Volná diskuse

Je možné navštívit všechny země na světě?

uiuuuuuuuuuui

Myslíte si, že je reálné navštívit všech 206 zemí (beru počet podle OSN)? Ve všech strávit alespoň pár dní, něco zažít…
Finance nejsou problém, ale bojím se bezpečnost. Jak byste řešili Sýrii a podobně nebezpečné státy? A vlastě vůbec, jaké země považujete nejnebezpečnější, na hraně nebo za hranou splnitelnosti?
Vím, že pár lidí lidí to už udělalo, ale moc mi to nepomáhá vyřešit, jak bezpečně navštívit třeba tu Sýrii (navíc, snad všichni, co procestovali celý svět, tam byli před válkou)…
 

Zkušenosti čtenářů

Karel

Syrie je v pohode. Neztracej cas a jed. Jsou horsi zeme.

uiuuuuuuuuuui
Karel:

Sýrie je v pohodě? Dle indexu světového míru je Sýrie opravdu nejnebezpečnější země na světě, druhý je Afghánistán, třetí je Jižní Sudán, pak Irák…
 
Jaké země jsou horší podle vás?

Karel
Karel:

Zeme vychodni Evropy (Cesko atd.). Z hlediska moralniho rozkladu.

Jan

Zdravim. Ja resim podobny problem. V prvni rade chci navstivit zeme kde je temer vylouceno potkat cechy nebo slovaky a pozdeji se tam trvale usadit. Cernosi, Muslimove nebo jine narodnosti mi nevadi. Finance ani jazyky nejsou problem. Odlet mozny okamzite. Muzete poradit?

Jirka

Ahoj, pokud finance nejsou problém, můžeš navštívit jakoukoliv zemi, bezpečně. Co se týče skutečně nebezpečných zemí, lze vždy zkontaktovat nějakou místní agenturu, která ti zprostředkuje ochranu. V tomto případě bys mohl tu zemi kapku poznat, ale levné by to nebylo. Případně lze tam přiletět, předem objednaným taxíkem dojet na hotel, zůstat v hotelu a v absolutním, bezpečném centru, taxíkem zpátky na letiště a zmizet. Na to nemusíš mít ani ochranku, ale nic z té země neuvidíš. Jen si jí odškrtneš, žes tam byl.

Jiný Jirka

To jsou ale hrozné kecy.
Je dobré nezapomínat třeba na víza. Fakt bych chtěl vidět nějakého šmudlu co takhle diskutuje a plácá na Hedvábné stezce, jak by „dal“ cokoliv jiného než dovču v Thajsku.
Neexistuje, aby dostal víza do Sýrie nebo Iráku.
Já byl v Syrii před válkou 3x, za války na Sri Lance a v Kašmíru. Tehdy jsem na Iránsko-Pakistánské hranici potkal malinkou Japonečku (no, 50 kilo neměla)  s obrovským batohem – přijela sama stopem přes Tibet a jela do Afghanistánu…
Tak do téhle máte hodně daleko. Ale můžeš začít teď, a než ti dojdou země, situace může být jiná.
Třeba Irák jsem v 2002 nedal třeba i proto, že kdo neměl do max dvou týdnů starý test na HIV, dělal ho za 100 dolarů na hranici…
Myslím ale, že pro teď by tě slušně zaskočila i PNG, Somálsko, Eritrea, Alžír… A docela bych tě chtěl vidět jak jedeš do Saúdské arábie, a nebo by mě zajímalo i jen jak si poradíš se Zambií nebo Angolou.
Každopádně, všude lítat umí každý trouba, k ničemu to není, a s cestováním to nemá vůbec nic společného.
http://vanishingworldphotography.com/po-zemi.html

Jirka
Jiný Jirka:

Ach jo, zase jeden chytrák. Vše je o míře rizika, které je člověk ochoten akceptovat. Jsou lidé, co při možnosti 1:1 000 na únos či zabití do dané země jedou. Jsou lidé, co si to rozmyslí. Každou zemi, i válečnou zonu, lze projet jen s batohem a úsměvem. Ale v určitých zemí, v určitých oblastí je to riziko natolik vysoké, že je hazard tam jezdit bez protiopatření.
Problém je v tom, že někdo jako Jiný Jirka pojede do Afghánistánu s tím, že 999 lidé před ním to projelo a jeho unesou. A pak bude žebrat, aby za něj ostatní zaplatili výkupné (i když teď možná bude hrdina a bude tvrdit, že následky ponese sám)

Karel

Proc vubec nekam cestovat? Odlisit se o prumeru? Honit si EGO?

thaivisa

uz jeden cesky literarny velikan to povedal ze cesi(jirkovia) si kompenzuju svoju malost cestovanim po vsetkych kutoch sveta… ja dodam ze vzdy co najlacnejsie )cheap charlie posmesny vyraz z anglosaska by sa mal premenovat na cheap pepa)) cesi su znamy tym ze si neplatia poriadne cestovne poistky ,povazuju „garanciu“ z alianze a podobnych klamarov  ze 50k usd staci.. najhorsie je to z dlhodobejsimy cestovatelmi kde dobra poistka je draha a musite sa po 6 mesiacoch vratit do cz. alebo platit aj 1500eu za 365 dni..tyto setria najviac. o nasledkoch ked sa im stane nico vazne alebo treba previez ostatky .. vzdy citame v novinach. o takych jirkoch

Karel
thaivisa:

Oni spolehaji na to, ze to za ne zaplati Zeman viz pripad Hanca a Tonda. Vyhodily se miliony. a proc?

pdmlynek

Nevím jestli to je reální.  Jen pár lidí v historii světa to dokázalo.  Viz. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_by_number_of_countries_visited
 
Co ale lidi kteří rádi cestují, a mají dosti času a peněz, tak se pokouší navštívit 100 zemí.  Jejich orgnizace se jmenuje Traveler’s Century Club.  http://travelerscenturyclub.org/ .  Podle pravidel tohoto klubu se země počítají jinak než podle UN.

pdmlynek

Ohledně návštěv Syrie, Afghánistánu, Iráku, a jiných nebezpečných zemí: nevidím v tom obrovský problém jako jiní, protože svět se pořád mění, a bezpečnostní situace se taky pořád mění.  Ono navštívit všech zemí bude trvat desítky let, takže i když dneska není možné tyto země navštívit, tak za 5, 10, či 15 let to půjde.

Karel

Dostat víza do Sýrie je naprostá utopie?
To moc nechápu, protože pokud se nepletu, tak v Damašku a okolí je naprostý klid a bezpečnostní situace srovnatelná s předválkou.
Asi nechtěji, aby se jim tam mezi turisty vplétali různí bojovníci a „teroristé“ a proto přestali vydávat víza striktně, aby s tím neměli složitou administrativu, tipuji(?)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: