Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Filipiny 2014

bob

zacali sme 3.1.14Palawanem,Pinatubo,Tagaytay,Legazpi,Donsol,Bohol,..Borneo….Dumaguete,Bohol,Camiguin,Cebu…koncime 11.3.14….

Zkušenosti čtenářů

Honolulu

Zapoměl si dodat kolikrát jste zmokli. V zimě tam chčije furt.

bob
Honolulu:

tak zatim prselo jen dvakrat,ted zrovna sviti slunickov Puerto Princesa:)

Honolulu
bob:

Klikaři, kámoš mi píše z Panglaa, že už dva týdny pláštěnku neodložil.

Dominika
Honolulu:

To bude asi tym, ze Filipiny maju tri rozne klinaticke pasma 🙂 a dost radikalne odlisne presne naopak, ked je v jednej casti obdobie dazda tak v druhej sucha.. co je ale parada, lebo sa sem da cestovat celorocne len treba vediet kam kedy ist

bob
Dominika:

a taky obdobi destu a sucha neni co driv,coz potvrdijou i mistni…byl sem v zime v Indonesii na 1 1/2 mesice ,melo byt obdobi destu a prselo minimalne,spis jen ve vyssich oblastech

bob:

ok ja jsem na Negrosu shanim nekoho kdo by se pridal cca 2tejden v unoru na trip na Mindanao nebo kamkoli jinam ted tu mam nejakou praci pokud si to precte rozumnej clovek nebo clovecice tak napis na muj mejl [email protected] a neco vymyslime at tu to pivo nepiju sam:)

Dominika
bob:

Tiez sa s tym stretavam.. napr. mne prsalo dost ked som bola v juli na Bali a to je top dry season.. naopak v top rainy season som bola v Mexiku a Belize cca 3 tyzdne a neprsalo takmer vobec… to je asi tak ako s tohtorocnou zimou.. jednoducho priroda sa zacala ozyvat ze nas vplyv je nad jej unosnou mierou…

Luuca133

Můžu se zeptat jaká je situace zejm. na Visajských ostrovech – Cebu, Bohol … Boracay. Ptám se z důvodů následků Tajfunu a zemětřesení :/ Máme letenky na březen a asi náš plán přesuneme na Palawan. Tak jestli bych mohla poprosit o nějaké aktuální info?

emis
Luuca133:

niceho se neboj plan cesty nemusis menit
po zemetreseni a tajunu nenajdes uz skoro zadne stopy pokud nepojedes primo do leyte ale to stejne neni turisticke misto pokud chces vic info tak mi napis na [email protected] jsem na boholu uz vic nez 3 roky

libor

Ahoj, v patek jsme se vrátili po měsíci z Filipín, projeli jsme je od Boholu po Manilu.
Nejhorší situace je na severu Negrosu, ale Boracay je v pohodě, proste byznys musí fungovat. Stejně je to na Mindoru, jih je zasazeny, ale snaží se to uklidit, ale sever je v pohodě. Puerto Galera a Sabang je plny potápěčů a fungujou normálně. Negros je cely v pohodě, Luzon po Manilu taky, dal jsme nebyli.

libor

Sorry, chybicka. Nejhorší je to na severu Panaye, ne Negrosu, ten je v poho.

bob

dorazili sme dneska na Cebu a nejezdijou cely odpoledne lode,kvuli huricanu…mozna zitra

bob
bob:

tak vecer presel mensi vetrik a dneska uz bylo nadherne…Bohol

Carlos21

Vrátil jsem se z Filipín. Procestoval jsem Luzon, včetně horské vesnice Sagada. A pak přes San Fernado na jih do Mapiti ( Batangas). Skvělé, cestovaní autobusem pohoda. Lidé úžasní, trochu mě sice překvapily ceny ovoce. Některé druhy co rostou na Filipínách jsou stejně drahé a někdy dražší než u nás. Pláže skvělé, teplota vzduchu 34, moře 29. Manila další místo, které jsem projel křížem krážem. Kdo je trošku dobrodruh si užije přírody a cestování. Vůbec se mi nechtělo zpátky do pesimismem obaleného Česka. Už dělám vše proto abych se tam vrátil. Vážně uvažuji, že se na Filipíny přestěhuju alespoň na 6 měsíců od listopadu do května.

bob
Carlos21:

Karlos,souhlas…..uz sem tu pres pet tydnu a jeste mesic budu a lidi sou fakt uzasni…jak vidijou bilej ksicht,hned hubu od ucha k uchu…,myslim na to stejny co ty:)….ty ceny taky souhlas,ale to je asi tim…ze banany u nas sezenes za dvacku,ale jabka za ctyricet….ale mango z Filipin je mango z Filipin…..slysel sem o vanilce,ale zatim sem ju nikde nevidel??

bob

cau.nas.70denni.pobyt.se.pomalu.chyli.ke.konci…tak.se.Vam.jen.chtel.napsat…..neskutecne.nam.vyslo.pocasi,byli.sme.ctyri,takze.jedna.velka.party:)….best.off…El.Nido,Pinatubo,Mayon.a.jeden.typ.z.dneska….sme.na.cebu-Moal-Boal.a.udelali.sme.si.vylet.na.Kasawan.falls…krasny,ale,nic.pro.ti.tomu.co.vas.ceka.dal…..asi.po.1km.po.stezce.za.vodopadem.si.najmete.pruvodce.do.kanonu….“sli“/plavali,klouzali.po.kamenech,splhali/tri.hodiny.proti.proudu.neskutecne.modry.cisty.ricky….tim,ze.sme.tam,byli,sami.a.co.nas.to.stalo.sil…to.pasuju.na.nejlepsi.zazitek.z.Filipin….fotky……www.lide.cz/bob1477

Tom

Vloni jsme byli poprvé kitovat na Filipínách a letos to určitě zopakujeme. Přidávám tipy na cestování po Filipínách i s velkou bagáží, pokud se to někomu bude hodit! Docela jsme díky tomu ušetřili. Tom

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: