Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Jak na delší pobyt v JV Asii?

Klea

Milí cestovatelé,
Otázka je prostá:
Ráda bych zůstala po dobu půl roku / roku v nějaké z destinací jihovýchodní Asie (do budoucna bych chtěla protáhnout svůj pobyt nejlépe i na několik let, ale předpokládám, že to už je na složitější zařizování).
Otázka tedy zní: Existuje v JV Asii země, kde je možné v klidu pobývat půl roku až rok bez každoměsíčního pobíhání přes hranice, či postávání imigračním úřadě?
Podotýkám, že chci v dané lokalitě prostě jen tak být, s tím že budu pracovat na dálku v Čr. Je tedy možné, někde se takto usídlit bez pracovního, nebo studijního víza?
(Pokud víte o alternativách, jak vízovou problematiku obejít, např. koupí nemovitosti v dané zemi, nebo studiem, prosím napište je také).
Za jakoukoliv radu budu neskutečně vděčná 🙂

Zkušenosti čtenářů

milan

např. na filipiny můžeš na 30 dní bez víza, a pak si ho po každých dvou měsících prodloužíš (bezproblémů, někdy s hodinou či dvěma ve frontě) v každém velkém městě na imigračce.

Čech ve Vietnamu

Ve Vietnamu: bez problémů to lze, koupíš 3m vízum (45 USD single entry nebo 95 USD multientry) a pak si ho necháš prodloužit o 3 měsíce od jednoho z agentů (single za 30 USD, multi za cca 90 USD). Pak buď ven (dělá se třeba Kambodža visa run) nebo znovu prodloužit, ale to už je dražší.
Lze zajistit i 6m vízum, ale cenově to vyjde stejně.

Jano

V tomto smere najprivetivejsia je asi malajzia,staci si niekam zaletet raz za 3 mesiace a ziadne viza ani imigracne urady riesit netreba.

Lea
Jano:

Díky všem za odpovědi. Chci se zeptat, vy co pobýváte v asii dlouhodobě, toto opravdu absolvujete každé 2-3 měsíce? Ptám se jen abych věděla, zda to jde takhle točit neomezeně dlouho.
Mimochodem musím říct, že nejvíc mě zaujala malajsie. Vím, že Čr má s malajsií bezvízový styk až do 90 dnů, ale jak přesně to funguje? Zkrátka mě tam pustí na pas, bez jakéhokoliv povolení a když po 3 měsících vycestuji a zase se vrátím, běží mi znovu další 3 měsíce -> a tak pořád dokola bez nějaké omezení opakování, nebo třeba maximálního počtu dní v roce?

Jano

Presne tak,Malajci nič neriešia,v podstate stačí ísť na otočku cez hranice,90 dní dostaneš aj pri pozemnom vstupe ale v mnohých ohľadoch napr. Thajsko za tie víza stojí takže radšej si to najprv prejdi a rozhodni sa srdcom ktoré často víťazí nad selským rozumom 🙂

Čech ve Vietnamu

Vízum je sice důležité, ale existuje mnoho jiných indikátorů, podle kterých se řiď pro své rozhodnutí. Většina zemí JV asie umožní dlouhodobý pobyt, někde to stojí peníze (třeba víza ve Vietnamu mě stojí 300 měsíčně když to rozpočítám), ale často to je zanedbatelná částka. Důležitá je mentalita, doprava, standard života, pokrytí rychlým mobilním internetem a jeho cena (pokud pracuješ přes net). Důležité je taky jídlo, pokud ti v zemi nechutná, nebude se ti tam líbit rok. Státy JV asie se významně liší v těchto aspektech. Třeba u Malajsie si hodně lidí stěžuje na jídlo a divné lidi. Na druhou stranu je to země, která se asi nejvíce podobá západu. Kvalitní infrastruktura a tak.
Co se týče prodloužení víza, většina zemí ti umožní zůstat a prodloužit víza bez vycestování. Třeba ofiko ve Vietnamu můžeš prodloužit jednou. Já znám lidi, co tu jsou nepřetržitě několik let. Dáš to agentovi. Ten ti nechá udělat nové vízum aniž bys musela opustit zemi. Nestojí to o moc víc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: