Spolucestování Asie/ Australie

Indonésie – březen 2010

Monika

Zdravím všechny cestovatele!!
V březnu příštího roku bych se ráda podívala do Indonésie. Konkrétní plán zatím nemám, ale chtěla bych poznat místní obyvatele, kulturu, kuchyni a navštívit nějaké národní parky….Cestu vidím na 2 týdny (delší volno by mi asi neprošlo).
Ráda bych s sebou měla spolucestovatele/spolucestovatelku, proto mě potěší, pokud se někdo v případě zájmu ozve. 🙂
Monika (22, Praha)

Zkušenosti čtenářů

Honza

Ahoj Moniko,
mám podobný plán vyrazit na jaře někam do Asie – Indonésie se mi zamlouvá a s volnem to mám podobný…Nedržím se striktně března, ale spíš čekám na nějakou výhodnou letenku..Z mých kamarádů nikdo není takovej „blázen“, takže společnost na cestě taky uvítám, jinak budu muset letět sám:-) Pokud bys chtěla, ozvi se na email, můžem to probrat.
Honza (26,Brno)

Bourka

Ahoj Moniko Indonesii jsem procestoval celou 2mesice takze vam mohu poradit a dat nake Tipy,,,,,Petr

Marťas

Ahoj, taky plánuju, že bych někam vyrazil, březen by byl naprosto ideální – teda jeho první polovina. Případně spojená i s koncem února. Jsem z Prahy, Kristova léta a něco už jsem procestovatel. Tak jen kdybys měla zájem,nebo nemohla nikoho sehnat,tak dej vědět, Marťas

Max

Ahoj te…tak já jsem se, dá se říct, čerstvě vrátil z Indonésie po ročním studiu. Návrat 9/2009. Mám zmapovaný ostrov Bali a Javu. A hlavně se vyznám v místní kultuře, náboženství a ovládám Bahasa Indonesia…oficiální jazyk. Znalost místního jazyka je velmi důležitá pokud chcete samostatně cestovat po Indonésii bez CK – v Indonésii pod zkratkou CK najdete sít maloprodejen…jsou populární a některé otevřené 24h – ? Chci se tam co nejrychleji vrátit, žít a pracovat tam. Procestovat a poznat všechny další ostrovy Indonésie. I když i tam je to někdy složité. Místní lidé vědí, že turisti mají peníze, vědí že let z států EU stojí 10milionů Rp a víc…co je pro mnoho z nich celoroční plat! Proto se nedivte, že vás občas budou chtít oškubat. Proto je průvodce, který zná místní poměry a jazyk hodně prospěšný. Některé nepříjemnosti rychle dokáže vyřešit. Někdy je dobré obětovat nějakou tu korunu a něco koupit. Proto nedoporučuji hned na začátku pobytu nakoupit spoustu suvenýrů. Nakupujte je postupně. Indonézane rádi smlouvají, ale zase vědí, kam až můžou zajít. Dobré je znát taky společenské chování. Jsou dost na to hákliví. Jedno uvedu, nikdy nikomu nic nepodávejte levou rukou! Levá ruka je špinavá, utírají se s ní zadky! Jinak jsou tu lidé strašně milí a ochotný. V některých částech Indonésie turisti moc nechodí a tak se na vás můžou sesypat děti jako vosy na bonbon. Občas je dobré u sebe nějaké bonbony mít – indonésky permin. Jinak se taky znovu snažím o návrat do tohoto světa. Zamiloval jsem si ho. Ne jen klima, přírodu ale hlavně lidi a místní kuchyni. Hmmm jak bych si teď dal martabak, terang bulan…anebo jen ayam bakar! Čerstvé ovocné džusy, avokádový s čokoládou, mangový, jambu – guava… Ale dělat průvodce z české republiky si moc nevím představit. Pokud tam člověk žije, tak ano. Možná by se to vyplatilo 4-5 členné skupině…zaplatit průvodci všechny cestovní výlohy už ČR, ubytování a stravu. I když průvodce se normálně nají za 80-100,-Kč denně pokud není vybíravý a spát může taky v losmenu a ne v hotelu. Já teď se snažím s jednou českou cestovní kanceláří připravit projekt na objevování krás Indonésie na pevnině, pod vodou ale i ze vzduchu. Pokud se to všechno podaří, tak už v Únoru budu snad na Bali. Moc si to přeji. Potom se můžete na mě obracet a já vám pomůžu připravit dovolenou na míru přesně podle vašich požadavků a možností. Přeji vám krásné dny, veselého silvestra a šťastný nový rok 2010!

Mat

Nerad ti beru iluze Maxi, ale v Indonésii žádného průvodce nepotřebuješ. Mám projetou Sumatru, Jávu, Bali, Biak a Papuu, celkem 2 měsíce. Stačí ti AJ a základy indonéštiny. A i s tím jsem se domluvil i s domorodci v Baliem Valley na Papuy. Proč platit průvodce, když se i AJ domluvíš. Vychytralci jsou hlavně na Bali a jinde v turistických oblastech, na to je potřeba si dát pozor a vědět místní ceny. Osobně si myslím, že dva týdny na poznánání Indonésie je málo. Je lepší se zaměřit na určitý ostrov a projet jen jeden, nebo dva ostrovy, popř. 3 menší. Uvidíte daleko víc a navíc si to užijete.

Max
Mat:

Drahý Mat a Pat,
…iluze mi vážně nebereš. Pokud by nikdo průvodce nepotřeboval, tak by žádný průvodce neexistoval. To jako proč jíst v restauraci když si umím uvařit sám!? :))) Samozřejmě že existují dobrodruzi, kteří jedou samy s tím rizikem, že se to někdy muže i pěkně zkomplikovat. Ale je tu daleko více lidí, kteří mají rádi dobrodružné cestování s podporou někoho, kdo to tam dobře zná, orientuje se tam a má blízko k místnímu obyvatelstvu. A jinak v Indonésii průvodce potřebuješ i jako průvodce. Protože někde se bez místních průvodců nedostaneš. To jsou třeba národní parky anebo výstupy na hory, sopky. Jinak dobrý průvodce ti ušetří docela dost peněz, protože většina cen je smluvních a musíš vědět, na jakou cenu se můžeš dostat. A jinak to s tou AJ nemyslíš vážně? Pokud jsi jen v turistických centrech tak potom ano…ale pokud jdeš do středozemí třeba na Sumatře nebo Jávě, tak si vážně s nikým v anglickém jazyce nepopovídáš. Jinak ta tvoje poznámka o vychytralcích na Bali je scestný a jen tvůj osobní názor. Tímto tvrzením jsi udělal z Balijců nějaké parchanty! Všude potkáš lidi, co chtějí vydělat co nejvíc a vnutit ti všechno co mají. Ale takové to trhové chování je tam běžné, prostě se musí smlouvat. A když jim slušně řekneš, že nemáš zájem tak ti po chvilce dají pokoj. Ty mluvíš o Bali, ale tyto praktiky jsou třeba na Lomboku daleko víc znatelné. Ale to neznamená, že budu tvrdit, že na Lomboku žijí samý vychytralci. Samozřejmě souhlasím, že 2 týdny jsou pro poznání Indonésie velice krátké. Osobně si myslím, že důkladné poznání všech ostrovů je tak na rok. ,) Já teď dávám dohromady s kamarádkou expedici po Sumatře a bude to na 20dnů…
Zdravím všechny cestovatele a dobrodruhy! .)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: