hoj,
mam dotaz na zcestovale marokem. Mame jet za par dni a ja zjistila ze mam pas pouze do brezna 2013. Coz znamena 5 mesicu pred vyprsenim platnosti. Webovky pisou ze je nutne mit pas s miminalni platnosti 6 mesicu.Jedeme bez CK .
nejaka rada? Mam to risknout?
Diky moc
Dobry den, chci se zeptat, jestli je mozno navstivit Maroko bez pasu. Mam pouze platny obcansky prukaz. Dekuji za odpoved.
Ahoj,
bohužel …do Maroka je nutný pas …
již dvakrát jsem cestoval do Maroka s pasem platným 3 a 1 měsíc a nebyl žádný problém. Hlavně, že je pas platný po celou dobu pobytu a to i hlavně při návratu do EU, jinak vás nepustí zpátky přes hranice.
Dobrý den, Chtel bych se zeptat zda je možne cestovat do maroka pouze s rychlopasem bez biometrickehoho čipu s platnosí 6 měsícu. Bylo mi řečeno že lhůta pro vsup byla zkrácena z 6 mesicu platnosti na 3 ale spis mě zajímá jestli nebude vadit ze je ten pas bez čipu
Radime, pas bez čipu nevadí. Však staré tipy pasů čip nemají a jsou stále v platnosti. Spíš jde o tu dobu.
Zdravím, chcise zeptat jestli se dá jet do maroko s rychlopasem, když si ho zařídím tak týden před odletem? děkuji
Ahoj, je moznost, ze me pusti do Maroka puze s kopii pasu a platnym OP? Moc dekuji za odpoved
Tano, to nejde jet jen s kopii pasu a OP. Musis mit platny pas, poradny, ne kopii a pas musi mit platnost nejmene 6 mesicu.
Dobrý den,
pokud cestujete v nejbližších dnes, tak bych Vám doporučil zažádat o vydání expresního pasu, jehož platnost je sice pouze 6 měsíců, ale v tomto případě je kratší doba platnosti tolerována. V opačném případě Vás celník skutečně nemusí pustit na území Maroka.
V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na náš zastupitelský úřad.
Antonín Klamt
Marocké velvyslanectví, Praha.
dekuji za zpravu ac me moc netesi.O expresni pas jiz nemam cas zadat protoze jeho vidani trva 15 dni a to jiz mame byt v maroku. Asi na maroskych hranicich neni nejaka tolerance ( ackoliv zakon rika 6 mesicu)?
diky
Jeste jednou pisi pane klamte,
Jestli tomu dobre rozumim a podari se mi sehnat expresni pas vydan napriklad 10/10/2012 a ja budu odletat 12/10/2012 je to tolerovano?
diky za pomoc
Dobrý den,
je mi líto, že jsem Vám nemohl dát dříve vědět, ale chápete, že nesleduji denně diskusní fora. Obrattě se přímo na naší adresu velvyslanectvi si*********@*ol.cz.
Ano, tak jak říkáte, tak pokud si pas vyzvednete, tak na něj můžete od prvního dne cestovat. Zkuste na úřadě vysvětlit Vaši situaci a požádát o vydání v kratší lhůtě.
Na toleranci bych se v tomto případě moc nespoléhal. Záleželo by v na benevolenci celního příslušníka.
V případě dalších dotazů se raději rovnou obraťte na náš úřad.
S pozdravem