Spolucestování Asie/ Australie

Indie – Sikkim-brezen 2010

Nada

Ahoj,hledam pohodovyho cloveka ( ani otez u nohy ani fuhrera;-), s kterym by se dala uskutecnit cca.4 tydenni cesta do Indie-nejvice me laka oblast Sikkimu, ale klidne bych zvolila jinou alternativu.Zkusenosti s cestovanim mam,spis me laka priroda, trek na pohodu,lidi,gastroturistika ;-))sem tam pamatky,proste smes vseho, ne odskrtavani kolonek, co uz mam „udelany“ ;-)na cestu je potreba byt na stejny vlne;-)
Namaste;-) NaDa
PS.Dalsi info asi emailem

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

Na „trek na pohodu“ (gastroturistiku v Sikkimu si asi moc neužiješ) může být březen vhodný, ale v pořádných horách asi bude ležet dost sněhu… Doporučuji pořádně ověřit vhodnost sezóny. Já tedy navštívil Sikkim v závěru podzimu a počasí bylo ideální.

Nada

Ahoj Martine, dik za Tve zkusenosti, rady od nekoho , kdo tam uz byl jsou nejcennejsi. Cetla jsem prave, ze brezen=cerven a pak zari=prosinec jsou nejvhodnejsi doba na Sikkim.Jak dlouho jsi tam byl a co-kde Te to nejvic zaujalo a dalsi Tve postrehy? Diky, NaDa

MartinT.
Nada:

No, povolení se vydávalo (do nedávna) na 15 dní, proto jsme tam byli právě tolik, už jsme dál nic neprodlužovali. Týdenní trek pod Kančendžengu jsem popisoval v jiném příspěvku asi před 4 dny (v diskusi pod článkem o Sikkimu), spíše tedy z hlediska organizačního. Zbylý týden vyšel na různé přesuny mezi Gangtokem a západním Sikkimem, nebo v západním Sikkimu. Západní Sikkim je relativně malé území, kde je vzdušnou čarou vše kousek, ale z hřebene na hřeben, nebo z údolí do údolí se člověk džípem dopravuje hodiny. Málokdy člověk vidí tak zelenou, strmou, hornatou krajinu, kde největší plocha rovné země je zřejmě fotbalové hřiště v Gangtoku. Výhledy na Kanču jsou skvělé… zajímavé kláštery (Rumtek, Pemayangtse, Sangačcholing, Tašiding…) a tak. Pardon, po 12 letech cestování v Asii nejsem moc zvyklý mluvit příliš nadšeně, ale Sikkim stojí za vidění. Jediným mínusem je expanze měst a městeček plných krabicových betonových konstrukcí na svazích a turismus z Bengálska, třeba správní centrum Gangtok vypadá dost obludně, víceméně dvojče Dárdžílingu.

jeff
MartinT.:

Dík Mrtine, za to cenový info, já můžu tu Kanču z nepálský strany taky doporučit(pokud někdo jede třeba jenom do nepalu), bude to určitě levnější, ale asi víc „demanding“, v r.2001 to celkem šlo co se návalu lidí týká, dnes asi celkem opruz, každopádně šamani a tomba stáli za to.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: