Spolucestování Afrika

JAR, březen 2011

Vladimír

Ahoj,
rad bych příští měsíc vyrazil na cca 3 týdny do JAR (konkrétně 7.-29.3) a napadlo mě, jestli byste někdo nejel taky?

Začátek by byl v Cape town, mám tam bratrance, cca 2-4 dny. Potom vypůjčeným autem po pobřeží do Port Elizabeth, pak otočka do vnitrozemí, cca 5 dní v pohoří Drakenberg. Pak asi Jo’burg, Kruger, možná Svazijsko (záleží na čase a vízech), cestou zpátky jednodenní zastávka v Dubaji.

Je to trochu narychlo, ale kdybyste o tom někdo uvažoval, dejte mi prosím vědět. Díky,
Vláďa

Zkušenosti čtenářů

Lena

Čauky Vláďo,
zní to lákavě. Myslíš, že bych do té doby stihla vyřídit víza? Případně, s jakými výdaji předběžně počítáš?
Když tak mi písni na mail.
Díky moc
Lena

Vladimír
Lena:

Ahoj Leni,
víza by měla být potřeba jen do toho případného Svazijska, JAR je ok (podmínkou je jenom zpáteční letenka, popř. 90 dní). Tam jsem zatím psal na jejich ambasádu v Bruselu, ale zatím neodpověděli, tak se jim chystám v pondělí zavolat. Případně bych ho prostě vypustil, s vízy problém není.

Zatím se to špatně odhaduje, ale letenku pořídíš za pěkných 18,500 CZK. Hodně bude záležet na tom autě/benzínu, ale nemělo by to být nějak přehnané. Ubytko je holt podle druhu, ale camping i hostely obvykle zhruba jako u nás, možná o kousek víc. Jídlo relativně levný, údajně. Něco je třeba připočítat na vstupy do národních parků, ovšem záleží kam a na jak dlouho.

Napiš mi prosím případně na email. V průběhu týdne bych měl dostat aktuální info k tomu autu a od toho bych se odpíchnul. Díky, zatím
Vláďa

Lida

tam ale víza nejsou třeba……ani do JAR ani do Svazijska…

Lida

auto stojí cca 850 CZK na den…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: