V červenci nebo srpnu bych chtěla letět do Afriky, nejspíše do Keni, asi na 3 týdny – 2 týdny safari a týden moře. Vůbec nemám odhad, jak to může být finančně náročně (hlavně to safari) – ceny v různých diskuzích na internetu se pohybují v hodně velkých rozmezích, to nemluvím o cestovkách.
Jeli bychom 3, nechceme cestovat s žádnou skupinou, ale nespíš si pronajmout auto s průvodcem (jak jsem se dočetla, tak v Africe je to prý lepší než si pronajmout auto sami), bydlení co nejlevnější (ale asi ne ve vlastních stanech, ty se mi nechce tahat), žádný luxus. Můžete mi dát tip, kolik nás to může vyjít, případně na čem ušetřit apod.?
Taky jsem se chtěla zeptat, jak moc jsou turistické ty nejznámější parky – Masai Mara,Ngorongoro apod. – jestli to jsou davy turistů nebo je to snesitelné a je to ještě autentická Afrika? Nebo se raději podívat do nějakých méně známých míst?
A jak je to prosím s fyzickou náročností (teplota, fyzická aktivita) – beru s sebou rodiče a už nejsou nejmladší…
Budu moc ráda za jakékoliv tipy, kam se podívat, tipy na průvodce, případně i na nějakou agenturu nebo cestovku, tipy na pobyt u moře (něco kde je hezky a nejsou turisté 🙂 případně i pokud je zajímavější jiná země než Keňa, budu ráda za tip.
Předem díky.
Ahoj Kláro, určitě v tuto dobu zamiř na Masai Maru, začíná tah pakoňů a i přes turisty to tam ještě není tak strašné a rozhodně to stojí za to. Ngorongo je trochu z ruky, tedy dost z ruky, takže pokud nechcete strávit safari v Tanzánii nemá význam tam zamířit. Rozhodně stojí za to navštívit Amboseli – nádherní sloni a výhled na Kilimanjaro a já mám hrozně ráda park Samburu – je tam velká pravděpodobnost, že uvidíte leoparda, jinak tam je k vidění přímorožec, velká stáda slonů, antilopa žirafí, dik dik, žirafa síťovaná (těch je pár stovek kusů na světě ve volné přírodě) a taky zebra grévyho – jen 2 parky na světě, kde je ještě ve volné přírodě. Je to tam hrozně vyprahlé, ale nádherné. Taky stojí za návštěvu jedno z jezer buď Nakuru, nebo Boghoria – záleží, kde jsou zrovna plameňácí, ale i v NP Nakuru je jistota, že uvidíte nosorožce a jsou tam žirafy Rotchildovy, což je taky velmi vzácný druh. Nádherné je i jezero Baringo, ale to je trochu z ruky. Park Tsavo má taky své kouzlo a rozhodně stojí za vidění taková velká sklenice v řece, kde můžeš pozorovat pod hladinou ryby a hrochy. My jezdíme na safari vždy pod stany (už jsme byli 8x různě po Africe), jednou jsme byli v lodge, ale je to ukrutně drahé a v kempu zažiješ rozhodně tu pravou Afriku. Abych řekla pravdu, v JAR, v Zimbabwe jsme byli sami v autě, v Keni, Tanzáni a Ugande vždy jezdíme v průvodcem. V parku bysme podstatně složitěji hledali zvířata. Máme tam už známého, který s námi jezdí a vždy vidíme maximum, co se dá vidět. Je pravda, že po parcích jezdí i lidi bez průvodců, ale většinou tápou, taky nevýhoda je, že nemáš odklápěcí střechu, takže v autě nestojíš a nemáš tak pěkný výhled, taky si otevři postraní okénko a koukej lvovi z očí do očí. Jsem přesvědčená, že to není ani podstatně levnější, protože platíš vstup za auto. Taky třeba na Masai Maře máš některé území zavřené pro turisty, průvodce tam může po domluvě a za přítomnosti Masaje vjet. Rozhodně se dá ušetřit na pobytu u moře a tak, že pojedete pod stany na safari – pokud s cestovkou, tak ta má stany svoje, chce to mít jen spacák.
Tanzánie je taky krásná země, ale v tuhle dobu na Serengeti nebudou pakoně a zebry a bude tam vylidněno, ale Ngorongo, Lake Manyara a další jsou nádherné parky, přišlo mi tam víc draho.
Pokud do Ugandy, tak to už musíte na gorily a to je pálka, platí se 500 USd za vstup na 1 den.
JAR je levná země, můžete cestovat vypůjčeným autem, jsou tam pěkné silnice, dobře značené – což v Keni rozhodně není. Bezpečností situace se tam ale zhoršila. Když jsme tam byli poprvé v roce 2000, bylo tam nádherně spoustu zvířat, mohli jsme spát v autě u silnice a nebát se. V roce 2004 už nás policajti honili, že v autě nemáme spát, že nás zabijou, v městě se v noci nesmí zastavit na červenou, později se situace nezměnila. Země to je ale nádherná, máš tam polopoušť, mys dobré naděje je krásný kus země, stejně tak dračí hory nebo subtropiský prales. V Krugru, ale není tolik zvířat jako na Masai Maře nebo v Keni.
Přeju ti, aby sis Afriku užila plnými doušky, je to jedno z nejkrásnějších míst na zemi a to už mám něco projeto.
Veroniko, moc ti děkuji za úžasnou spoustu tipů!
Ahoj Veroniko! Precetla jsem si s obdivem Tvuj prispevek a moc ráda bych se Te zeptala na kontakt na pruvodce na safari po Keni. Chystáme se tam letos v léte v srpnu a ty parky, co jsi zminila, take chceme navstivit. Nevim, jestli je to jeste aktualni, je to skoro 6 let, ale zkousim to:-).
Osobní kontakt na me je kdyztak
ma*********@ya***.com
.
Mockrat dekuji.
Nevím, jestli si toho všimne. Po najetí kurzorem nebo kliknutí na jméno uvidíš její email.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Olinalá: poklad na konci světa
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Nové články
Olinalá: poklad na konci světa
Neznámá Mauritánie
Vánoční trhy od Brém až po Berlín.. a mnohem dál
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.