Spolucestování Afrika

JAR – poznávačka konec roku 2013

Slávka

Zdravím,
hledám kámošku 35-50let, která by se taky ráda podívala koncem letošního roku do Jihoafrické Republiky. Uvažuji o poznávačce na 2-3 týdny. Budu se těšit na odpověď, hezký den.

Zkušenosti čtenářů

Helena

Aohj, budu v JAR služebně v září, Od 10. mám volno, připojila by ses? Helena

Tom
Helena:

Radku, havarijní pojištněí v dnešní době není skoro vůbec třeba. Většina událostí lze uhradit s kvalitního povinného ručení, které dává připojištění zdarma jako bonus.

Martina

Ahoj, jak a co plánuješ? Dala bych přednost individuální cestě a mimo JAR i do Namibie? co ty na to 🙂 M.

Radek
Martina:

Ahoj Martino, od 12. Do 28.10.2013 jedu s 9 lidmi (od 25 do 71 let) na vlastní pěst do jižní Afriky (jihozápad JARu + NAMIBIE). Jsou to všichni pohodoví lidé, skoro všichni se mnou již někde ve světě byli. Kvůli naplnění dvou minibusů sháním několik pohodových lidiček. Na věku, jazykových znalostech nebo cestovatelských zkušenostech absolutně nezáleží. Všechno od A do Z zařídím, zkušenosti s individuálním cestováním mám veliké, viz. http://radosvaty.rajce.idnes.cz/. Finančně se vejdeme do 60 tisíc kč se vším všudy při ještě bohatším programu. Vyčerpávající informace včetně předpokládaného programu sdělím po emailu, telefonu nebo osobně. Prosím, ozvěte se co nejdříve. Pouze pro vážné zájemce. Nechceš se mi ozvat? Tel: 608 982 562, 731 715 119, [email protected]

Pavlína
Radek:

@Radek: Chceme s partnerem zkusit pronajmout na 3 týdny auto jenže Afrika, podobně jezdíme do Asie a Afriku jsme nikdy nezkoušeli. Je pravda, že Afrika je vážně tak drahá? Kolik stojí to havarijní pojištění, které zmiňuješ? Proč nestačí africká obdoba povinného ručení, není to zbytečný náklad navíc? Organizačně se té Afriky trochu obávám.

Libor
Pavlína:

Pochybuju, že se Radek po 3 letech bude dívat do tohoto vlákna na seznamce. Raději mu napiš e-mail (adresu uvidíš po kliknutí na jeho jméno).
JAR je poměrně levná oproti jiným africkým zemím (zvlášť Tanzánii), kam se jezdí za zvířaty. Oproti vylehávání na plážích JV a jižní Asie, ježdění levnou veřejnou dopravou a občas nějaké návštěvy památek to je ale nesrovnatelné už jen kvůli tomu, že jde o jiný typ dovolené. Pokud by se v JV Asii trávil čas v národních parcích (často s nutným průvodcem atd.) nebo dokonce výstupem na Kinabalu, zas tak levné by to nebylo. Půjčení auta je v JAR levnější než ve většině zemí světa. Na druhou stranu ale pro některé národní parky (zvlášť mimo JAR) je potřeba terénní auto, což je už drahé.
Ohledně pojištění bude nejlepší si prostudovat podmínky konkrétních půjčoven. Neliší se to moc od jiných zemí, nejspíš bude kromě povinného ručení zahrnuto v ceně i havarijní pojištění se spoluúčastí, které se ale nevztahuje na vše (např. ne na skla, podvozek). Tuto spoluúčast si může člověk snížit až na nulu za příplatek – buď přímo od půjčovny (dražší, ale jednodušší vyřizování škody) nebo od jiné pojišťovny při rezervaci auta na webu. Případně si zaplatit takovéto pojištění spoluúčasti úplně mimo buď na tuto konkrétní cestu nebo celoroční třeba za 59 GBP.

Jirka

Ahoj Slávko, taky o tom uvažuji. Hlavně Kapské město a okolí. Rovněž i délka pobytu 2 – 3 týdny je můj šálek kávy. Koukal jsem na letenky, půjčení auta, ceny potravin, hostely… a myslím si, že 3 týdny by se daly za 30 tisíc zvládnout. Nějaké cestovatelské zkušenosti z Austrálie, Nového Zélandu… mám.
Budeš-li mít zájem, ozvi se.
ahoj Jirka

Daniela
Jirka:

zapomnel jsi ale na ceny vstupu do parku, hrave se vysplhate na 50 tis.

Radek
Jirka:

Ahoj Jirko,
pokud máš na mysli jen Kapské Město a nejbližší okolí, 3 týdny tě vyjdou do 35 tisíc kč.
Byla by to ale velká škoda, protože 3 týdny jsou už dostatek času na celou JAR nebo západ JARu + celá Namibie. Ale to už mluvíme o min. 60 tisích kč. Ceny paliva jsou levnější než u nás, ale najedeš velký počet kilometrů. Mimo velká města je ubytování fakt drahé, zvlášť v Namibii a Botswaně. A nezapomeň připočítat kompletní havarijní pojištění auta, náhradu vzniklých havarijních výloh, vysoký poplatek za vrácení auta na jiném místě, vysoké poplatky za přejezdy hranic, safari, vjezdy, vstupy apod.
Afrika je mnohem dražší než jihovýchodní Asie a i organizačně je úplně někde jinde.
Dobrým vodítkem je, když se podíváš na ceny zájezdů od CK. Z toho jasně vyplývá, že je Afrika opravdu drahá.
Měj se fajn. Radek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: