Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Filipíny 2014

Ella

ahoj,
chystáme se v únoru příštího roku na Filipíny na tři týdny. Podle toho, co jsem na diskuzích pročítala, by za vidění stálo: Banaue (rýžová pole), Bohol ( Chocolate hills), Boracay ( i když nevím, jestli nenahradit něčím jiným kvůli množství turistů) a Palawan.
Dá se to vůbec všechno zvládnout za tři týdny relativně „v klidu“?
A v jakém pořadí a s jakým druhem přepravy byste mi doporučili jednotlivé cíle poskládat?
Děkuji za odpovědi.

Zkušenosti čtenářů

Vladimír

ahojte podobne plánujeme v termíne od 2.2.2014 do 22.2.2014 pobyt na Filipínach, chceli by sme navstívit Palawan cca 10-11 dni , potom prelet z PPS do Cebu alebo Damaguette a prejst ostrovy Negros a Siquijor, o potom odlet z Cebu do MNL , odkial mame let domov.

Martina

Vladimír: tak to máme úplně stejný let.. předpokládám pelikán? 🙂 Já s přítelem ale plánuji Banaue – Malapascua – Bohol(Panglao) – Cebu(Oslob) – Cebu City – Manila 🙂

Vladimír
Martina:

ahoj , ja som to kupoval na ebookers.de , ale pre známych som to bral cez pelikan.Náš plán je už viac menej jasný, pretože Cebu pacific aj Zest air majú teraz kacie na toto obdobie, tak som už nakúpil aj prelety.
2.2.14 MNL-Cebu
2.2. – 13.2 Cebu-Negros-Siquijor-Bohol-Cebu
13.2 CEB-Palawan
13.2. – 22.2 Palawan, Sabang, El Nido
22.2. PPS-MNL

Martina
Vladimír:

Tak jsem taky rychle zkoukla ceny od Cebu a nepřišly mi nějak skvělé.. sice v první moment narozdíl od Philippine airlines cena za přelet Manila – Cebu za 899PHP (vs. 1800), ale pak se tam začala načítat cena za taxy, za rezervaci míst, administrativní poplatek a celkově to vyšlo na tu samou cenu. Tak jsem radši zvolila Philippine airlines. Je v tom 10kg bagáže zadara a lehký snack v letadle 😀 Je ale možné, že už jsou ty lepší letenky vyprodané..

filipinec
Martina:

Ta cena je většinou podobná PA i CP. Cebu pacific ale mívá často akce, vyplatí se to kontrolovat alespoň 2x týdně. Pak se lze dostat na super cenu. Tak 3-4 měsíce dopředu většinou nějaká akce je

Vladimír
Martina:

Martina – mala si počkat na akciu Cebu alebo zest, ja som to kupoval asi pred týždnom
MNL-CEB pre 4 osoby s batožinou 15kg 65 eur Cebu pac
CEB-PPS pre 4 osoby s batožinou 15kg 66 eur Cebu pac
PPS-MNL pre 4 osoby s batožinou 15 kg 47 eur Zest air

Božena
Martina:

Ahoj,
letíme taky na Palawan konec ledna a chtěla jsem se zeptat na ten let s Philippines air.10 kg je zdarma,ale kolik se platí za další kg?Jsme dva a máme každý asi 15 kg.Nedokázala jsem to tam nějak vyčíst.Děkuji moc a hezký den.Jinak letíme z Cebu.

baca
Božena:

tak si tych 5kg napchajte do prirucnej batoziny a vybavene

Martina
Božena:

tady máš bližší info o příplatcích
http://www1.philippineairlines.com/flights/all-about-baggage/free-baggage-allowance/travelling-philippine-airlines-pr-and-pal-express/

Jinak mi to řešíme jak psal Baca. 10kg zavazadlák a 7kg do příručáku :)do Egypta jsme dohromady měli na dva týdny v jednom kufru 16kg, takže my se vlezeme snad krásně 🙂

Božena
Martina:

Děkuji za rady a možná se někde potkáme.Letíme 27.1.a vracíme se 4.3.2014.Jinak všem hezké zážitky.Boži

Markoff
Božena:

ked sa smiem spytat co vezie dvojica na mesiac v teplej krajine co vazi 30kg, rozmontovanu klimatizaciu? lebo si to naozaj dost dobe nedokazem predstavit, keby som si zobral asi moj kompletny satnik bez topanok a bundy tak by to bolo asi stale pod 15kg s tym ze veci okrem oblecenia vazia tak pod kilo

btw. bibliu tahat nemusite, v lepsich ubytkach je vybavou izieb

Božena
Markoff:

Ahoj Markoffe,
místo bible máme moskytieru,ale jinak máš pravdu.Musíme to nějak protřídit..hezký den.Boži

Markoff
Božena:

konkretne aj ta moskytiera je zbytocnost, cestoval som po azii skoro rok a v zivote som ju nemal a zvacsa nebola ani nikde poskytnuta a nikde na ubytkach komare, od toho su na ubytkach ventilatory namierene na postel aby cloveka ovievali ale ich hlavny efekt je ze komar nevie pristat v tom prude na pokozku kedze je slaby letec, takze bud klimou vychladena izba kde komare nie su kvoli chladu alebo ventilator namiereny na postel tak ze komar nevie pristat, moskytiera je vcelku blbost

Puss in boots
Markoff:

__Markoff: já lítám zasadně s Emirátama a to jenom proto že maj standard 30kg a taky je to 2x po 6ti hodinách což je lepší než se tejrat třeba Istambul BKK 11 hodin v jednom kuse.
Moskitiéra na Phills potřebná není ikdyž tam sem tam nějakej komár zavítá, že jsou slabí letci je blbost, vždycky si najdou spůsob jak tě dostat, píchaj ale jenom komářice, komáři ne.
__Tereza: Když už tak Cebu Pacific…ti jsou slušný ikdyž vážej bagáž jako herák, Zest nebo Air Asia jsou nespolehlivý, slyšel jsem horor story. Cebu Pacific maj teďka novou international linku Cebu-BKK, takže se nemusí mezi lupiče a nižší formy života do Manily, já to vymák promo sice jsem zaplatil asi tři měsíce předem ale 4 hodinovej let za 3400 peso, jinak to stojí přes 8 táců, jo v Asii se lítá levně ikdyž nám na palubě nedali ani sušenky.

Tereza
Puss in boots:

O Zest Airu nemůžu podat žádné zaručené informace, ale letěli jsme s nima na Filipínách dvakrát a nikdy neměli zpoždění a vždy vše proběhlo v pohodě. Tak nevím, kdo měl jaké horor story, ale myslim, že je to spíš náhoda. Sušenky samozřejmě nedostaneš,ale to se dá snad 2 hodiny vydržet.

Tereza

Ahoj, během 3 týdnů se toho dá zvládnout hodně. My jsme toho projeli spoustu. Pravda, že jsme začali zhurta ve snaze toho hodně vidět, ale minimálně na Palawanu nám zbylo docela dost dní na velkou plážovou pohodičku.

Případně více na http://blog.antonindanek.cz/clanek/filipinske-galeje-2013/

Užijte si to, Filipíny jsou super!

emis

ahoj ella
v pohode se to za 3 tydny da zvladnout
ryzove pole i s cestou rekneme 3 dny bohol 4 dny palawan 6 dnia boracay radeji vymen za camiguin kam se dostanes lodi z boholu a jeste ti nejake dny zbybou navic
tak bych ti doporucil prilet do manily vecer odjizdi autobus do banaue rano si tam tam muzete stravit 2 mozna i 3 dny pokud se chcete podivat do baguio city zpet do manily odlet na bohol /tagbilaran/ odtamtud prejezd do jagna z jagna lodi na camiguin 4 dny pak navrat na bohol 4 dny pak z boholu lodi do cebu a prelet na palawan 6-7 dni a z palawanu prelet do manily bydlim na filipinach jiz 3 roky klidne mi napis na muj mail em********@ya***.com a ja ti reknu vic ohledne ostrovu a preletu

Nikola

Ahoj, rada bych poprosila o radu. Jedeme na tri tydny a radi bychom navstivili Palawan, Borracay, Bohol a Malapascua. Da se to zvladnout, abychom se zbytecne nehnali? Take prosim poradte, kde je vhodne zacit a jak pokracovat, aby to logicky navazovalo? Uz se s tim dost dlouho pereme 🙁 Dekuji.

Tereza

Ahoj, zvladnout se to určitě dá. Vzhledem k tomu, že jsou to 4 ostrovy a dost od sebe vzdálený, tak vám nezbyde nic jiného než se mezi nima pohybovat letadlem.Takže bych trasu vymyslela spíš podle ceny místních letenek.Ale nabízí se zcela jasně Manila-Boracay-Malapascua-Bohol-Palawan-Manila. Hodně štěstí!:)

Puss in boots
Tereza:

__TEREZA…ještě malé varováni o Palawanu. Na Alona Beach v mojem oblíbeným báru jsem potkal českej pár co se vrátil z Palawanu. Nohy měli jeden strup, je tam spousta sice nádhernejch pláží ale taky je jich spousta zamořená písečnejma blechama, buhužel souřadnice jsem už zapoměl ale bacha, v tropech se rány blbě hojej. Všem jinak dopručuju si vzít sebou višňovku, je to levná mast na hojení mokvajících ran.

Tereza
Puss in boots:

My byli na Palawanu v únoru 2013 a žádné blechy jsme nezažili. Asi mají svá období:) Za nás tam byly občas v moři malý medůzky, ale intenzita žahnutí byla něco jako popálení kopřivou…

Puss in boots
Tereza:

–NIKOLA…rozumné rozhodnutí, hlavně na Palawanu jsou cesty buď samej lavór nebo šutrák no a taky bahýnko a pak je zajímavý že se autobus zmrší zrovna když zrovna prší….a to nemluvě o šílených řidičích, mě připadli jako na drogách ale někam holt jede jenom bus. Taky si vzít do busu pláštěnku, nemaj okna.
Předpokládám, že do Oslobu dole na Cebu chceš za trénovanejma whale sharks, když tě vemou na člun a budeš šnorchlovat a fotit tak tě tisícovka nemine, oni si je vycvičili že jim sypou žrádlo ze člunu, ochranáři se bouřej a oni na ně serou, hlavně že maj prachy.

Tereza

My jsme na přelety využívali Philippines Airlines nebo Zest Air. Obzvlaste ten Zest Air měl opravdu hodně PROMO AKCÍ, letenky okolo 500,-Kč… http://www.flyzest.com/

Nikola

Díky Terko. Je mi jasné, že je třeba pohybovat se letadlem. I tak mi prijde, ze jsou presuny dost narocne a zaberou v podstate cely den. Proto se trochu bojim, abychom se neuhonili. Pritel by chtel jeste navstivit Oslob a Kawasan falls, ale to uz se obavam, ze je opravdu prilis. Jinak z Manily na Boracay se dostaneme letecky do Kalibo a pak nějakou dopravou na ostrov. Jak ale z Boracay na Malapascua? Mohu letet Kalibo – Cebu a pak pry cca 6 hodin na Malapascua. Jde to ale nejak jednoduseji, lze letet primo? Z Malapascua na Bohol musím po souši nebo lze využít letecká přeprava? Z Boholu na Palawan je to jasné, letecky Cebu – Puerto Princesa a z PP pak zase letecky do Manily.

Tereza
Nikola:

Ahoj, na Boracay ani Malapascue jsem nebyla, takže nemůžu sloužit. Chce to holt pátrat po webech leteckých společností, které spoje dělají. Jinak z Boholu na Palawan nemusíš letět z Cebu. Lítá se přímo z Boholu z Tagbilaranu. Je jasné, že pokud toho chcete vidět hodně, budete muset hodně cestovat. Pokud chcete pohodu, tak jeden ostrov vynechte. To je jednoduchá matematika:)

Nikola
Tereza:

A jakapak spolecnost lete primo Tagbilaran – Puerto Princesa? Snazila jsem se tento spoj nalezt, ale vse je pres Manilu.

emis
Tereza:

z tagbilaran do puerto princessa nic neleti musis lodi do cebu 2 hod. a pak letadlem

Martina
Nikola:

Na Malapascu musíš do Cebu City, z Cebu City do přístavu Maya a z Maya lodí 🙂

Tereza

Jehe, máš pravdu, moje chyba. Měla jsem za to, že jsme z Cebu letěli jen kvůli lepšímu termínu,ale že to šlo i z Tagbilaranu. Ale očividně to neexistuje. Manila-Tagbilaran se lítá, to jsme letěli.Ale to Tě asi zrovna nezajímá:) Tak držim palce.

Božena
Tereza:

Ahoj všem,nebyli jste někdo na Port Barton?Nějaké typy na ubytko?Díky moc a dá se sehnat na EL Nido nějaké ubytko mimo hlavní pláž?(myslím klidnější místo)Díky a hezký den.Boži

baca
Božena:

v el nidu chod na plaz corong corong,tam je to kludnejsie, od mesta zhruba 15min chodze na juh
ja som byval v Siemezu Cottages,cena 400p po zjednani (inak ponukali za 800p)
http://minus.com/lbqrlsnTnZulMg
http://minus.com/lpgnPO6lTfZp6
http://minus.com/lGV7xnRmQIQhd

Božena
baca:

Díky za informaci.Boži

bob

cau lidi, 5 znojmaku leti od 2.1.-10.3.na Filipiny…plan 3.1.-17.Palawan
17-22.1.Manila,Pinatubo,Tagaytay
22.1-25.1. Legazpi
25.1.-25.2 Sibuyan island,Panay,Negros,Bohol
26.2-30.2. Camiguin
30.2-8.3 Cebu
8-10.3. Manila
tak se ozvete,kdo budete po ceste,zaparime:)

Martina

Velice důležitý dotaz! 😀 vzít si na Filipíny ploutve?? Brýle a šnorchl určitě, ale nechce se mi zbytečně tahat zátěž v batohu, když se musíme vejít do 7 kg 🙂

filipinec
Martina:

No šnorchlovat se dá i bez nich. Pokud tam bude dive centrum, nejspíš ti je bez problému půjčí

michal

Ahoj hledám spolucestující(ho)ná tři týdny v únoru.Zatím nemám podrobný plán,ale něco ve smyslu trocha chození a poznávání a samozřejmě koupačka s lenošením.

tassman

Zkuste Malapascuu
http://filipiny.asean.cz/video/20-filipiny-ostrov-malapascua

nebo nejake jiné ostrovy u Cebu, kam se snadno dostanete – Bantayan nebo Camotes

Boženka

Ahoj,
prosím o radu,jak se nejlépe a nejsnáze dostat z Cebu na Negros(Dumaquete).Anglicky moc neumíme.A taky kde se teda po příletu z Palawanu na Cebu ubytovat,aby to bylo nejjednodušší.Děkuji a hezký den.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: