Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Filipíny NOVEMBER 2014 – POMOC kam ísť?

Jana

Ahoj, potrebovala by som radu od niekoho, kto má skúsenosti s cestovaním a počasím na Filipínach. V polovici novembra ideme na „cestu okolo sveta“ a necelých 7 dní strávime práve na F. Bohužiaľ z ostatných diskusií som vyčítala, že počasie nie je moc priaznivé v tomto období a hrozia tajfúny. Na druhej strane majú F. tri rôzne podnebné pásma a tak je počasie v rôznych častiach odlišné. Vašu pomoc teda potrebujem pri výbere časti resp. ostrova kde hrozí najmenej zrážok. Veľmi by som chcela ísť pozrieť do Boholu, šnorchlovať so žralokmi a tiež si oddýchnuť na peknej pláži. Neviem, či je toto vôbec reálne stihnúť. Samozrejme, že počítame s preletmi. Prosím kto sa trošku vyzná poraďte každá rada mi bude cenná 🙂 Prečítala som už kopec diskusií no už sa v tom strácam a všetky situácie boli riešené na viac ako 14 dní :/ Ďakujem

Zkušenosti čtenářů

miki

7 dni neni zrovna moc ale da se to stihnout.Bohol za jeden den na otocku rano lodi z Cebu a pak treba posledni lodi zpet do Cebu listek stoji 1000 peso tam i zpet.Snorchlovani se zraloky v Oslobu stoji 1000 peso na 30min.Mame se svou pritelkyni postaveny dum cca 30min jizdy autem od whale sharks zrovna jsem tam byl minuly tyden s turisty z Prahy.Za 500 peso ti udelaji fotky se zraloky das jim jen svou SD kartu no a super snorchlovani je pak na ostrove Sumilon a nebo v Bojoonu a v Alcoy.Co se tyce pocasi v polovine novembra tak se to da tezko odhadnout ziju tady uz pet let a nejhorsi mesic byl kazdy rok konec prosince a leden

Jana
miki:

Super, ďakujem za odpovede. Miki, moja predstava bola stráviť na Bohole a Panglao cca 4 dni,5deň skoro ráno transfer priamo do Oslob, stihnúť žralokov, 6.deň navštíviť vodopády na cebu a večer odlet z Cebu city do Manily. Môže byť? Alebo si myslíš že na B+P stačí tak jeden dva dní a ostatný čas potom stráviť na Cebu? Napr. šnorchlovaním na Sumilon, Bojoonu? Teda ak dobre rozumiem že na tieto ostrovy sa ide z Cebu:)))Dá sa v Oslobe požičať motorka, s tým že by sa vrátila v Cebu city na letisku? Je to realne? Vedel by si to prípadne sprostredkovať? Ďakujem

miki
Jana:

Ten paty den odjezd brzy rano z Boholu do Cebu a jeste stejny den stihnout zraloky v Oslobu nemas sanci stihnout,protoze lod ocean jet jede 2h pak se musis dostat z pristavu treba taxikem na south bus terminal a sednout na autobus smerem Bato Oslob ktery jede cca 3h zalezi podle provozu pocitej s tim ze v Cebu jsou vsude zacpy a autobus stoji v kazde prd….navic s Panglao se musis dostat do pristavu v Tagbilaranu asi bych to resil ze 2 dny na Boholu neboli na Panglao a zbytek Oslob a snorchlovani. Motorku pronajimam i ja ale urcite to nefunguje tak ze jsi pujcis motorku v Oslobu a pak ji nechas na letisti ze jsi ji nekdo vyzvedne to jsem jeste tady nevidel a ani neslysel.Ja obcas odvazim turisty z letiste,nebo je provedu po ruznych lokalitach a obcas ubytujeme u nas doma samozrejme jen kdyz me nekdo oslovi

Jana
miki:

Niekde tu na diskusiách som čítala o tom, že idú lode aj priamo z Alona beach a priamo do Oslobu. Samozrejme, že za vyššiu sumu. Vieš niečo o tom? a koľko cca trvá cesta z Oslobu na Kawasan vodopády? Jediné čo na oslobe chcem stihnúť sú tieto dve „atrakcie“

miki
Jana:

Abych to upresnil zraloci jsou za Oslobem v barangay Tanawan a odtama na Kawasan falls to muze byt cca 1,5h autem protoze autobus ma posledni zastavku v Santaderu tak ze jedine pujcit motorku nebo si najmout auto,pak je jeste jedna varianta jak se zraloku dostat na Kawasan falls tzn vzit bus smerem Cebu v Carcaru vystoupit a vzit bus smerem Badian.Z Panglao jezdi lode na zraloky jak dlouho to trva nevim ale muzu ti to zjistit a nechat vzkaz minuly rok jsem byl na zralocich s potapeci z Japonska a videl jsem ta par lodi z Panglao

Jana
miki:

Ahoj, bolo by super keby si mi pomohol zistiť odkial z Panglao vyrážajú lode a a kedy cca ide prvá loď ráno. Kdesi som čítala, že prvá ide už o 6 ráno a vtedy sa dá stihnuť v pohode aj žralokov. Či to ešte platí neviem :// Mohla by som ťa potom kontaktovať v prípade Kawasan vodopádov? Ohľadom cesty a požičania motorky?

miki
Jana:

Ok zjistim zraloci jsou denne od 6am do 12.30pm.S motorkou ti to nemuzu slibit protoze nevim jestli budu zrovna v tuto dobu doma v Alcoy mam byznys v Cebu City a urcite se mi nevyplati jet kvuli tomu pres 100km a projet naftu kvuli pronajmu motorky za par peso zkus nekoho oslovit na miste a nebo jed busem jak jsem ti psal.

Jirka_K

Kdyby se uprednostnil sever, tak okolo Manily zhruba 100-150km jizně anebo od Manily severne kamkoliv, pocasi super s klasikou – tropickymi slejvaky, ktery trvaji velice kratce a jeste jen obcas. Mluvim o listopadu a prosinci. Psal se rok 2010, kdyz jsem tam byl.

euroflex

Miki, kde žiješ ? V Alcoy ? (Voda Krásná resort ? )
J.R.

miki
euroflex:

Ahoj J.R.
Resort uz nemame prodal se v cervnu minuly rok mame ted jiny byznys v Cebu City ale dum mam porad v Alcoy

Kamila
miki:

Ahoj Miki, posles me na sebe kontakt? plánujem Filipiny přelom listopad a prosinec 2014 a rádi si nechame poradit kam jet. budem tam asi cca 12 dni. vim ze to neni moc,ale jedem tam hlavne za potápením a šnorchlem (potápení se žralokem velrybim) muzu te nam doporucit kam jet a jaké společnosti vyuzit na transfer. přiletíme do Manily a pak nevíme jak dál.
moc díky za tipy

Zdenál
Kamila:

Ahoj Kamčo. Letos se taky koncem listopadu chystáme na cesty, ale ještě není rozhodnuto jestli Filipíny nebo Indie. V případě, že by to bylo na Filipíny, tak můžem vyměnit nějaký info a poznatky. Každá informace na cesty se myslím si hodí. My jedeme teda na čtyři týdny (jen letenka tam a zpátky, krosna a nějaký penízky), ale důležitej je ten listopadovej termín.

Kamila
Zdenál:

Ahoj Zdenál, tak my už letenky máme 21.11-5.12 2014. naše trasa je Manila odtud na rýžové pole a zpět Manila. Přelet na Cebu 5 dni tam a z Cebu do El nida na 4 dny a zpet do Manily odlet do vídně. Když to čtu tak čechu tam bude dost 🙂 Kdo jste tam byli můžete poradit,zda kdyz pojedem do Banaue na jeden den ráno tam být a večer zpět dá se aspon neco stihnout?

Lucie
Kamila:

Ahoj Kami, prosimte, letime tenhle rok v uplne stejne terminu a mame naplanovanou i podobnou trasu – cebu – ostrovy pri cebu – puerto prinessa- manila, muzes mi prosim napsat, jake jste meli pocasi dekuji 🙂

Tereza

Ahoj, pokud bych jela na cestu okolo světa a měla se zastavit na 7 dní na Filipínách, tak bych určitě daleko raději vyrazila na rýžové terasy na sever a případně na nějakou sopku. To mi přijde jako to nejautentičtější z Filipín. Pláže a vodopády maj Filipíny samozřejmě taky pěkný, ale pokud jedeš okolo světa, tak hádám, že pláží a vodopádů uvidíš tisíce 🙂 Ale asi je to subjektivní.

rena

Ahoj Jana a ostatní, co jste byli na žralocích. V listopadu se také chystáme na Filipíny a také máme pouze 7 dní, takže bych prosila o jakékoliv info na mail [email protected], jak vidět co nejvíce a co nejrychleji se přesunovat. Moc díky za každou radu.

Rena

Ahoj Miki a ostatní. V listopadu se také chystáme na Filipíny a především preferujeme žraloky, máme bohužel také jenom 7 dní, takže bychom přivítali všechny dostupné rady a info na cestu. Jak co nejvíce vidět a nejrychcleji se přesunovat a doporučení ubytka by bylo taky super.Miki, písni mi prosím nabídku tvého ubytování. Díky moc. Rena

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: