Spolucestování Afrika

Malawi – polovina července 2015

Ondra

Ahoj,
trochu narychlo se chystám v polovině července do Malawi. Bude to nějakých 10 dní, zatím dvě alternativy jsou 8. – 19. 7. nebo kratší 10. – 19. 7. (ta delší variatna je pravděpodobnější). Mým plánem je projezdit jižní polovinu země, vidět hlavně přírodu, vzít to pokud možno levně, batůžkářsky, (pokud o tom lze tak mluvit, letenka není nejlevnější), pohybovat se pomocí tamní dopravy. Malawi nabízí řadu míst pro pěší turistiku, jsou tam hory, pláně, dá se tam vyšlápnout na řadu túr, krom toho má i klasické safari a jezero Malawi je kapitola sama pro sebe. Zatím jedu sám, kdyby se chtěl někdo přidat, budu jedině rád.
Vím, jet pouze do vzáleného Malawi a jen na 10 dní je trochu krkolomné, už jenom kvůli dražší letence (Malawi je dost na jihu, letí se s dvěma přestupy, standardní ceny letenek bez nějakého pátrání po slevách 24 tisíc), ale bohužel si letos v práci už víc dovolené vzít nemůžu a Malawi mě láká už řadu let. Zatím jsem byl v Africe 5x a tohle je zase trochu jiná zkušenost než „klasické země“ jako Tanzánie nebo Namibie. Možná to není nejlákavější země pro někoho, kdo do Afriky jede poprvé a chce vidět to „typické“ z televize a obálek časopisů, ale Malawi je krásná země, navíc prý jedna z vůbec nejpřátelštějších na kontinentu a turisty ještě není tolik přeplněná.
Kdyby to někoho zaujalo, dejte mi vědět, raději prosím na e-mail, tam chodím denně. Budu moc rád, když nepojedu sám.:-)
Ondra
[email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: