Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Leden 2016 – Trochu delší cestování po Asii ,)

Max

Dobrý den, mám v plánu vycestovat začátkem příštího roku do Asie – nějak v polovině Ledena 2016. Chtěl bych přes Thajsko, Kambodžu, Vietnam, Filipíny – Cebu, Malajsie – Kota Kinabalu, Kalimantan – Balipapan a Bali…na delší dobu…tak jak nám dovolují víza v dané zemi. Hledám lidi co mají zkušenosti s takovýmto cestováním. Ják by se dala nejlépe naplánovat takováto trasa? Co by stály letenky…nějak za výhodnou cenu…čas odletu je flexibilní…podle cen letenek. Jak řešit víza, koupit letenky dopředu a nebo řešit až na místě přes místní dopravce? Co vše doporučujete? Pokud se nějaký dobrodruh bude chtít přidat, je vítaný 🙂 Předem Vám moc děkuji… ,)

Zkušenosti čtenářů

Vzhledem k počasí a vízum mi přijde nejrozumější trasa tato:
Letenku do Bangkoku, projet sever Thajska, posunout se do Laosu, sever Vietnamu, jih Vietnamu, Kambodža, Thajsko a posunout se na jih, přejet do Malajsie, Singapur, Indonésie.
Někde můžeš udělat odskok na Filipíny,to záleží na letence. Sice je to nejblíže ze Saigonu, ale z hlediska ceny letenky bude lepší Singapur, Bangkok nebo Kuala Lumpur.
Můžeš udělat taky odskok do Barmy z Bangkoku.
Z hlediska počasí je to ideání, leden je v Thajsku i na severu pořád teplo, chladněji bude Laos a sever Vietnamu, než dorazíš na jih, tak skončí období dešťů na pomezí středního a jižního Vietnamu, tedy se začneš koupat už někde od poloviny února.
Plno lidí taky začíná podobnou trasu v Hanoji, pokračují na jih atd. Ale mineš Laos. A ten je pěkný. Navíc v lednu se na jihu Vietnamu nevykoupeš a očekávej deště a vítr a chladno od Danangu do Mui Ne. Láme se to až v polovině února.
Toto je optimální i z hlediska víza. Podívej se o několik vláken zpět, tam jsou víza popsána podrobně.
Doprava, všude najdeš dálkové autobusy, občas vlaky, na Vietnam hledej informace v tomto článku na Saigon, je tam o dopravě celá kapitola. Na letadlové spoje začni u Air Asia, ale najdeš i mnoho jiných, v Thajsku třeba Nok Air, Tiger Air má základnu v Singapuru, ve Vietnamu VietjetAir nebo Jetstar. Na vyhledávání těchto společností je nejlepší zadat do googlu třeba „flights Ho Chi Minh to Bangkok“, ono ti to vyplivne letecké společnosti včetně časů těchto spojů mezi dvěma místy. Letenky bych řešil na místě podle potřeby, všechny dopravce už koupíš v pohodě přes mobil, buď přes jejich aplikaci nebo přes mobilní web.

Petr
Čech ve Vietnamu (cechvevietnamu.cz):

Opět Cechvevietnamu, záhadný, neznámý, virtuální. Nechte zde konečně té nekorektní reklamy a denně drnčící rady a porady, často i nesmyslné s cílem odkazovat na hlavně na víza. Dejte si normální placenou reklamu!! I ve Vietnamu přece existuje něco, jako morálka.
Kdo to vůbec je? Každá větší vietnamská cestovka má dnes člověka, který denně píše do diskuzí za účelem reklamy pod různými pseudonymy a Cechvevietnamu je typicky jeden z nich. Také se NIKDE nedozvíte jeho adresu, jméno. Existuje vůbec? Evidentně web pracuje pro cestovku Cheapvietnamvisa a všechny odkazy tam směřuje. Majitelem domény cechvevietnamu (viz registr Whos) je An Hue Nguyen. Na webu není jediná vlastní cesta, zkušenost, cestopis. Pouze opsaná cesta nějakých dvou kluků po jižním Vietnamu a stále dokola omílaná. Nechte nekorektní reklamy a Hedvábnou stezku skutečně pro výměnu informací cestovatelů.

Marek
Petr:

Také už jsem už přemýšlel kdo (co) to je. Nikde jméno, nikde ani nejmenší info o vlastním cestování, proč a co dělá ve Vietnamu. Využívá každého článku aby napsal odkaz na svůj web a odtud skutečně na Víza. Snaží se vytvořit zdání, že pouze pro radost radí. Saigon zná, evidentně tam bydlí a to je asi tak vše. Funguje mu to a lidé mu to baští. Já mu na to také skočil.

Ivan
Marek:

Nevim, proc to vidite jako nejakou otresnou reklamu, „Vietnamisti“ radi a radi dobre.. od vas nepadl ani tip. A reklamu vidim opravdu jinak, casto tu otravuji jedinci, kteri hodi jen odkaz a smitec, Vietnamisti nikomu nic nenuti a jen se slusne prezentuji.

Ondřej S
Ivan:

Ivane, máš pravdu, většinou to tak skutečně je. Těch „vietnamistů“ je zde několik, každý v pozadí vlastně něco nabízí. Někdo víza, někdo průvodce, vše možné. Ale má to svůj morální limit. Z jejich webů alespoň víme, kdo to je a usoudíme čemu věřit. Ale Cechvevietnamu evidentně žádný cestovatel není, bude to virtuální osoba, na jeho webu ani jméno, ani jeho fotografie, ani jeho vlastní cesta, čím se živí, NIC. Česká doména zaregistrovaná Vietnamcem. Navíc se vyjadřují i k věcem kterým nerozumí, daleko od Saigonu, jenom hlavně poslat skoro každý den odkaz na web, potažmo na cheapvisa. A to korektní určitě není!!!! To je skutečně zneužití Hedvábné stezky.

Max

Já bych to chtěl spojit s potápěním, najít nějaké levné ubytování a prozkoumat trochu místní zvyky, jídlo a běžný život. Takže hledám nejlepší variantu…mám domluvené něco na Filipínách – Alcoy a Bohol. Potom bych se chtěl dostat na Bali. Takže bych chtěl nějak nejrozumněji a nejlevněji naplánovat tuto trasu. 🙂

Max
Max:

jinak kíkes moc za info ,)

Jirka
Max:

Nevím, na jak dlouho chceš jet. Jestli to chápu správně, nejsi ohraničený časem. Potom bych vzal letenku do Hong-Kongu, Saigonu či Hanoie. Otamtud bych to vzal přes Laos/Kambodžu do Thajska a z Thajska letadlem na Filipíny a pak Malaisii. Takhle by mi ty země dávaly smysl a omezil bys přejezdy.
Pokud jsi omezený časem zatraceně si rozmysli množství zemí, které chceš navštívit. Aby tě nehnal čas. Všechny ty země jsou o dost větší než Čechy.
Letenka s odletem z jiného města se dá koupit za 15 000 Kč, jestliže jsi flexibilní. Dá se dívat třeba na přílet Guanzghou/Hong-kong/Saigon/Hanoi a odlet Manila/Singapur/Jakarta/Kualalumpur či si najít jinou kombinace, kde zrovna najdeš tu pravou cestu. V akcích se dají najít i levnější letenky, ale přílet a odlet jsou ze stejného města.
Asie má hodně low costů, takže přelety mezi zeměmi jsou relativně levné a dostupné. K ceně letenky si vždy připočti ještě nějaké fufníky za zavazadla.
Krom Vietnamu víza asi až v té zemi. Podívej se na stránky mzv.
Potápění. Co vím, Vietnam a Kambodža nemají moc pestré moře. Ostrůvky na jihu Thajska nabízí výborné potápění. Na Koh Tao tě vyjde jeden ponor na 700 bahtů. Na Phi Phi 2 100 bahtů za dva ponory. Filipíny mají krásné vraky. V Malajsii a Indonésii jsem nebyl, ale mělo by tam být také hezké potápění.
 
 
 

cau max, v tvojom sirokom zabere je toho fura, pre mna zatial naj je tubbataha (atol, 100m wall, x druhov zrlokov, napr divoki zraloci velrybi, nie ako oslob) a komodo (zraloci a manty). na nusa penida sa na teba v crystal bay mozno usmeje mola mola 😀 na filipiny sa da s cebu pacific celkom v pohode aj z hanoja. v indonezii je lacna transnusa, ale to asi vies lepsie 🙂 good luck have fun!

Zdeněk

Z dotazu na letenky a dopravu usuzuji, že nemáte dosud zkušenosti z této oblasti. Dálný východ není Evropa. Rozdíl mezi Švýcarskem  a Českem je zanedbatelný proti rozdílu Thajska, Kambodže. Vietnamu , Filipín,..  Doporučuji si vzít nejprve menší sousto.  Thajsko, Malajsie bez problémů, Filipíny také, tam každý umí anglicky. Ale třeba Laos, Kambodža a Myanmar mimo turistické oblasti chce již zkušenosti. Doporučuji nejprve Malajský poloostrov,  spojit Malajsii a Thajsko, např. ostrov Tioman je fantastický na potápění,.. Vietnam na potápění také dobrý ale na Malajsii v tomto zdaleka nemá.  Samozřejmě turistická místa jako Bali, Cebu, Kota Kinabalu,.. zcela bez problémů. [email protected]
 

Michal

Pěkný plán, tiše závidím :))), my v pěti lidech v polovině ledna letíme do Vietnamu (zpáteční letenka přes Peking nás vyšla na 11K, odlétáme z Budapešti, vracíme se přes Vídeň), na 15dní, hlavně chceme projet jížní Vietnam, tak se tam třeba někde potkáme, hodně zdaru 😉

Michal:

Michale pozor na jihu Vietnam, do poloviny únor je od Danangu přes Nha Trang až po Mui Ne chladno, nedá se moc koupat a probíhá období dešťů. Čekejte občasné přeháňky a hlavně nepříjemný vítr. Od Saigonu jižně je zase období sucha, déšť minimální. Pokud chcete koupání, doporučím Con Dao nebo Phu Quoc, tyto dvě místa budou jediná v tomto období na koupání. Pláže v okolí Saigonu a jižně v deltě Mekongu jsou ošklivé. Dalat bude chladný, hlavně večer, přes den okolo 20 stupňů, tak si vezměte i teplé oblečení, pokud tam pojedete (ale Dalat za to stojí). A deště tam přes zimu moc není.

Ondřej S.

Teda Cechuvevietnamu souhlasím s komentáři k Tobě. Už jsi fakt otravnej.  Místo abys zmizel nebo se snažil ospravedlnit, napsat kdo vlastně jsi, jaké máš cestovatelské zkušenosti, opakuješ zde denně stále dokola věci, co si každý může najít na informacích z cestovek. Zaplať si korektní reklamu a neopruzuj.

vk
Ondřej S.:

na normalnom webe by uz dostal ban alebo ponuku nech si kupi reklamny baner tu na stranke. tak ako kopa inych inzerentov. a nie spamuje celu diskusiu rovnakymi prispevkami.
aspon kvoli ferovym inzerentom co tu platia by ho mali odstrihnut alebo nech plati ..

Jana Schlitzová

Tipy na  cestování po asijských zemí, cestopisy, zlušenosti, najdeš na http://www.kamsevydat.cz, Většinou jde o měsíční až dvouměsíční cesty v těchto destinacích.
http://www.kamsevydat.cz/?s=Thajsko
http://www.kamsevydat.cz/?s=Myanmar
http://www.kamsevydat.cz/?s=Borneo
http://www.kamsevydat.cz/filipiny-1/
http://www.kamsevydat.cz/?s=Laos

Max

Ahoj všem cestovatelům a dobrodruhům! Tak je to hodně informaci až se v tom ztrácím. 🙂 Já chci odletět z Prahy a nebo z Vídně koncem Ledna nebo začátkem Února…podle ceny letenky. Bohužel nejlevnější letenku přes Turecko už jsem pro…, stála 9 500 Kč a teď už 22 000 Kč! 🙁  Takže teď hledám nejlevnější letenku do Jakarty…pak přes Jávu na Bali…když máme ty víza na 30 dní zdarma. ,) Z Bali pak do Thajska…a pak se uvidí…chci Kambodžu, možná Vietnam…pak Filipíny a přes Borneo…pokud do té doby celé neshoří zpět na Bali. Ale vše je otevřené…čas mě netlačí…zůstanu všude tak dlouho jak to bude pro mně fajn…chci spojit zábavu, cestování, práci a život ,)

Zdeněk
Max:

No Maxi. Dost důležité je počasí.
Začínat koncem ledna v Jakartě a pokračovat na Bali není ohledně počasí ideální.
Doporučuji letět do Bangkoku zkusit v Thajsku třeba ostrovy okolo města Trat ( Ko Chang atp. později se přemístit do Kambodže, měsíční vizum na hranicích (37 dolarů)Po měsíci v stráveném v Kambodži(výborná aklimatizace) je z hlediska počasí možno se přesouvat dále třeba do Kuala Lumpur v Malaisii. Z K.L. létá velké množství spojů třeba do indonésie relativně levně(air asia) Do Prahy Bangkoku se dá sehnat letenka za 15000 Kč. Do Kambodže s Bangkoku možno cestovat busem za pár kaček.
Pokud máš dotaz, napiš na [email protected]

Jorge Necesario

Ahoj, zrovna mame za sebou cestu po JV Asii, Zelandu, Indonesii, nyni jsme v Indii. Sepsal jsem par poznatku a tipu, jak cestovat velmi levne v techto zemich. Vice se muzes docist zde:
http://jnecesanek.wix.com/nuttraveling
Caues.

Goci

Zdravim, no pokud někdo budete v březnu na Bali, můžeme se spojit. Mám v plánu březen Bali, Jávu a okolní ostrůvky a pak směr Filipíny.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: