Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Indonesie 04/2013

Kugita

Zdravim,

planuji ted v dubnu jet na 16 dni ( na miste) do Indonesie a stale bojuji s itenararem. V ramci setreni casu planuji klidne několik preletu.

Jiste je, že chci projet neco malo Javu (Borobudur, Prambanan, Bromo a Kawah Ijen) a pak je to otevrene. Co tedy dale doporucujete.

Za mne mam tri variaty jak dal (s vice ci mene prelety)
1-Java, Bali, Lombok
2-Java, Flores(Komodo), Timor
3-Java, Sulawesi (možná s Togiany)

dík za rady..:-D

Zkušenosti čtenářů

Palo

16 dni nie je moc, je to tak na samotnu Javu so zastavkami, o ktorych pises. Ale to si asi nechcel pocut.
Pisem ti to ale preto, ze urcite nestihnes okrem Javy, ktora bude asi tvoja hlavna destinacia, navstivit dalsi velky ostrov tipu Sulawesi + Togiany. Na to rovno zabudni.
V expresnej rychlosti a s dobrym planovanim by sa dal uskutocnit plan c. 1. Ale bude to dost japonsky styl cestovania. Letiet rovno z Jakarty na Lombok a potom po ostrovoch a trajektami smerom na zapad, cez Bali a Javu. Ja som to tak precestoval a pridal som aj veget na Gili Islands, ale mal som na to 4 tyzdne.
Neviem, ci sa chces aj par dni kupat, ale asi ano. Ja na tvojom mieste by som dal maximalne 2 ostrovy, ked uz len kvoli kontrastu kultur. Letel by som na Bali, tam navstivil centralnu cast s pamiatkami a potom nasiel nejaku plaz na vychode. Pripadne na 2-3 dni na Gilis, kde je fakt pohoda a ciste more.
A potom trajektom na Javu a tam cestou do Jakarty navstivil miesta, ktore planujes.

Palo:

Prave ze koupani ne..:-D…ta Java je planovana na 5 dnu s tim, že hned z Jakarty poletim ten samý den do Yogy. Den dva bude Borobudur, den tři Prambanan s přesunem přez noc k Boromo. 4 Boromo s přesunem k Ijen. .. a den 5 někam dal..asi let..

za mne je zatim favorit varianta 2..lety jsou ok a mel bych 4 dny na Flores a 4 na Timor..a je pak i dva dny rezerva (třeba na den na Bali)..

hasha

chapu, ze mas casu malo, ale prijde mi velka skoda cestovat zrovna tam takovymto stylem. ve vysledku sice navstivis hodne mist, ale krome fotek nestihnes nasat atmosferu, nic… Za 16 dni se urcite da Java a neco z Bali stihnout, ale vic mi prijde uz na ukor zazitkum :/ ale je to ciste muj nazor.

markus
Palo:

Já myslím, že to zase tak moc rychlý není. Borobudur zvládneš projít za pár hodin a Prambanan klidně ten samý den za dvě hoďky. Moc k vidění tam zase není a i přes vysoké vstupné (cca 350 Kč za každý) tam ani nejsou žádné informace v angličtině. Jestli jseš zdatný motorkář, dej obě dvě na motorce, v Yogye se dají půjčit fakt levně, cca 120 Kč za 24 hodin. Nejlevnější ubytování je tam v oblasti Sosrowijayan hned u nádraží. Spíš bych si nechal nějaký čas na úpatí Merapi (na motorce, nejlépe rovnou z Borobudur) či na Atrakce Yogy (Kraton, ptačí trh, vodní hrad)

katka

Ahoj,
Plan 2 uz ma dost preletu a udelat si „zajizdku“ na par dni do Timoru je tak nejak na nic. Lepsi jednicka nebo trojka, ale u toho Sulawesi nevim, jestli bys stihl Togeany. Ja osobne mam taky radsi klidnejsi cestovani, ale taky v Indonesii provadim lidi s tim, ze je treba za kratkou dobu videt „hodne“ a samozrejme se to da, pokud ti to tak vyhovuje. Holt se nebudes moct moc zdrzovat.
Nejaky nocni busy z Jogji do Probolingga urcite jezdi, ale nejspis tam dorazis hodne brzo rano a pak budes treba budes muset cekat I nekolik hodin u terminalu na bemo smer Cemoro Lawang :/ Pokud ti ale nevadi cestovat s jinyma turistama, muzes si treba zaplatit nejaky balicek z mistni cestovky a nechat se zavezt k Bromu i Kawah Ijen (a treba i az na Bali) s ubytkem v cene.

katka:

bus ne..vlak…navaznost tam je docela dobra (pocitano se spozdenim cca 2,5 hod).

Ad Flores..je to boj, dát-li Flores a Komodo a nebo treba jen Timor..:-D

katka

Jestli chces moc na to Komodo/Rincu, tak se radsi vykasli na Timor a zbude ti tak par dnu na samotny Flores. Prijde mi skoda, kdyz uz bys byl v Labuan Baju, abys jel jen do NP Komodo 😉

katka

Jestli chces moc na to Komodo/Rincu, tak se radsi vykasli na Timor a zbude ti tak par dnu na samotny Flores. Prijde mi skoda, kdyz uz bys byl v Labuan Baju, abys jel jen do NP Komodo 😉

markus

Cestování v indonesii se blbě plánuje, protože všechno tam končí mezi pátou a šestou hodinou a nějaký noční spoje jsou spíš vyjjímečné. Navíc jsou běžné zpoždění, takže se ti může stát, že nestihneš další spoj a budeš muset v místě přespat. Jinak Ijen jsme dali na motorce z Banyuwangi, tu jsme si půjčili od týpka v Hotelu Baru. V Kawah Ijen se dá přespat ve spacáku pod přístřeškem zadarmo. Jestli chceš vidět Blue Lava, tak na trek vyraž v půl třetí ráno

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: