Ahoj,po špatných zkušenostech se sháněním alkoholu v Indii bych se rád zeptal někoho,kdo už navštívil Malajsii,jak to vypadá s alkoholem téhle části planety.Vzhledem k muslimské majoritě si nedělám iluze o otevřených hospodách na každém rohu.Jen bych se rád připravil na realitu.Díky,Honza.
nevím jak je to na kontinentální části, ale na Borneu, konkrétně v Sabahu, se alkohol koupit dá. Buď někde v obchodě, nebo supermarketu, ale jsou tam i bary, kde se dá sehnat i pivo …
Na malajském poloostrově je alkohol v restauraci běžně dostupný – teda mám na mysli pivo. Ohledně ostatních destilátů si už nevybavuji. Převažují známé značky jako Tiger nebo Chang.
Ahojda, zalezi na tom, kam chces konretne jet – male malajske ostrovy, ktere zijou z australskych turistu se jen hemzi plazovymi bary s koktejly, pivem a tvrdym alkoholem ruzneho druhu – navstivila jsem 2 – Langkawi a Tioman (tento ostrov je dokonce dutyfree aby nalakal turisty) No a v pralese jako napriklad Taman Negara to je horsi, ale pivo sezenes vsude 🙂 A ve velkych mestech taky neni problem. Malajsie me mile prekvapila, jak se civilizovana a moderni v metropolich. Stastnou cestu 😉 Lucka
Zdravim vsechny,
Chtela jsem se zeptat, jake je riziko malarie na severni Sumatre v porovnani s malajskym Borneem?
Loni jsem Sumatru navstivila, ale zadna antimalarika jsem nebrala. Ruzni doktori tvrdi ruzne veci. Ted bych se rada dozvedela i nejake osobni postrehy. 🙂
Predem dekuji za reakce.
Katka
Asi by ses měla zeptat nějakého parazitologa či epidemiologa, který se zaměřuje na region – to jsou opravdu těžké otázky. Záleží na sezóně, na konkrétním regionu… na sev. Sumatře byla malárie známa např. v některých oblastech na mentawajských ostrovech, na Niasu…na pevnině asi moc ne, v porovnání s východní Indonésií, ale přesto je možné „něco chytit“. Já kupříkladu na Sumatře „vyfasoval“ dengue. Z Bornea jsem byl pouze v Kuchingu krátce, následně v Pontianaku a v indonéském vnitrozemí, bratránek to odnesl s malárií falciparum (!), brali jsme základní antimalarika. Ještě jsem zažil malárii u dalších spolucestovatelů – Moluky, Papua,… Nikdo ti neodpoví. Musíš zvážit rizika sama. Já sám bych teď třeba rád věděl, jaké je riziko, že můj roční syn chytne na Jávě či Bali třeba dengue – asi nevelké, ale je to zodpovědné rozhodování bez dostatečných informací! Mysli na prevenci a riskni to, myslím že oblasti které jmenuješ, jsou bez problémů, nemáš-li smůlu. Já mám za cca 12 návštěv Indonésie pouze 1 případ dengue a to jsem byl prakticky ve všech koutech.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
Nové články
Kambodža: od genocidy Rudých Khmerů až po ráj digitálních nomádů
Eva Schrollová: Sama 3000 km po Te Araroa a ještě dál
Co jíst pro celodenní energii? Potraviny, které vás udrží plné síly i na dlouhé túře
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.