Oceánie

Kam do oceanie???

Joey

ahoj, budu v listopadu na NZ. Tak kdyz uz budu na te druhe strane zeme tak chci navstivit nejaky z ostrovu v pacifiku! KTERY BYSTE DOPORUCILY???diky za rady

Zkušenosti čtenářů

Radek

Ahoj, mrkni se na nas blog „www.radoalin.estranky.cz“, kde piseme info o Tonze a mame tam i fotky. Jinak 21. zari se chystame presne na 2 mesice na ostrovy Samoa, Fidzi, Vanuatu, Salamounovy ostrovy, Cookovy ostrovy. Vracime se 21. listopadu, takze ti uz nestihneme dat vedet, kde to bylo lepsi a tak. Ale treba bys za nama mohl priletet. Jsme par 31 a 28 let. Nejlevnejsi letenky jsou z Aucklandu rozhodne na Tongu a Samou. Horsi to je s obdobim destu a cyklonu. Cookovy ostrovy se jeste v listopadu daji, ale ty ostatni si myslim, ze uz ne. Sezona je od cervna do konce rijna.
Mej se fajn a napis.
Radek

zuzana

http://www.awesomefiji.com/
ahoj, doporucuju tuhle cestovku, byli jsme na tom zajezdu na 12 dni a bylo to celkem dobrodruzstvi, na nekterych ostrovech jsme byli ubytovany po 3, na jinych po 10, rekord je 100-luzak, jinak jidlo bylo taky ruzny – nekde malo, jinde akorat, jinde az moc(ale varili nam i vegetariansky jidla), ale more, snorchlovani a mistni lidi skvely, navic na tyhle zajezdy nejezdi zadni duchodci a urvany deti;o), v cene uz mas ruzny vylety (domorode vesnice, plachetnice, ostrov, kde se natacel Trosecnik) a aktivity, ale celkevo mi Fiji jednou stacilo;o)

viki
zuzana:

Tobě vadí důchodci? Mě zase nezdvořilé mladé slečny

Petr Daubner

Zdar, já se v Oceánii momentálně nacházím. Listopad není zrovna dobrý měsíc, začíná období dešťů. Možná na Tonga tolik neleje (soudě podle průměrných ročních srážek na webu), což ostatně vyzkouším osobně, protože tam letím koncem listopadu. Zatím jsem byl v Oceánii na Velikonočním ostrově, Pitcairnu, Tahiti, na Nové Kaledonii, na Vanuatu a na Fidži. Asi nejvíce se mi líbilo na Vanuatu, a to konkrétně na ostrově Tanna, je to ale spíše pro dobrodružnější povahy. Super byla taky Nová Kaledonie a Pitcairn, ten je ale dost z ruky. Velikonoční ostrov nic moc, Fidži a Tahiti normálka. Podrobnosti (včetně praktických informací) najdeš zde: http://www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky—australie_-oceanie-a-antarktida/

Katka
Petr Daubner:

Ahoj! Zaujalo mě, že píšete o Pitcairnu, protože už si dlouhou dobu lámu hlavu s tím, jak nejlíp se tam dostat…Nejlíp znamená nejlevněji. Jak tak na to koukám, největší problém bude asi s dopravou lodí z Mangarevy. Jak jste se tam dostal vy?

Petr Daubner
Katka:

Na Pitcairn jede asi 1x měsíčně zásobovací loď z Nového Zélandu, ale když je špatné počasí, nepodaří se jí někdy vůbec u ostrova zakotvit. Jediná reálná možnost, jak se dostat na Pitcairn (tak jsem se tam dostal já) je na soukromé jachtě. Když je ovšem špatné počasí, nemusí se podařit ani výstup na břeh, protože Pitcairn nemá přístaviště ani letiště.

Petr Daubner
http://www.kompas.estranky.cz

Eva

Ahoj!Prosím o radu-za 20 dní startuji s přítelem na NZ a na poslední chvíli jsme se rozhodli navštívit i Austrálii.Ráda bych zjistila,nakolik je to náročná záležitost,vládneme-li omezenější znalosti angličtiny a zda je přikládán velký důraz na zaměstn.žadatele-jsme nyní oba nezaměstnaní.A též mocně uvítáme tipy,které NP navštívit,co oželet-můžeme pobýt maximálně měsíc.Díky a šťastnou cestu všem.Eva

PaV
Eva:

Ahoj Evo, protoze Ti nikdo neodpovida, doporucim Ti http://shop.lonelyplanet.com/australia/australia-travel-guide-15 Zaprve si jeste pred cestou pocvicis anglictinu a lokalni australskou terminologii a orientaci v tamnich realiich. A zaroven Ti bude velkou oporou pri planovani cesty nebo pri zmenach na posledni chvili.
Dalsim doporucenim pro mene zdatne v anglictine muze byt prepaid SIM do mobilu a/nebo USB modem s australskou SIM (k notebooku). Nejlepe se nam osvedcil australsky VODAFONE – dostali jsme i nekolik set AUD kreditu i MB ZADARMO. A pred odletem si navic i aktivovali roaming a uzili ho jeste i v Asii a Evrope. Diky SIM v mobilu/PDA zase muzes vyuzit Google Maps, pokud Ti neco nebude jasne – dohledat cokoliv (oteviraci doby, ceny, sjizdnosti, podminky vstupu…) nebo si i prelozit nejaky necekany vyraz nebo termin. Slabsi anglictina pak uz nebude pro Tebe zadnym handicapem! Problemem je trochu pokryti, protoze Australie neni pokryta GSM/3G jako jine svetadily. Ale hlavni tepny jsou ok! Cenove Te LP+SIM+(SIM+modem) vyjde na cca 2.000,- korun a nikdy se v nicem nespletes, nic zbytecne nepreplatis, neprejedes odbocku – a nic Ti neutece! A vzdy si budes moct i zavolat, poslat SMS apod.

Pavel
Eva:

Evo, je to již starší téma, ale zajímalo by mne, jak jste pořešili téma s vízy. Jsem nyní ve stejné situaci, tj bez práce, a chci se na pár týdnů do Austrálie vypravit, ale bojím se jak vypnit e-formulář. Díky, Pavel

Petr Daubner

Ahoj Evo! Co se týče víz, je to naprosto v pohodě. Vyplníš jen elektronický formulář a do 1 dne máš vízum. Myslím, že jsem tam kolonku zaměstnání ani nevyplňoval. Na letišti v Sydney po mě nechtěli vidět vůbec nic, kromě pasu samozřejmě. Více najdeš zde: http://www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky—australie_-oceanie-a-antarktida/do-tasmanie-australie.html
Je to zkušenost stará necelý týden. Co přesně navštívit, Ti neporadím, ale měsíc není moc, tak bych se být Tebou soustředil jen na nějakou oblast. Hodně štěstí!

Linda Pinkasová
Petr Daubner:

Ahojky,
my jsme byli v říjnu 2011 na Vanuatu. Strávili jsme zde celý měsíc a bylo to málo. Aby člověk poznal tutu rozsáhlou a těžko dostupnou oblast je nutné štěstí na počasí a čas. Navštívili jsme ostrůvky Torres, Bank, Espiritu Santo a Tanna. Torres a Bank to je odlehlost sama, ale velmi doporučuji. Lidé jsou naprosto fantastičtí a turismus tam není tak masový jako na Santu. Tanna byla krásná pro svoji variabilitu. Asi nejméně se nám líbilo Santo. Jinak Nová Kaledonie se nám nelíbila vůbec. Je to země totálně zdevastovaná těžbou niklu. Pokud si člověk půjčí auto projíždí vnitrozemím připadá si jak na Marsu. Všude odkryté zerodované svahy oranžové barvy. Opravdu nám bylo velmi smutno při pohledu na tuto zemi. Pro potapěče je to prý ráj, ale pro suchozemce je to totální apokalipsa.
Linda

Petr

Co se týče Vanuatu, souhlasím s Lindou – lidé nezkažení, pro mě v Oceánii jasně nejhezčí země. S hodnocením Nové Kaledonie ale zásadně nesouhlasím – pro mě osobně druhá nejhezčí země Oceánie, kterou jsem navštívil. Nevím, kde jsi konkrétně byla, ale já jezdil po Nové Kaledonii 14 dní a moc zdevastované krajiny jsem neviděl. A národní park Riviere Blue je jeden z nejkrásnějších, jaký jsem kdy viděl. Lidé také úžasní, Kanakové i Francouzi. Akorát je na Vanuatu i Nové Kaledonii dost draho.
Petr Daubner
http://www.kompas.estranky.cz

sona
Petr:

Ahoj,kde si spaval na vanuatu?chystame sa tam z NZ a kedze je to pekne drahe chceme usetrit ako najviac sa bude dat

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: