Volná diskuse

Kam na dlouhodobější cestování s budgetem 200 tisíc?

Tomáš

Zdravím,

za zhruba půl rok došetřím částku 200 tisíc, kterou bych rád utratil za nějaké dlouhodobější poznávání koutů světa.

Jsem dost flexibilní a tak by mi nevadilo někde strávit například půl roku, rok. Nejsem náročný jak na stravu, tak na ubytování.

Mojí počáteční představou by byla Indonésie/USA a poté přelet na NZ na work and travel víza, kde bych pracoval a následně po nastřádání nějakých dalších peněz bych projel jak severní, tak jižní ostrov. Při nejrůznějších přeletech se samozřejmě nebráním poznávání ani dalších míst..

Pokud by jste tedy měli nějaké tipy kam se podívat s tímto jakš takš budgetem a zažít toho pokud možno co nejvíce (né na úkor spěchu), budu rád za každou radu, doporučení. Podnikli jste podobný trip, máte nějaké doporučení, které státy vynechat a které si rozhodně nenechat ujít? Budu rád, pokud se o tyto zkušenosti podělíte.

Díky moc.

Tomáš

Zkušenosti čtenářů

Tomáš

Cenově přijatelně asi přichází v úvahu spíš jak USA, tak Srí Lanka, Nepál, Thajsko, Barma, Kambodža, Malajsie, Brunej, Filipíny + nějaký odpočinkový týden či 10 dní na nějaký exotický ostrov a pak frr na ten NZ, co myslíte?

Podnikali jste taky nějaký podobný trip? 🙂 Pochlubte se.

d
Tomáš:

Tak hlavna zalezi na tom , jaky vyznavas druh cestovani a jake mas pozadavky na hotely atd. Dle me ( cestuji z batohem a nebyhledavam luxus) staci mi sprcha a skromne spani – tak vydržís v asii z 200.000czk klidne dva roky a muzes zarit v Iranu a koncit na Fidzi…

Tomáš
d:

Jak jsem psal, nejsem náročnej ani na ubytování, ani na stravu. S hotely tedy počítám minimálně, spíš nějaké backpacker hostely případně soukromá ubytka přes airbnb, pokud bych se někde zdržoval déle – převážně hlavní města výše uvedených států.

d.
Tomáš:

urcite volit asii, je to nejlevnejsi a bezpecna varianta. Pripadne muzes zvolit vlak – Moskva, Mongolsko , cina a dal. Pokud opravdu mas tento styl cestovani, tak musis v pohod vyjit max. 800 USD na mesic. Vice naklady jsou poplatky za visa a poplatky, Zalezi kam chces treky v nepalu, cestovani po indii, potapeni v thajsku …mas na hedvabne stezce milion cestopisu. Vem si mapu ..udelej si cestu a pak cti a cti a uvidis..v hlave se ti zrodi plan sam. a urite na ceste potkas spoustu lidi, ktery ti reknou kde byli, poradi a ovlivni te..

Jan
Tomáš:

Za dva měsíce jsem procestoval státy Tichmoří s tímto rozpočtem: Fidži, Tuvalu, Samoa, Americká Samoa, Tonga, Kiribati, Nauru, Šalomounovy ostrovy, Vanuatu, Nová Kaledonie, Wallis a Futuna.

Bk
Jan:

To sice lze, ale je to hodne knapp a prakticky bez aktivit spojenych s oceanem.

Tomáš
Jan:

Děkuji za tip, nicméně to bude přesně opak toho co hledám 🙂 toto jsou drahé destinace a tak Vám tento rozpočet vydržel 2 měsíce. Zatím jsem studentík, takže využiji pravděpodobně levnějších, byť stále kvalitních, variant 🙂

Tomáš

Vtipálek dnešního dne, gratuluji 😉

Petr
Tomáš:

Diky. Jde o to, ze kdyz te vezmou jako rukojmi budes mit ubytko a stravu zdarma, naucis se Koran a mistni zvyky.

Tomáš

Když už někoho hledáš, tak aspoň hledej pod svým mailem a né za mě..

Tomáš
Tomáš:

Vtipálek dnešního dne, gratuluji 😉

Doporučuji Maledivy. 14 dni polopenze.

Miloš

Západný smer na USA vynechaj a orientuj sa na východ, tam je kopec možností a záleží len a len na tebe ako si to skombinuješ. Podľa mňa by bolo najideálnejšie letieť do Bangkoku, to je taká základňa pre JV Áziu. Pochodíš okolité štáty – Myanmar, Laos, Kambodžu, Vietnam, Malajziu, aj Thajsko, nejakým low-costom na Filipíny, do Indonézie a skončíš napr. ostrove ako je Fidži. Príp. pred Bangkokom môžeš začať napr. v Iráne, pokračovať v Indii, Nepále, na Srí Lanke. Možností je mnoho a ako som písal, záleží od teba čo od týchto štátov očakávaš a kde chceš koľko času stráviť.Teda začni tým, že si spraviš hrubý odhad trasy a začni plánovať, čítať, zisťovať a potom podľa toho už môžeš buď z toho plánu škrtať alebo doň aj niečo pridávať.
Vo väčšine hore spomínaných štátov som bol, takže nejaké tie otázky môžem zodpovedať.

Juraja_hip

Hlavně část peněz dát na očkování, dobrou výbavu a hurá do Indie, Nepálu, Laosu, Thajska, Japonska, Filipín, Malajsie, Indonésie a už seš dole v Austrálii, na Novém Zélandě. Něco vydělat a přes Polynésii, Velikonoční ostrov do Chile, Patagonie, pak vzhůru přes Bolívii, Peru, Ekvádor, Kolumbii, Venezuelu, hop do USA a v Kanadě bych zůstal a domů se už nevracel 🙂

Tomáš
Juraja_hip:

Na takové cestování bych potřeboval ten budget tak 5x větší 🙂 ale díky za tipy, pánové!

Dyna

Na zeland nejsou work and travel viza, ale Working holiday visa, ktera jsou jiz vycerpana pro rok 14/15:) je dobre si je zajistit prvnich 5 minut po otevreni nove quoty ktera se tusim obnovuje 1.3 ale nejsem si sto pro jisty tim datumem. Nicmene tento rok byla quota vycerpana za 8 minut:D Jinak Sri Lanka je pomerne draha. Rok sem tam zil. Samozrejme se da cestovat i levne ale KDEKOLIV se obevis jako beloch, tak si jako chodici ATM. Maji dvoji ceny a to na vsechno. Ano da se smlouvat, spis je to teda nezbytne, ale i tak je to o pulku drazsi nez pro mistni:)

Tomáš
Dyna:

O NZ toho mám zjištěného více než dost, neboj. Ano, kvóty se otevírají 1.3., takže jsi to trefil.

Co jsi tam dělal na Srí Lance rok, jestli můžu vědět? To zní docela zajímavě. Čistě na cestování to asi na rok není, tak mě to zajímá 🙂 děkuji.

Dyna

Já sem tam pracoval v hotelu, respektive sem za ůkol tam dotahnout klienty a naplnit ho což se mi podařilo během asi pul roku. Pak sem tam chvili cestoval a pak zase pracoval v jinem hotelu a delal to same. Potom sem ale vyhorel na vizech a jel do UK. Nicméně SL je dost drahá. Já se momentálmně rozhoduju kam jet na dovolenou. Mám tak dva měsíce. Dost vážně přemýšlím na Vietnamem

EllCox

A nehledáš náhodou cestovatelku, která si taky našetřila a přidala by se? 😉

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: