Spolucestování Asie/ Australie

Indie – léto 2010

Dalibor

Ahojte, jsme dva kluci (22 a 19) a plánujeme vyrazit příští léto do Indie – cca 2-3 měsíce: červenec-září. Má někdo z vás zkušenosti s cestováním po Indii v období monzunů? Máme spadeno nejvíce na sever, hory však nejsou naší prioritou. Ke konci bychom rádi zavítali i na jih a případně i na Andamany (otázka monzunů). Doprava jedním směrem po zemi, druhým směrem letecky – řešíme dilema, jestli tam letecky a zpět po zemi nebo naopak. Nejsme nijak zkušení cestovatelé (zatím jen Evropa), ale anglicky umíme a já umím hindsky – takže by to mohlo být přínosné při styku s domorodci :-). Nechce se někdo přidat ;-)?

Zkušenosti čtenářů

Mrqa

Zdar chlapy,
jsem velice rad, ze nekdo chce podniknout trip, kterej je dost podobny tomu nasemu. Ja a moje kamoska (oba 22) chceme jet taky v lete do Indie. Odletat chceme na konci cervna a vracet se chceme na zacatku zari. Zpatky chceme jet stopem obcas kombinovany s vlakem nebo busem. Zkusenosti mame doufam tak akorat, abychom si dali prvni Indii 🙂
Jinak bychom chteli prvni 2-3 tydny pracovat nekde jako dobrovolnik (viz napr. projekt Krajni meze), potom 2-3 tydny cestovat po Indii (samozrejme chceme zdolat i nejaky ten mensi kopecek 🙂 , a pak 3 tydny na cestu zpatky. Tenhle plan je velice variabilni a muze se jeste hodne pozmenit. A kdyby se nekdo nasel, kdo se prida, tak by to bylo super!

Dve zakladni veci ktere jeste musime vyresit jsou:
1. Cesta zpatky stopem nebo necim jinym skrz Pakistan. Zrejme bychom volili cestu bliz pobrezi nez cestu kolem Afganskych hranic. Do jake miry je to bezpecne? Jestli ten stop nebo nejaky jiny dopravni prostredek.
2. Byt dobrovolnik u „Krajni meze“ nebo nekde jinde? Kamarad mi rikal, ze v tomto projektu neni moc volnosti (sam tam nebyl, ale zna se s vedoucim projektu a neco uz o tom slysel) Dival jsem se jeste na nejaky workcampy, ale vypada to, ze zatim nejsou vypsany pro leto 2010. Idealni by byla nejaka prace na severu v horach.

Kdybyste mi nekdo mohl dat jakoukoliv uzitecnou radu, tak se mi prosim ozvete na mr**@se****.cz , diky Víťa

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: