Spolucestování Asie/ Australie

ÍRÁN 2009 – srpen nebo září – hledám skupinu lidí

aa

Ahoj, je mi 23. bydlím v Praze a chci v létě vyrazit do Íránu a projet od hranic k hranicím to nejzajímavější, poznat místní styl života, případně i vylézt nějaké hory. Cíl je si to prostě užít.

Uvažuji to spojit cestou tam s Ruskem (Kavkaz) a Ázerbajdžánem a cestou zpět s Arménií, Gruzií a Tureckem. V těchto zemích by stálo také pár míst za vidění.

Ceny předpokládám minimální. Délka pobytu a přesný termín záleží na dohodě.

Kdo máte zájem, pište, rád to proberu s každým. Na věku a pohlaví nezáleží

Zkušenosti čtenářů

Klárka

AHoj, do Íránu chci v létě taky a hlavně do hor, ale i na památky. Můžu nejspíš v srpnu…
Tak mi kdyžtak asi napiš na mejla.

michaela

Ahojte,
planujem cestu na blizky vychod v aprili – maji
na 2 max 3tyzdne.
Zamerala by som radsej na syriu+jordansko alebo len iran samostatne.
Nemam ziadne koknretne plany – len sa suchtat z batohom a vidiet nieco zaujimave nove….
V syrii som bola min rok 3tyzdne a moc dobre!
Najde sa niekto komu by vyhovoval moj termin?

petra

Ahoj, do Íránu bych vyrazila moc ráda, akorát je vždy problém se sháněním lidí..:) Moje vize – hory, památky…a tak ,nejlépe srpen/září
když tak můj e-mail pe**********@at***.cz

Míša

Zdravím všechny,
cesta do Íránu (srpen/září) mě taky zajímá (život lidí, hory, památky…)tak kdyby se našla parta lidí, která má podobné úmysly, byla bych ráda…když tak napište na můj mail Ko*************@se****.cz

lucka

Ahoj lidi,v Iranu jsme byli s pritelem pred 2roky a muzu rict, ze to pro me byla nejlepsi „dovolena“ na ktere jsme kdy byla.Byly jsme tam jen 3tydny, ale neco malo jsme stihli videt. Vrele doporucuju Shiraz a Esfahan, opravdu krasna mista.Proc se mi tam tak libilo? Uzasni, mili lide (bydleli jsme ve trech rodinach), krasna priroda a architektura..Jen male pouceni, o satku urcite vite, ale dalsi vec, Esfahan je hodne verici mesto, maji tam hodne kontrol (nab.policie), zene nesmi jit videt ani na zadek, takze neco dlouheho, opravdu to nepodcenujte. Jinak se pripravte na to, ze vas budou Iranci vsude zvat,jsou hodne zvedavi.My jsme meli stesti a potkali jsme opravdu uzasne lidi s neuveritelen dobrym srdcem. tem co odsuzujou muslimy bych doporucovala si tam zajet taky.Drzim pesti a tise zavidim…:-)

štěpán
lucka:

ahoj, když jsi tam byla, nevíš prosimtě jak íránci koukají na dredy? nechci nikoho zbytečně provokovat

lucka

Ahoj Stepane, to ti je docela tezka otazka, do lidi nevidis, jsou to nesmirne tolerantni lidi, ale clovek nikdy nevi.Asi bych ti doporucila nejaky satek nebo neco podobneho.Muzu ti rict, ze tam muzes nechat batoh na ulici a nikdo ti nic neveme, proste jiny svet, nedovoli si to..Budes pro ne velke halo, takze vlasy asi nikdo resit nebude..

MartinT.
lucka:

No, jen malinko přispěje k utužení stereotypu o excentričnosti bílých. S pojmy jako „nesmírně tolerantní“ bych byl opatrný. To, že se někdo na Vás na potkání zubí, hostí čajem, případně i hosta nezištně ubytuje, ještě neznamená naplnění ideální představy o toleranci překračující jazykové a kulturní bariéry. Já jsem před pár lety navštívil Írán jako víceméně zelenáč a byl jsem spokojen, říkal jsem si, že pod povrchem víceméně totalitní společnosti dřímou slušné charaktery. Jenomže si myslím, že při hlubší znalosti jazyka a kultury by vyplavaly na povrch skutečnosti, které by představu o „nesmírné“ toleranci poopravily.

Lucka
MartinT.:

Ahoj lidi, mam pocit, ze se tady trochu slovickari a uplne se upousti od tematu..Je to vec nazoru,ja popisuju lidi tak jak je vnimam, veci obcas byvaji jinak, ale to by z nas uz mohli byt jen pesimisti, kteri ve vsem vidi jen to spatne..A s tim batohem to bylo mysleno jen obrazne..Takze stastnou cestu, stejne si musite udelat nazor sami..:-)

MartinT.
Lucka:

Co bys čekala od státního úředníka, který má slovíčkaření mnohdy v popisu práce 🙂 Pravdou je, že nemá cenu se dohadovat o tom, co je přehnaný pesimismus a co je přehnaný optimismus. Pro jednorázový výlet asi stačí to druhé, zejména pokud dnešní cestovatelství znamená spíše bezstarostné poznávání barev a vůní současného světa, než „podpovrchové“ poznání zemí a společností, které zpovzdálí během svých návštěv pozorujeme.

jeff
MartinT.:

Tvůj příval pragmatismu státního úředníka mě skoro dojímá, každý kdo v Iránu alespoň jednou byl, ví, že to není země černobílá, navzdory totalitnímu zřízení i zde žijí kulturní, inteligentní lidé, kteří se dokážou přenést přes střeto-civilizační paradigmata, narozdíl od našeho skvělého česka.

Jitka

Ahoj, já byla v Íránu minulé prázdniny. Pro mě bylo nejúžasnější město Yazd. Je to pouštní město a i přes to že jsme tam byli v červenci se to dalo vydržet. Ale připravte se na to, že odpoledne je všude zavřeno a člověk jen stěží sežene něco k jídlu. Ty dredy jsou naprosto v pohodě,Iránci z ničeho nedělají problém a oproti třeba Turkům jsou intelektuálně na mnohem lepší úrovni. Ten batoh bych si rozhodně na ulici nenechávala, při jízdě v autobuse jsme měli věci v zavazadlovém prostoru a kamarádovi někdo ukradl doklady a peněženku. Prostě člověk musí být trochu na pozoru. Navíc mají dojem že všechny turistky jsou lehké holky, tak jim nedělá problém si šáhnout na nepatřičná místa, proto bych ten šátek a nějakou košili pod zadek s dlouhýma rukávama spíš doporučila, ale v doprovodu chlapa si nikdo nic netroufne.
Jinak to byla úžasná země, můžete kouknout na pár fotek na http://www.globephoto.cz
Každopádně si to užijte, jela bych tam hned znovu.

Martin
Jitka:

ahoj jitko, tento rok taky plánujem cestu do Iránu a tvé fotky mě ještě víc naladily. Opravdu moc pěkný fotky;)

banan
Jitka:

Ahoj Jitko, moc krásný fotky. Do Iranu letime v nedeli a moc se těšíme, fotkama jsi mě krásně navnadila.

Honza

Ahojky, Írán mohu jen doporučit – skvělí lidé, příroda, památky a vůbec (- pokud budou někomu vadit dredy, pravděpodobně to vůbec nedá najevo). Co se týče cestování po íránu v létě, tak kromě oblastí na jihu (okolí zálivu, hranice s pákistánem) se dá celkem v pohodě vydržet. Jen bych rád upozornil ,že letos je na přelomu srpna a září Ramadán, tož aby jste s tím počítali (na druhou stranu to může být docela zajímavá zkušenost. Chodá Háfez!!! Honza

aa

Zdravím vespolek,
další zájemci stále můžete psát, v pátek 27.3.2009 je sraz účastníků!

Mirek
aa:

Docela me to zajima..
Kde a kdy mate sraz?
Diky
Mirek

aa
Mirek:

Čau Mirku, někdy v předvečer a místo zatím není určené. Napiš sem email, pošlu nějaké info.

Kamil
aa:

Ahoj.
Taky bych se docela rad zucastnil vaseho srazu, jestli uz neni moc pozde. Mohl bych dostat nejake informace na adresu pi*********@qu***.cz

Diky

Marcela
aa:

Ahojky všichni,
cesta do Íránu (srpen/září) mě taky zajímá (život lidí, hory, památky…). Bohužel pátek 27.3. se mi nehodí a nebudu moci dorazit na sraz. Je možné poslat nějaké informace mailem anebo se domluvit na dalším termínu? Zatím ahoj, Marcela

Martin
aa:

Ahoj, s kamosem se v srpnu taky chystame do Iranu. Planujeme to cca od 1.8. do 27.8. Bohuzel na sraz nebude nejspis moct dorazit ani jeden z nas. Muzete mi poslat informace o tom, co planujete, emailem? Diky.
Martin

Martina

Ahoj,nevíte někdo co dělat,když vám zamítnou žádost o vízum? Mně se to stalo před měsícem a na íránské ambasádě mi tvrdí, že se do Íránu už nemám šanci dostat. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky, Martina

Zdeněk
Martina:

Můžu se zeptat, jaký byl důvod?

Martina

Ahoj,důvody se neuvádějí.Alespoň to mi tvrdí na ambasádě. Chodí jim prý jen rozhodnutí bez udání důvodu.Takže těžko říct 🙁 Maerina

Jana
Martina:

Tak to mě docela zarazilo, že odmítli udělit vízum. Myslela jsem, že je to spíš jen taková formalita. Nevíte někdo, zda při udělování víza, případně už přímo v Iránu, může sehrát negativní úlohu pas s propadlým americkým vízem? Nevím, zda si mám kvůli tomu nechat udělat nový pas…..A ještě jsem se chtěla zeptat. Už se zde utvořily nějaké skupinky, případně je někdo, kdo se nikam nezačlenil? Já o cestě uvažuji někdy ke konci září, ale nemám ještě nic konkrétního.

Katka

Ahoj, všimla jsem si, že se někteří z vás chystají letos do Íránu na přelom srpna a září. Chtěla jsem vás jen upozornit, že letos začíná ramadán 21.8. a trvá měsíc. Během té doby je přes den téměř vše zavřeno a po iftáru (večerní modlitba, po které se může začít jíst) je většina lidí doma s rodinami. Taky s dopravou je to mnohem komplikovanější a ke konci ramadánu jou lidé více protivní (mají hlad, takže je to asi pochopitelné:-)), taky není dobré, když budete jíst a pít na ulici a zbytečně tím lidi kolem provokovat. Takže bych vám doporučila jen budto předtím nebo potom;-)

TOM
Katka:

takmer cely minulorocny ramadan som stravil v Irane a nestretol som najmensi problem..nie vsetko bolo zatvorene a takmer v kazdom meste sme nasli nieco pod zub, castokrat su podniky otvorene ale okna maju oblepene novinami a dvere su „zatvorene“ zavesmi aby nebolo dnu vidiet..este aj pri Chomejniho svatyni v Tehrane sme za zavesom objavili frontu ludi cakajucich na svoje jedlo 🙂 po vecernej motlidbe sa zase vsetci vybrali do ulic a vsade bolo zivo, namestie v Esfahane bolo plne piknikujucich ludi, Hamadan to iste…jasne ze jest na ulici sa nema, napit sa moze clovek aj v obchode, robia to tak aj niektori domaci, ale s jedlom nieje problem
a s dopravou? ani raz sme nemali najmensi problem a nikdy necakali extra dlho na spoj, ktory sme potrebovali…
ludi boli mili, takze ak tak vyzerali „hladni podrazdeni Iranci“ neviem si predstavit ked su v pohode :))
takze ak chcete ist, nevahajte a uzite si to…byt v islamskej republike cez ramadan je predsa tiez zazitok 🙂

lubo

ahoj je mi 26 let, našel jsem info, že se chystáte do Iránu:) Moc rád bych se přidal, neboť mě tato země hodně dlouho láká a doposud nebylo s kým . Mohl bych se eventuálně přidat? Kontakt na mě je Lubokl(at)seznam.cz díky

denisa

Ahoj, strašně mě zaujal nápad výletu do Íránu, proto bych se chtěla zeptat, zda je to ještě aktuální a zda by nebylo možné nějakých bližších informací na můj mail(de**********@se****.cz) Děkuju moc, Írán je totiž můj životní sen:)…

Váchal Vladimír

Ahoj ! Rád bych vyrazil v sprnu do Íránu, jelikož je mi 18 a mám prázdniny jen do 31 srpna byl bych tímto trochu omezen, ale jinak bych se rád přidal.

Moje vize
– S batohem poznat místní život lidí, památky a vše na Íránu zajímavé. Horám se taky nebráním ale není to moje hobby 🙂

Každopádně Írán je vysněná destinace !

Dan
Váchal Vladimír:

Ahoj, letos v srpnu plánujeme s kamarády cestu do Iránu transferem přes Turecko a Gruzii, zhruba týden zastávka v Arménii – 3 denní trek, nějaká ta památka. A Irán – hory (zkusit vylézt na Damavand), památky a tak. Prostě klasika. Jsme parta 3 kluků a jedné holky, sháníme ještě jednu slečnu do party (Eva se bojí jako holka jet sama:-(. Je nám mezi 19-23.

Pokud by se našla holka co se nebojí a ráda by jela, ať mi napíše na da****@gm***.com

Zdraví Dan

Jan Koláček
Dan:

Ať se dáma vůbec nebojí jet s vámi sama. Je to 14 dnů co jsem se vrátil, byli jsme tam s kamarádkou ve dvou, taky jsem měl podobné obavy, ale není to žádný problém. Potkali jsme tam i samotné ženy cestovatelky a neměly potíže. Jediné místo, kde musí bý odděleně od mužů, jsou (kromě WC 🙂 autobusy městské dopravy a to ještě tak, že pokud je vpředu volné dvojsedadlo, může si tam sednout s mužským partnerem.

Lukáš

Čaute, s kámošem chceme do ÍRÁNU,museli jsme upravit plán naší cesty…může prosím někdo poradit jestli stihnem vyřídit víza do 8 července? dík za info

Luděk
Lukáš:

Ahoj, já myslím že to určitě stíháte. My ho před čtvrt rokem dostali za 14 dní. Trochu komplikací můžou být nadcházející prezidentský volby 12. června. Pokud nebude nikdo zvolen hned v prvním kole, tak se myslím že za týden koná druhé kolo voleb. Na diskuzi na lonely planet jsem četl několik reakcí, které tvrdily, že je v tomto období těžší vízum dostat. Víc si hlídají koho do země pustí. Ale situace se liší ambasádu od ambasády. S tou českou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Pokud ale půjde všechno v pohodě, tak by jste to měli stíhat i s časovou rezervou. Írán si užijte, v krásnější zemi jsem nebyl. Ahoj Luděk

Lukáš
Luděk:

Dík za odpověď,chtěli jsme do Ázerbájdžánu po zemi,ale včera nás informovala místní cestovka,že víza jsou dosažitelá pouze v Baku a jiná možnost zatím neexistuje,uvidíme co se z toho vyvine.Tak zkoušíme Írán a doufáme, že vše proběhne jak má:-).

Lucka
Lukáš:

Ahojky,
já byla v Ázerbajdžánu vloni, víza jsme vyřizovali v Praze na ambasádě a problémy nám vůbec nedělali….

Jitka
Luděk:

Také se chystáme s partou do Iránu, letenky už máme zajištěné na 19.září,ale s vízem ještě kvůli volbám otálíme. Chtěla bych se zeptat, zda při jeho vyřizování na velvyslanectví v Praze je nutná pokaždé osobní návštěva (dle všeho asi 3x)? Já konkrétně jsem z Moravy a jezdit 3x do Prahy a brát si dovolenou je dost náročné. Taky bych chtěla vědět,zda někdo nemáte zkušenosti s vyřizováním víza přes agentury, jaká je spolehlivost? Je to časově i finančně nejméně náročné, ale váhám ať se pak nedostanu do nějakého problému. A ještě se hodně liší info ohledně fotek žen. Někde požadují bez šátku, jiní chtějí s šátkem. Jak se v tom pak vyznat? Díky za odpověď! Jitka :o)

Luděk
Jitka:

Ahoj Jitko. Já jsem byl na ambasádě jen jednou, to když jsem si byl pro pasy už s vízem. Normálně jsme vyplněné formuláře posílaly poštou. Dají se stáhnout i na internetu(třeba tady: http://www.condor.cz/viza.php?kontinent=asie&stat=iran). Zase ale úplně nejlepší je si tyto informace ještě telefonicky ověřit přímo u ambasády, bez problému ti česky poradí. V týhle oblasti se totiž informace mění velmi rychle. Vyřizování víza do Íránu přes agenturu není podle mě potřeba, oproti takovýmu Rusku kupříkladu. Nechtějí žádný pozvání, rezervace nebo tak, takže bych si je vyřídil sám. A poslední otázka byla ohledně šátku. Co já mám informace tak určitě fotka v šátku. Nic tím nezkazíš a vyhneš se případným problémům. Ahoj Luděk

Lukáš
Jitka:

Čau Jitko,my to kutíme vše na poslední chvíli takže ti pak dám vědět jak jsme dopadli a co jsme všechno potřebovali…tak zatím a držte nám palce je to fakt narychlo a jezdit do Prahy nemá čas nikdo:-)

Michal
Jitka:

Ahoj, nedávno jsem tam byl a na tu fotku se tam taky někdo ptal. Není to nutné s šátkem, ale projevíš tím respekt k jejich kultuře, rádi to uvidí. Takže spíš s šátkem.

Dan

Ahoj, žádost o vízum jsme podali před týdnem na konzulát, sepsal jsem vše do článku, který jsem poslal sem na hedvabnou stezku, nyní čekám zda ho zveřejní. Mezi důležité poznatky
– Velvyslanectví Íránské islámské republiky
Na Zátorce 18, 160 00 Praha 6
– fotka holek určitě v šátku, je to bez problemu
– vízum čekej tak radši za 3 týdny hotový
– stačí 2 kopie a 3 fotky (jedna z nich volně)
– platit na čsob dohromady, ušetříš
– formulare vytiskout z condora na a4, sesít, řadit normálně (na konzulátě se mne ptali kde to lidi stahujou :-), že prej se jich na to pořád ptaj a oni neví
– bacha – vízum platí pouze 3 měsíce od vystavení !!!
– cena 1680 + 50 poplatek vklad na ucet u Československé obchodní banky, č.ú. 572853973/0300 na Příkopech
– když něco nevíš, zavolej na konzulát – mluví tam česky tel ambasáda 233381113
– žádosti vyřizujou všední den 10-13hod

David
Dan:

Ahoj.
Vízum jsme dostali teď ve čtvrtek. Vyřízení trvalo jenom čtrnáct dnů. Takže no problem. Kdo jede do Iránu začátkem srpna?
David

Jitka
David:

Davide, můžeš mi prosím sdělit jak to bylo s vyřízením víza. Může konkrétní člověk poslat na ambasádu formuláře přes jinou osobu? Je v dalším řízení nutná osobní účast konkréní osoby? Myslím tím vyzvednutí víza či předání pasu na ambasádu? Díky Jitka

David
Jitka:

Ahoj Jitko.
Formulář (žádost o vízum) můžeš podat i prostřednictvím třetí osoby. Takže osobně tam být nemusíš – dokonce je možné žádost poslat poštou ,jak mi sdělil pracovník ambasády. Co se týká vyzvednití víz, tak to teprve budu absolvovat, takže pak ti sdělím, co a jak.
David

xaouen

iran vrele doporucuji, byl jsem tam jiz 7x. lze to brat i jako abstinencni odvykaci kuru – v zemi totiz nekoupite oficialne ani kapku chlastu. (mozno pouze na cernem trhu). doporucuju i cestovani sam jako jednotlivec, o to vic proniknete mezi lid, uvidite, budou se predhanet v tom, aby vas oslovili a casto i pozvali k sobe domu. velmi mily narod a nadherna devcata, ostatne, nasel jsem si tam manzelku.

xaouen
xaouen:

jinak v persii budu od konce cervence skoro do konce srpna, “doma“ v tabrizu, ostrov kish, mashad, isfahan, bam, shiraz. treba se nekde potkame, klidne napiste mail a muzem se domluvit, zena je persanka, rada poradi, pomuze, vyridi ….. stejne tak i ja vam ohledne cestovani po iranu rad odpovim na jakekoliv dotazy. jinak upozornuju ze v iranu nefunguje mobil s oskarem, paegas bez problemu, eurotel jsem nezkousel. vetsina internetovych stranek je zablokovana, muzete mit problem s otevrenim emailu, ale vzdycky sem nasel v netcafe nekoho, komu se tu blokaci podarilo obejit.

Ludo

Ahojte,
mohol by mi niekto poradit aky sposob dopravy medzi mestami v Irane je najlepsi? napr. ci autobus, vlak, stop, osobna…uz som tuto vec poslal do nejakej diskusie tu ale vedla trosku…
Dakujem

xaouen
Ludo:

autobusy, jezdijou odevsad vsude, nestoji to skoro nic, staci prijit na nadrazi a vybrat si z mnozstvi prepravnich firem.

po meste taxikama, plativam mezi 5 a 35 korunama. na cenu se informujte predem taxikare.

s vlakem je extremni problem – listek treba koupit az mesic dopredu v nejake cestovce. vse je hned vyprodano. s ohledem na nizkou cenu dopravy neni stop potreba, asi by ani nechapali, co tam delate, verim, ale, ze v nouzi by se urcite naslo spousta hodnych lidi, co by vas nekam odvezli.

problem muze byt komunikace, lidi, co umi anglicky, je velmi malo.

Eva

Ahoj,letíme v září na 3 týdny do Iránu na letiště v Teheránu a zajímá mě jedna věc: jak přísné jsou kontroly na letišti?? Slyšela jsem totiž, že dovoz alkoholu do země není povolen. Nejsem žádný notorik, ale občas si po jídle, ať už je to doma nebo v cizině, musím dát prostě dát zdravotního panáka,aby mi „slehlo“. Máte někdo zkušenosti s provezením necelého půl litru tvrdého do země? Samozřejmě bych to někam přelila, ale jestli to objeví, stejně je to jasný, co mám v lahvi od Dobré vody. Kontrolují hodně? Co se stane, když to najdou? Nerada bych, aby mě kvůli nějakému fernetu nepustili na letišti do země. /Např. do Libye je to taky zakázané, ale nekontrolovali nás vůbec/. Dík.
PS: Ještě k diskuzi o mobilech – co vím od známých, kteří byli v Iránu v roce 2007, tak jim O2 nefungoval vůbec nikde, ale za tu dobu se to mohlo změnit..

Luděk
Eva:

Ahoj, to je zajímavý dotaz. Já za sebe můžu mluvit pouze o pozemním přechodu, kde nás asi před půl rokem nekontrolovali vůbec, na rozdíl od samotných Íránců, jejichž kontrola byla velmi důkladná. O letištích nemám informace, ale já osobně bych si tam nebral ani deci alkoholu. Za ty následný komplikace by mi to nestálo, ale pokud to zkusíš tak dej vědět jak jsi dopadla. Luděk

xaouen
Eva:

osobni zkusenost – vezl jsem si pres letiste IKA tehran 5 lahvi tvrdyho chlastu.zavazadla jsou rentgenem, carodejnica v cadoru hlasila okamzite celnikum podezrely kufr. policista si me odhatl bokem a at otevru kur, ja ho otevrel a on at vytahnu flasku. vytahl sem litrovku ferneta s tim, ze to je meducina na nemocny zaludek. on at du s nim….dovedl me na hajzl a at prej to vyliju, ja na to ze to nikdy neudelam a prosil sem ho at mi to necha, on to vilil sam, omluvil se mi, ze to proste nejde, a byl klid. dalsi 4 flasky mi tam zustali. mimochodem, na rentgen nemusite dat prirucni z letadla, tam sem mel litrovku balantinky z letiste v kataru.takze podtrzeno, secteno, zkusit to muzete a kdyz to nevyjde tak vas nezabijou, maximalne vam to seberou a vylijou do haljzlu. opravdu policie a celnici se k cizincum chovaji velmi zdvorile, narozdil treba od turku.jinak pri kazde ceste chlast pasuju, ale zatim me lapili jen na IKA.protoze mesic bez liquere je strasna otrava….

xaouen
xaouen:

oprava preklepu, at nevypadam jak guma – jdou (misto jsou), kufr (kur), vylil (jejdaaa), zustaly (to snad neee) a nejaka ta carka.

poznamka – prihoda na IKA se stala loni. jinak letiste je asi 40km od tehranu.

v iranu doporucuju ostrov kish – loni me stalo pres iranskou cestovku 3 noci s polopenzi ve 4hvezde letecky z tehranu 3000korun.

letos jedu vlak prvni trida luxusni luzkove kupe tabriz – mashad – isfahan, v mashadu 3 noci ve 3hvezde s plnou penzi 2600kc. podotykam ze listky na vlak nutno kupovat minimalne s mesicnim predstihem.

rovnez nezapomenutelny ulet je vesnice KANDOVAN v provincii east azerbaidjan.

Eva
xaouen:

Ahoj, dik za praktické rady, s tim alkoholem ještě uvidím,když hodně vyměknu,tak vezmu s sebou aspoň co nejmenší švédské kapky nebo tranzit v Moskvě to jistí.. Ještě mi prosím napiš s těma lístkama na vlak – u jaké /asi iránské/ cestovky to objednáváš? Možná to vyčteme v Lonely Planet, ale zatím máme LP teprve objednanej,tak se ptám tebe pro případ, že by to tam pak třeba nebylo. Díky.

PS: Doufám, že nevznikne problém s vízama, na jiné diskuzi na stezce už běhají mírně „poplašné“ zprávy.

xaouen
Eva:

lonely planet nectu :), pokud nemas v iranu znamy, tak to nekoupis, jejich cestovky neprodavaji pres internet. doporucuju zkusit jakoukoliv cestovku, az tam budes, oni te kdyztak poslou do jine. tak ci tak, vlak mi vyjde az pri me osme navsteve 🙂 jesi vymeknes s butilkou, tak si aspon preli flasu vodky do petky a strc do batohu. fakt ti to maximalne seberou, mne se navic este omluvili. jinak drogy v iranu – tak maximalne cukr a caj…chudaci mistni 🙂

Vladimír
Eva:

Doufám že Vám LP Iran prijde jelikoz ja ho po cele Praze shanim už 3 měsíce a vůbec jim nepřichází. Prostě v ČR snad 2008 není na pultech k dostání. Teda co se Prahy týče…. Chjo

Desne utajenej
Vladimír:

Co se tyce LP Iran 2008, tak pokud by vam stacil anglickej original,tak vlastnim v elektronicky podobe..neni to teda ale vubec moc koser,tak ale kdyz je to tak urgentni a je videt,ze mate snahu to poctive zakoupit…
Tak sem napiste pokud by vas to zajimalo i smailem a ja vas pak kontaktuju…

Vladimír
Desne utajenej:

Jistě je taková nabídka zajímavá. Prosím o bližší info. Děkuji

ivana
Desne utajenej:

Ahoj, já jsem taky zatím s LP neuspěla, sháním v jižních a východních Čechách…
Bylo by možné tedy..ehmm.. jaksi…a hlavně nenápadně.. 🙂
díky

Trek
Desne utajenej:

Desne uutajenej, ak ti este jeden ks ostane .. posli aj mne .. prosiiiim 😉

(samozrejme nenapadne :-))

.. ozaj, nechcel by ist niekto niekedy v najblizsej dobe do Iranu? (zísiel by sa mi partak/cka ;-))

Vladka S.
Trek:

Ahoj, na nakup LP (v anglictine) doporucuji http://www.amazon.co.uk. Nejlepsi samozrejme je, kdyz mate nekoho znameho v UK, kam si to nechate poslat, pak je doruceni zdarma. Lze ale poslat za obnos i do Cech. Alespon uvidite jak nas obchodnici (a nejen ti knizni) tady v Cechach berou na hul. LP Iran+mapu Iranu 1:500 000 jsem tak poridila za 540Kč.

Tonda
Vladimír:

Zkuste to tady:
http://www.kralovstvimap.cz/produkty/pruvodce/do-zahranici/iran/05908-iran-travel-guide—pruvodce-iran
Ja jsem z Olomouce a ta prodejna je tez v Olomouci.Kdyby mel nekdo hodne zajem tak v tydnu 13-17.7 jedu do Prahy a muzu dovezt.

Pe3k

Ahoj, o Iránu jsem dlouho uvažoval, dělám průvodce u CK Kudrna a vracím se z posledního zájezdu 16.8. Chci se zepta jestli jsi někoho sehnal, měl bych zájem se přidat. Petr 22, Brno pk******@se****.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: