Dobrý den, je tu někdo, kdo má zkušenosti s kempováním v Albertě? Rád bych s kamarádem letěl do Calgary, půjčil si auto na 2 tydny a kempoval několik dní v Banffu a Jasperu klasicky ve stanu. Pokud absolvoval někdo podobnou cestu, byl bych rád kdyby se někdo ozval a podělil se o zkušenosti a cenné rady. Díky
mi*********@se****.cz
Nevím, co vlastně chceš zjistit. Kempování v kempech se nějak podstatně neliší od zbytku světa. Na trekách je třeba řešit uložení potravin na chráněné místo před medvědy a na to jsou na tábořištích patřičné konstrukce, kam se jídlo zavěsí v batohu nebo lépe v nepromokavém vaku.
Vše podstatné najdeš tady:
http://www.pc.gc.ca/eng/pn-np/ab/banff/activ/camping.aspx
http://www.pc.gc.ca/eng/pn-np/ab/jasper/activ/ete-summer/camping.aspx
Ahoj, teď v červenci jsme tam byli na týden. Copak by tě zajímalo? Jinak základ tak, jak píše Libor.
Tak samozřejmě by mě zajímaly takove ty praktické informace, jak to chodí v tábořišti mi je asi jasný a kam dám jídlo to neřeším. Zajímá mě jak je to s rezervacemi místa v kempu, jestlis e to dá několik měsíců předem nebo to nejde a člověk zjistí až na místě jak to je, z těch stránek dvakrát chytrý nejsem a bude to také tím, že až tak kvalitní angličtinář nejsem. S cestováním v Sev.Americe zkušenosti moc nemám, spíše z Afriky a tam je to trochu o něčem jiném. Kde a jak se platí ten vstup do NP, nějaké zajímavé postřehy organizační, co by člověk měl vědět, nějaké postřehy ohledně cen atd. Myslím, že mě spíš zajímají konkrétní zkušenosti než odkazy na webové stránky, které si samozřejmě umím najít sám, ale z netu se člověk nedozví vše. Myslím, že kolegiální cestovatelská recenze je nejhodnotnější. Alespoň takovou mám zkušenost s jakýkoli cestováním.
Jestli tam nepojedeš v nejvyšší sezóně od asi půlky července do konce srpna, tak rezervace kempů neřeš (já tam byl začátkem července a nebylo třeba rezervovat, tak s tím neporadím). Vstupné do NP se kupuje u vstupu do NP a ceny jsou tady:
http://www.pc.gc.ca/pn-np/ab/banff/visit/tarifs-fees_e.asp?park=1
Jinak z doplnění dotazu moc moudrý nejsem. Připadá mi, že bys jel nejraději s cestovkou.
Kam dát jídlo, je jedna z nejdůležitějších otázek. V kempech tam pořád někdo kontroloval a jakmile u jídla někoho neviděli nebo potkali nějaký zbytek, už se ptali, ke komu to patří. Ukládání v táborištích je ale v pohodě – buď do auta nebo do k tomu určených boxů.
Jinak dostupnost kempů v pohodě – žádné rezervace jsme neměli, ale někdy jsme holt museli zkusit druhý, třetí, V info centrech případně zavolají do kempu a ověří aktuální dostupnost, abys tam nemusel jezdit, ale místo „nepodrží“ stejně tak nerezervují – to musí každý sm s kreditkou přes stránky.
Vstup do parku se kupuje i vstupu – pokud přijedeš po dálnici, tak nemineš – prostě něco jako mýtná brána, kde si stoupneš do řady, co chtějí zakoupit pass.
Část kempů se platí u vjezdu u správce, část je samoobslužná a co jsem měla možnost poznat, tak všichni byli férovi, nikdo němel potřebu nechat byť jen o cent míň. Platí se místo + případně povolení na oheň. Součástí toho povolení je pak většinou i možnost využívat už nasekané dřevo (někdy je k predeji; brát něco z lesa je zakázáno).
Libore, co ti na to mám napsat. Pojedu v září cca na 17 dní. S cestovkou jsem byl možná jednou v životě, ale nechápu tu narážku, vůbec nechápu takové „útočnější“ jednání. Jen jsem se chtěl informovat na věci, které se já třeba nedočtu na internetu. Nebo nevim, kde jsem udělal chybu ve svém dotazu. Jestli ti nějak vadí mé dotazy, tak je jednoduše ignoruj, snad se tu najde někdo, kdo třeba více pokecá o zkušenostech. Chápu, že některé věci jsou pro některé lidi samozřejmostí a po USA a Kanadě má nacestováno, já ne, tak využívám tento web, k tomu určený, k získávání info v češtině od lidí s praktickou zkušeností.
S mírně útočnou formou jsi přišel ty. Jako že web si umíš najít sám a neřešíš, kam dát jídlo (což je jediný rozdíl od většiny zemí světa). Fakt tvé dotazy působí, jako že chceš vést za ručičku. I když jsem tam jel poprvé, nenapadlo mě ptát se někoho takto. Ale budiž, třeba někdo tvé dotazy pochopí a odpoví.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Olinalá: poklad na konci světa
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Nové články
Olinalá: poklad na konci světa
Neznámá Mauritánie
Vánoční trhy od Brém až po Berlín.. a mnohem dál
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.