Ahoj, prosím Vás, zkušenější cestovatele, o radu ohledně Maroka. Vyhlídla jsem si termín v půlce března. Jaké je tam počasí tou dobou? Nebo jaké období je nejvhodnější pro návštěvu téhle země? Nejsem velký příznivec veder, ale trochu se bojím, že tam bude v noci zima…
Ahoj Zuzko,
Podle toho, co chceš zvládnout a co je pro tebe zima …
Byl jsem v Maroku v březnu, na severu bylo mezi 16-20 stupni a dost pršelo. Ve výšce Fez – Rabat se již trochu oteplovalo – 22-25 st, jižněji pak bylo docela teplo, místy až 28-30 st, ovšem poku budeš chtít navštívit Atlas, okolo 3000 m v této době bude již sníh a na Toubkal se dá pouze se sněhovou výbavou, což se nám tenkrát nepodařilo. Spali jsme v autě, ve stanu i pod širákem a nikde jsme nezmrzli … 🙂 , tak snad se to vyhne i tobě …
Kvůli tomu nezvládnutému Toubkalu jsem si Maroko zopakoval teď v říjnu, bylo tepleji než v tom březnu a Toubkal byl pokořen …
Díky za radu! Chceme jet na 10-12 dni, tak nevim, jestli by se to stihlo a navic nemam skoro zadne zkusenosti s takovymi vystupy 🙂 a kde se ti v maroku nejvic libilo?
Za 10-12 dnů se nechá kousek Maroka vidět, ač dost turistická země, má co nabídnout …
Já jsem trochu zaměřen na hory, takže Atlas a jeho předhůří jsou pro mne vždy velkým lákadlem, určitě stojí za vidění. Je zde i kousek pouště, který je pro středoevropana atrakcí. Z měst pak královský Rabat, Meknes, Fes, Marakeš, Essaouira (maličký, ale živý přístav), Terroudant, všechna menší města mají své kouzlo, oproti tomu takovou Casablanku lze s klidem vynechat, je to obrovské moderní město (4mil. lidí), které krom novostavby obrovské mešity (minaret 210m) dokončené v r.97, nenabízí nic atraktivního …, to berberské vesnice v Atlasu jsou mnohem zajímavější.Přesuny jsou celkem v pohodě, železnice je dost skromná, ale nechá se použít, autobusy jezdí často a všude a kam ne, pak přijde na řadu grand taxi, což je taková atrakce, kdy do 5 místného Mercedesu nacpou 7 lidí …
Diky za tipy!Ja uvazovala pujcit si auto, at toho stihnem projet vic..Jsme 4, takze finance by se nejak asi poskladaly. Myslis, ze to ma cenu?Nebo spis jak to tam je s benzinem?Jinak kolem tech 22 stupnu je to pro me idealni a nejspis bychom stejne mirili na jih..
Ahoj,
v Maroku jsme byli ve dvou (holky) minulý rok na jaře, cestovaly autem. Půjčily jsme si ho ve Fesu, odevzdávaly v Casablance. Za 1 týden jsme zvládly dojet maximálně na Aajunu (Západní Sahara). Benzin (nafta – mazut) cenově v pohodě, levnější než u nás (myslím, že to vycházelo kolem 18,- Kč/l). Zejména v Západní Sahaře je to super, protože tam jde cena ještě níž (až na kolem 10,- Kč/l) – tam se musí vzít plná nádrž a dojet při cestě zpět co nejdál! 🙂 Čerpací stanice dostatečně často.
Co se doby týče, záleží na tom, co všechno chcete vidět. My tam byly už podruhé, takže jsme se zaměřily na hory (Atlas) a Saharu. Ca týden stačil, i když jsme ze Z.Sahary navštívily jenom kousek – ale ten stál za to.
Jo a ještě k teplotě – na jihu moc s vysokými teplotami nepočítejte – hodně tam fouká. Ale nemrzne 🙂 My spaly v hotelech, takže jsme to moc neřešily, ale stejně jsme svetry měly vždy po ruce.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Dokonalé holení nejen na cestách
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru