Spolucestování Afrika

Maroko listopad 2008

Adam

Ahoj, mám koupený letenky od Ryanair do Maroka od 3.11. do 14.11. 2008. Letenky se dají sehnat přes Frankfurt za opravdu směšné ceny.

Tam letím do Makareše a zpátky odlétám z Fezu. Program je dost otevřený (ještě jsem to moc neřešil). Náklady by měli být celkově velmi nízké. Chci jed stylem low-budget. Rád bych se podíval trochu do hor a pak co se stihne. Spaní levné ubytovny, kempy,…

Pár fotek z několika mých předešlých akcí naleznete na http://photoblog.xf.cz/foto-index.php

Pokud máte někdo zájem, tak můžeme část(nebo celou)cesty uskutečnit společně.

PS: Je mi 18.

Zkušenosti čtenářů

Vera

Ahoj Adame, ja mam velky zajem poznat Maroko, ale nechci jet sama. V listopadu bych mohla. Rada se k nekomu pripojim. Jsem starsi nez ty.

jirka

ahoj ja bych rad vyrazil take do tohoto kralovstvi. nevadilo by ze bych letel z londyna a pridal se? napis jaky mas plan a jak vypada pocasi zda to bude aspon na mensi koupani.

lenka

Ahoj všichni, rádi bychom možná do Maroka. od 19. 12. 08 cca na 14 dní. Rádi bychom nějaké hory, výlety, atd. I zda jsou tam nějaké lezecké lokality. Poradte kdo můžete:-))) Díky Lenka

Adam
lenka:

lezecké lokality tam asi budou, jelikož tam jezdí tuším
Adam Ondra.

Jinak jsem četl také článek o lezení v Maroku na http://www.lezec.cz/clanek.php?key=6615&lim=0&=27=27&caut=

Lenka
Adam:

Ahoj Adame, můžeš mi prosím napsat jaké tam je počasí v termínu cca od 18.12.2008 do 2. 1. 2008, jaké přes den a na kolik to klesne v noci, kde se dá spát, ubytovny, širák, atd., a to lezení, nějaké podrobnosti, když jsi tam byl. Nejsme žádný super lezci, normálka. Díky Lenka

Adam
Lenka:

Ahoj,

do Maroka se teprve chystám ted začátkem listopadu (ještě jsem tam nebyl). Co jsem zjištoval, tak většinou není problém najít levný hotel, nebo nějaké jiné skromné ubytování, případně spát nadivoko. Jsou tam i kempy, ale ty jsou údajně většinou mizerný – nicméně lepší než nic. Dle mých informací spaní pod širákem v zimě nebude příliš dobrý nápad. Osobně si beru aspon stan Coleman Rigel x2. V zimě v Maroku prší (i sněží), ale jak hodně záleží asi dost na oblasti (jaká strana Atlasu, nadmořská výška, …). Sám jsem o počasí moc podrobných informací zatím nenašel, ale radši bych byl připraven na všechno. Vysoko v Atlasu prý můžou být teploty až k mínus 20ti.

Mimo toho, že se tam leze, nevím o lezení v Maroku absolutně nic .

jirka
Adam:

ahoj kdy jedes do maroka? napis na mejl.. [email protected]

ci muj mobil 0044775 6132794

rad bych se pridal. dikas jirka

Lena

Ahoj, můžeš mi napsat, kolik je ta směšná cenu za letenku, díky.

Adam
Lena:

2vera:
pokud máš zájem, napiš mi na mail a můžeme probrat podrobnosti.

2jirka:
určitě není problém se setkat třeba až v Makareši, či jiném městě. Počasí např. http://maroko.orbion.cz/pocasi/ , jinak myslím, že díky studeným proudům je moře v této době jenom pro otužilce.

2lena:
mě vyšly všechny letenky se vším (jenom s příručním zavazadlem do 10Kg) na 1500,- , ted budou asi už o trohu dražší. Více na skyscanner.net

Předběžná trasa:
Marakeš- Ait Benhaddou,soutěska Dades, Erfoud, Midelt, Fez
Časový program promyšlený nemám. K moři jsem ani neplánoval jezdit, ale pokud by jel někdo, pro koho by bylo moře klíčový, mohl by se program trochu upravit a k moři dojet

jirka
Adam:

ahoj adame a vsichni pokud mate zajem se pripojit na me ceste v maroku tak napiste mam termin a uz koupenou letenku z londyna leti tady prime linky do marekese.

jedu 12-24.11
chci se podivat po pobrezi, pak fez, mozna mensi mestecka ci zacatek hor. dle pocasi a poctu lidi co sezenu prizpusobim plan. akorat nemam stan tak by se to muselo vyresit.

velmi rad uvitam partaka ci partacka.

cestovatele zdravi jirka alias jery

jirka
Adam:

zapomel jsem uvest muj email.

[email protected]

ten skyscanner je vyborny pouzivam ho dlouho. jinak pokud by nekdo chtel mrknou do londyna a pak letet se mnou tak ja koupil primou letenku odlet heatrow do casablancy a pak s odletem z marekesche do gatwicku za 120 liber . kufr limit 20 kg coz je dobry. jsou to royal air morocco. tak se podivejte na ceny a pripadne muzeme letet spolu.

PS> do londyna se dostanes v poho busem ci letadlem a zpatky muzez pripadne rovnou letet do cech.

tak cau vsem jirka

Vera

Ahoj Adame, nejak nemohu na tvem photoblogu nalezt mailovou adresu na Tebe. Diky za dalsi info.

Adam
Vera:

zo.ne(a) seznam.cz

Charles

Jirka – Od konce zari do konce kvetna koupani v Atlantiku temer neprichazi v uvahu, more je velmi studene. A i v plne letni sezone je Atlantik relativne chladny a s vlnami.

Lenka – Lezeni je mozne na mnoha mistech : Jebel Sagho, Gorges de Toddra, Tafraout atd. Hledej na Googlu „Rock climbing Morocco“ vyber je dlouhy a pestry.
Pocasi – letos uz poradne prselo, je to neobvykle brzo. Kolem Er Rachidie bylo az 100mm vody behem 2 hodin, 7 lidi zahynulo a nekolik domu se zhroutilo (je to ale v celem Maghrebu – podivej se na mapu Alzirska kde je Ghardaia – tam se utopilo 62 lidi pri zaplavach pred 2 tydny !!). Ale to je vyjimecna situace – posledni podobne zaplavy byly pred 60-ti lety. Takze snad se priroda umoudri. Posledni tyden je v Maroku pekne, na Vysokem Atlase posledni 3 dny sem tam bourky. Pred 2 tydny byl snih od 3400 metru a rano ve 2000 teplota na nule. Na pobrezi (El Jadida) dnes rano 18°, pres den 24° a slunecno s oparem od more, ve vnitrozemi chladneji, rano pod 10° v Ifrane a Ouarzazate.

Kepmingy – Marrakes – mimo mesto Domaine Relais de Marrakech – s bazenem a evropska uroven.
Ouarzazte – Camping municipal ve meste – na prespani staci.
Gorges de Todra – vice moznosti primo v soutezce (a dobra lezenice).
Erfoud – to uz stoji za to jet pres Rissani az do Merzougy pod duny – mnoho moznosti se domluvit v nescetnych hotylcich ci ubytovnach. Pozor – je to jediny mikrovzorek pisecnych dun v Maroku => turisticka atrakce kam vsichni jedou => ceny prizpusobene hotelovym turistum z klimatizovanych autokaru !
Midelt – mestsky kemp – rano zarucena zima, je to relativne vysoko.
Fez – pekny kemp s bazenem mimo mesto, nutno vzit taxi.

Stastnou cestu !

Adam
Charles:

Ahoj, nemohl bys mi dát ICQ, nebo mail, rád bych se na pár věcí zeptal.

Charles
Adam:

Zeptej se, tvoji e-mail adresu jsi 14.10. napsal pro Veru, muzu Ti pak odpovedet primo.

petr
Charles:

charles: caues, vypada to ze se vyznas…jen bych potreboval vedet jestli je na prelomu prosinec leden mozne dostat se verejnou dopravou z marakese do ourzazate pripadne az k erg chebbi nebo je to blbost. diky moc,petr

charles
petr:

Autobusové spojeni Marrakech – Ouarzazte – Er Rachidia bez problému cely rok. Turisticka cestovatelska sezona je tady v zime, proto VZDY najdes nejake reseni aby ses dostal kam potrebujes. Mas-li e-mail muzu Ti dat dat „informace od zdroje“.

bogdan
Charles:

prosím a jaké lze očekávat počasí v Marakeši na začátku prosince? víte někdo?

Charles
bogdan:

Vse zalezi na „mit stesti“ a „mit smulu“… Muze byt nebe bez mracku od rana do vecera s teplotou 15°-17° rano a 25°-28° pres den stejne jako zamraceno s destem rano 7°-10° pres den ne vice nez 17°-20°, ale i chladneji. V prosinci 2005 snezilo v Marrakesi i ve Fezu! Ale ratio stesti/smula je rekneme 5/1.

jirka
Charles:

to adam.

ahoj mas cas pokecat pres skype? muj nick je kojda777 tak dej vedet. a preji hodne zdaru

Roman

rád bych navštívil Maroko termín cca 18 – 28.11.08 letenky budu pořizovat tento týden. Pokud někomu nevyhovoval výše uvedený termín uvítám parťáky/parťačky. Cesta nejspíše přes Londýn cena za zpátečný letenku z Prahy s 1 odbaveným báglem cca 3000 CZK, bez báglu cca 2000 CZK. Progam v místě dle dohody. Nejsem lezec ani žádný sportovec spíše bych rád „nasál atmosféru.“ dak25 (zav) seznam.cz

jirka
Roman:

to roman.

ahoj chlape tahle diskuse je dobra a snad me ulehci putovani po teto zemi.

pokud chces se pridat jak jsem napsal letim tez z londyna sice uz 12teho. pokud by jsi koupil na tento den nema to chybu. ci pripadne se muzeme potkat na miste. take bych radsi pohodu a spise tu atmosferu. hory mozna za dobreho pocasi ale spise jenom okraj, tez by bylo dobre saharu ale to zalezi na situaci.

vydel jsem par fotek a pak videa na youtube a hrozne me to laka.

http://www.royalairmaroc.com/Marchand/Eng/Aeroports.jsp?rub=1824&rubid=1828

tohle je stranka pres kterou jsem koupil letenku. musi se to trosku proklikat ale vesmes se da koupit 120-200 liber zpatecni a pokud letis primo s air morocco maji limit 30kg na bagl plus prirucak. ale ja vul si nevsimnul ze zpatky letim s atlus blue a ty maji jenom 20kg takze si na to dej pozor. chtel sem totiz propasovat koberec a jine.

PS>> vi nekdo jake to tam je se stopem, frekvenci busu, vlaku zda existuje nejaky web o doprave v anglictine, ci tam maji informacni centra ve vetsich mestech????

jirka

to adam

ahoj myslis ze je mozne ze budes 12.11 v casablance mohli bychom projit city a pak nekam pokracovat aspon by jsi mi rekl co stoji za navstevu a na co si dat pozor.

ps. pokud nekdo vi kde se daji koupit levne koberce ci jine veci at me napise.

rad bych tam nakoupil jeziska a nejake upominkove predmety.

Horkys

Ahoj.. teď v pondělí 24.11.08 letime s kámošem do taky přez nizkonakladovku jenom s baťúžkem. Nemate nahodou někdo podobny plan?

kdyžtak napište [email protected]

Tarquin
Horkys:

jo, taky letíme s kamošem

Horkys
Tarquin:

Hovno někteří neletí

Adam

Ahoj, tak jsem zpátky.
Napsal jsem z této krátké cesty cestopis na:

http://photoblog.xf.cz/index.php?text=13-maroko-2008-cestopis&PHPSESSID=bdd05f94f893c0a04f49082c17adc6f8#next

Stana

V tomto kralovstvi jsem byla v roce 2002 zaří.Zlezla jsem Jebel Tubkal,spali jsme v kempu ve vyšce 3200m u francouz.zakladny,dalo se koupat v Atlantiku,nocovali jsme v pousti,kde zpívali postugalsti studenti hudeb.školy,super zažitek a poušti projeli při poušt. bouři.Byla to cesta na 24 dni s CK Alvarez za dobrou cenu.S touto CK sem jela Turecko,Syrie,Izrael a Jordansko a byla to take skvela cesta a za vybornou cenu.Koupali jsme se v Galilejskem jezere,u Cracu de Chevalier jsme se přidali o k oslave rozloucení se svobodou,Petra v Jordánsku byla uchvatna,dcery Petry se ptali v USA zda byla v Petre a ona odvětila ja ne,ale moje mamka tam byla.Nocovali jsme u Rudého moře v Eilatu.Znamy M.Pilný napsal z této cesty skvělé zapisky.Od té doby jsem zadnou cestu neuskutečnila a moc mi tato droga chybí.Zdravim všechny cestovatele Sj

Nocibard
Stana:

to Adam: jsem tu úplnej zelenáč, ale zbláznil jsem se do maroka. A zaujaly mě tvoje příspěvky..můžeš mi dát pár rad na levnou cestu do Marakeše?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: