Spolucestování Asie/ Australie

Izrael říjen/listopad 2011

Katka

Sháním parťáka, který by se mnou jel na zájezd CK Mundo do Izraele http://www.mundo.cz/zajezd/izrael. V termínu 21.10 – 2.11.2011.
K.

Zkušenosti čtenářů

Honza

Ahoj , bohužel už jsem už byl v dubnu letošního roku a můžu doporučit s CK Avetour to nemělo sebemenší chybu.Průvodce naším zájezdem tam jezdí už několik let a má to tam vše zmáknuto.Ví například kde co nakupovat o tzv. bájných místech vědí snad vše a jejich vyprávění a k tomu i spoustu zážitků z předešlých zájezdů.Tak si to tam užijte, ale parťáka letos bohužel již dělat nemůžu.Honza

Hana

Můžete doporučit pro cestování po Izraeli konec listopadu, jaké jsou teploty v Mrtvém moři v tuto dobu? A jak je to s cestováním půjčeným autem?
Díky

Tomáš
Hana:

Ahoj. Teploty tam nejsou moc na koupání. Je tam sice tepleji než u nás, ale není to nic extra. Zejména v noci tam v tu dobu teplota hodně klesá a to platí obecně pro jih Izraele. Co se vozidla týče, tak jednoznačně půjčení vozidla doporučuji. Dostaneš kvalitní auto za příznivé peníze. Doporučuji zejména firmu Budget, která má ceny a servis asi nejlepší, navíc je množství poboček všude po Izraeli. My jsme například auto půjčovali v Jeruzalémě a vraceli jsme ho v Tel-Avivu. Není to problém.

Jenda
Hana:

Jezdil jsem tam v listopadu, teploty jsou příjemné, žádné vedro, jen se dost brzy stmívá, časové pásmo mají nějak popletené, v 6 ráno je slunko už venku a kolem 17 h je už tma. V Mrtvém jsem se koupal 12.11., v poho, lidí dost, takže jsem nebyl výjimka. 14.11. jsem se koupal v Rudém, tak tam bylo teplo. 25.11. jsem vlezl do Galilejského jezera, šlo to, ale už žádná velká rozkoš. No a 28.11. jsem u Akka vlezl do Středozemního, koupali se nás 4, ale to už nicmoc.

Tomáš
Jenda:

V podstatě asi mohu souhlasit s Jendou. Ale já jsem teplomilnější, takže pro mě v tu dobu bylo koupání už nicmoc. Mrtvé moře je teplé samo o sobě, protože se plní odspoda syrnými teplými prameny. Galilejské jezero bylo studené v květnu i v červnu. Na Izraeli je zajímavé, že na severu země jsou dost podobné klimatické podmínky jako u nás (samozřejmě s nějakou odchylkou) a na jihu je to hodně tropické. A na to jak je to malá země mi přišlo, že na výšku pojme snad všechny podnebné pásy kromě arktického 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: