Ahoj – v lednu 2015 plánujeme s kamarádkou cestu na Hawaii – přílet na Oahu, odlet za 12 dni z Maui. Bylo by možné se s někým sejít v nejbližší době v Praze a poradit se ohledně naši cesty? Rády pozveme na večeři kohokoliv, kdo tam už byl a poradil by s ubytováním, přelety, co navštívit, co při zpáteční zastávce a 19 hod. pauzou v LA atd. Pročetla jsem všechny příspěvky týkající se Hawaii, přesto je spousta věci nejasných a opravdu bych to viděla spíš na osobní setkání, než psaní, pokud je to touto cestou možné zařídit. Díky;-) Napište nebo zavolejte na 604430140
za 12 dnu se daji stihnou vsechny 4 hlavni ostrovy – ale je to rychlovka. Na oahu vam staci 1-2 dny ( podle toho, jestli chcete stravit den v pearl h. nebo ne. vyslapnete na Diamantovou hlavu a udelejte okruh ostrovem a na noc budte na waikiki. Pak prelette na dalsi ostrov. Dost zalezi na tom, co chcete na havaji videt.
Par rad: na Bi je aktivni sopka i nejvyssi hora sveta ( ale v lednu tam bude hodne snehu – tak vyjezd nedoporucuju)Ani na pali na kauai neni v tu dobu nejbezpecnejsi – tam fakt pozor na bleskovy povodne. na maui na vyjezd na sopku to chce urcite zimnni bundy s sebou, je tam v zime kosa a zvlast na zapad slunce.
Marcela plánuje navštívit jen 3 ostrovy a nestraš. Na Mauna Kea mají sněžný pluh. Byl jsem tam, když bylo dost sněhu na lyžování, ale silnice byla suchá bez sněhu. Sněží (nebo prší) tam málokdy, většinou je vrchol nad mraky, jinak by tam nebyly hvězdárny.
Na severu ostrova Kauai před časem lidi museli počkat přes noc, než opadla voda v rozvodněném potoce Hanakapiai, ale jinak se nic nestalo. Donedávna nikdo na Kalalau trailu nezemřel (i když úplně bezpečné to tam za deště není), za to zemřelo asi 100 lidí kvůli nebezpečným proudům při koupání na pláži Hanakapiai, kde ústí stejnojmenný potok.
http://www.backpacker.com/survival/america-s-10-most-dangerous-hikes-kalalau-trail-kauai-hi/
Když bude někomu kosa na vrcholu Haleakaly na Maui, vleze si do auta (to samé na Mauna Kea) a pár minut to při západu venku vydrží. Já tam měl v poledne led na silnici a keřích a silný vítr, který mi roztrhal pláštěnku, ale zimní bundu jsem neměl a bez problémů jsem došel (pravda jako jediný ten den) z vrcholu do kráteru.
Ahoj, Marcelo! Zní to velice dobře!
Souhlasím s tím co ostatní napsali, jen bych chtěl doporučit že jestliže máte 12 dní, tak bych asi 4 ostrovy nedělal, ale to samozřejmě záleží na tom co chcete vidět a jak to chcete prožít.
Jestliže máš nějaké otázky, tak je dej sem.
Ahoj – mockrát děkuji za všechny reakce – ozval se mi Libor, se kterým plánujeme setkání v Praze a také Vašek – s tím máme už dokonce dohodnutý sraz po jeho návratu (asi z ciziny) tento pátek. Otázek je mnoho a chápu, že Hedvábná stezka je myšlena jako poradna pro všechny, jen nestíhám psát, takže po páteční schůzce spíš budu zjišťovat jen to, co nebude vyjasněné. Jsme rozhodnuté, že dáme ostrovy jen 3, ale nevíme, jestli Oahu, Maui a BI nebo radši Kauai (Oahu a Maui jsou jisté vzhledem k příletu a odletu). Zvažujeme, jestli cestovat jen s palubním zavazadlem (a jak zvládnout do něj všechno dát), protože máme strach z odbavování, ztráty zavazadel, neoperativnosti atd. Chtěly bychom vidět co nejvíc přírodních krás, ale také se vykoupat (jde to vůbec v lednu/únoru?) a trochu se potápět/šnorchlovat. Moc to nevidím na stanování a kempování (přeci jenom jsme 2 holky, i když už ne úplně nejmladší;-) – spíš levnější hotely/hostely. Nicméně jsem nadšená z tohoto diskusního fóra a mrzí mě, že jsem tohle všechno neobjevila už dřív – o to intenzivněji jsem tu teď;-)
Ohledně zavazadel: jak jistě víš, tak skušení cestovatelé létají jen s palubním zavazadlem. My často cestujeme ani s palubními zavazadly (které se strčí nad hlavu) ale jen s příruční taškou (která se vejde pod sedadlo). Bohužel, hodně skušených cestovatelů často opovrhují cestovatelmi kteří cestují s odbavenými zavazadly.
Záleží na tom jestli budete se ubytovat po hotelech nebo v kempech kde musíte sebou tahat stan, spacáky, atd. A ploutve, masky a šnorchly.
Ohledně koupání v moři: teplota moře během roku se skoro nehýbe, maximální teplota vody je 27 °C (září), minimální 24,5 °C (březen).
Jinak jestli chcete pomoc s kempováním, dejte vědět.
Sorry Petře, ale že „zkušení cestovatelé létají jen s palubním zavazadlem“ je nesmysl. To přece záleží na stylu cestování, jak ostatně i dále píšeš. To bych spíš řekl, že s palubním zavazadlem cestují hlavně ti, kteří cestují po městech a hotelech, a pokud jsou na chvíli v přírodě, tak s místní CK. Takové bych ale označil jako turisty a ne zkušené cestovatele, i když cestují hodně. Pokud někdo někým opovrhuje (já ne), tak cestovatelé opovrhují turisty. Další věc je, že skuteční cestovatelé vyráží na delší cesty (na mnoho měsíců, někdy i rok a více) a ne jako turisti na 2-3 týdny. Dají třeba v práci výpověď a pak nemají tolik peněz na hotely, restaurace a služby místních CK,takže potřebují i více věcí s sebou.
Já jsem si nechal odbavit i malý batoh při letu na svatojakubskou pouť už jen kvůli tomu, abych mohl vézt švýcarský nůž, který bych si tam jinak musel kupovat a pak vyhodit. Letenka odbavené zavazadlo zahrnovala (promo cena u ČSA).
Ohledně koupání v zimě na Havaji není problém s teplotou vody. Pokud je větrno a zataženo, tak je spíš nepříjemné vylézt z vody. Já jsem měl někdy denní maxima na pláži jen do 24°C. Na treking to ale bylo ideální.
ahoj,
já sem sice na hawaii nebyla ale letíme s přítelem na přelomu únor- březen , oahu/kauai/maui a taktéž máme stopover v LA ….. jestli chceš můžu ti poslat můj sestavený itinerář , teda zatím co jsem si nachystala :-).Kdyžtak písni email
Kristina
Díky za nabídku, Kristino, po víkendu plánujeme začít s intenzivními přípravami – ubytování, přelety, cestovní itinerář, ESTA – doteď jsme na tom pracovala každá sama, tak to konečně musíme doladit. Můj mail je: je***************@vo***.cz – nabízím na oplátku naše přípravy a také můžeme podat po návratu zprávu z cest, protože budeme zpátky dřív, než vy vyrazite