Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Filipíny 2013 cestopis

Tereza

Ahoj, právě jsem dala dohromady cestopis z Filipín, kde jsme byli v únoru 2013. Vzhledem k tomu, že sama vždy ráda čerpám informace hlavně od amatérských pisálků, tak si dovolím hodit odkaz. Třeba to někomu pomůže při plánování cesty apod. Neobsahuje žádnou placenou reklamu:)

Zkušenosti čtenářů

MP

No.. koukám že bych měl taky něco napsat. Na Filipíny jezdím každoročně. naposledy oblast Palanan (provincie Isabela, Luzon). Pěkný zapadákov…

Milan
MP:

Napiš, rád si počtu..)

Tereza

To věřim. My byli poprvé, takže jsme „museli“ na ta notoricky známá místa:)

Milan

V sobotu jsme potkal na výletě v Mikulově na tom zámku dva kluky a holku tmavých vlasů..ptal jsem se jich odkud jsou a že z Filipín..)
Říkal jsme si, kam naplánovat další cestu a oni mě vlastně dali tip..takže začínám shánět info o té Zemi..)
Takže jdu si přečíst ten tvůj cestopis..díky..)

Markoff
Milan:

tu mas moj z 2011 zamerany na Luzon a Marinduque
azia.markoff.biz
tu je dalsi aktualnejsi tohorocny:

Markoff

Milan:

Filipíny jsou super volba, my jsme byli úplně nadšení. Není to žádná turistická masovka, ani úplnej zapadákov bez ničeho. Zkrátka tak akorát a k vidění je tam toho neskutečně. Tak ať se Ti výlet povede.

radka
Tereza:

Ahoj Terko,

chystáme se na Filipíny s přítelem v období Vánoc na 3.týdny. Můžeš mi prosím dát nějaké informace o cenách? Např. kolik stálo ubytko, oběd, voda, pronájem auto, místní autobus popř.letenky mezi ostrovy.
Díky moc!

radka:

Ahoj Radko, vše záleží na tom,co chceš. Můžeš jíst i bydlet dost draho i naopak. V těch jejich místních jídelnách seženeš výbronej oběd klidně za 40,-Kč.Pokud vyrazíš do luxusní mořské restaurace,už je to třeba 150,-Kč.Ale za ty luxusní čerstvý chobotničky by ses u nás v Evropě nedoplatila,takže vřele doporučuju si i občas „vyhodit z kopýtka“:) Batůžkářský ubytka někde kolem 100-200,-Kč/os./den.

Pokud chceš hodně cestovat, tak Tě samozřejmě nejvíc vyjdou přesuny.My jsme toho chtěli hodně stihnout,takže jsme často utráceli třeba za ten soukromej minivan.Autobusy se ale pohybuji řádově v desetikorunách.Místní přelety cca 500-2000,-Kč.

My jsme na místě utratili za ty 3 týdny na osobu 25 táců. Abys měla trochu představu.

Monika

Ahoj Terko,

dokázala by jsi mi poradit prosím Tě nějaký kontakt na ubytování na ostrově Boracay – nějaké beach huts – takové něco odpočinkové v pohodě…

díky moc MOnika

Monika:

Ahoj Moniko, bohužel na ostrově Boracay jsme nebyli, takže poradit nedokážu. Ale z doslechu vím, že jde o hodně turistické a předražené místo, takže počítej s trochu větší útratou 🙂

A+A

Na Filipiny jezdíme už 3 rok a ohledně Boracay je to velká změna hlavne co se týče cen.
Po dlouhém hledání krásně studené pivo 30peso, ubytování 1 měsíc 20.000peso, jídelna na mainroad jménem UNO 80peso na osobu.
v roce 2010 jsme bydleli za poloviční cenu.

A+A:

Ahoj,
jel bych na Fil. v období říjen-prosinec. Měli byste kontakt na někoho, kdo by tam jel také? Příp. někoho kdo by mi pomohl s ubytováním, dopravou a průvodcováním?

Díky
Láďa
736 432 829
[email protected]

Tereza

Ahoj, nechci Tě odrazovat, ale na Filipínách jsou cca od června do prosince tajfuny a monzuny. Můžeš mít štěstí, zcela jistě tam není hnusně nonstop, ale pokud se harcuju přes celou zeměkouli, tak já osobně raději volím jistotu počasí (tj. jeď někdy během ledna-června).

Jinak pomoc s dopravou a ubytováním zcela jistě nepotřebuješ, všude v Asii je spíš problém se zbavit všech pobudů, který Ti neustále chtějí nějakou dopravu nebo ubytování prodat 😉

euroflex

Taky bych letěl …. asi do Cebu.

Tereza

Cestopis z Filipín jsme zpracovali také do fotoknihy. Pokud by se někomu líbila, budeme rádi za hlasy v soutěži na http://www.cewecolor.cz/index2.php?option=com_souteze13&view=soutez&id=60194&rocnik=2013

Díky všem!

Tereza

Omlouvám se, tento odkaz je asi stravitelnější 🙂

MP
Tereza:

Ten cestopis je super. A ty nádherné fotky, Tak pěkně fotit neumím. Apropo, na kolik vás to vyšlo?

MP:

Ahoj, díky moc. Fotky jsou kompilací asi ze třech foťáků všech spolucestovatelů,přijde mi, že nejkrásnější jsou od kámoše, kterej si koupil svoji první zrcadlovku dva dni před odletem:) Ono se to tam v těhle končinách fotí samo.

Jinak náklady: letenka 17, na místě 25. Ale dalo by se utratit míň, letos jsme dost rozhazovali 🙂

Terko, cestopis i fotokniha jsou super. Muzes mi, pls, poslat na sebe kontakt, vazne premyslim, ze bychom tam take vyrazili zacatkem pristiho roku a chtela bych se zeptat na par informaci. Pis na [email protected]. diky moc Zdenka

Zdenka

Ahoj Terko, chtela jsem te poprosit o kontakt. Vazne uvazujeme o navsteve Filipin zac.pristiho roku a rada bych se te zeptala na par detailnejsich info. Pokud jdi z Prahy a okoli, mohla bych te pozvat na neco chlazeneho 🙂 diky Zdenka
Kontakt zdenka.michzavinacseznam.cz
Jinak vas cestopis a fotokniha nemaji chybu. Super navod na itinerar 🙂

Zdenka:

Ahoj, díky moc, o takové dovolené se píše skoro samo:) Poslala jsem ti email. Jinak můj získáš snadno kliknutím na jméno 😉

Pavel

Ahoj,bezva popis dovolené, chceme jet v únoru příští rok.

Pecan

Ahoj, můžete mi prosím pro představu napsat, jak dlouho jste na filipínách byli a na kolik Vás přibližně vyšel pobyt bez letenky? moc díky

aleš

na fil jsme byli 3 měsíce. letenky 34.ooo prg cebu, viza z čech 1.2oo, prodloužením víz v tagbilaranu 7.5oo, celkem dva lidi 3 měsíce 108.oooKč

aleš

Případné dotazy [email protected]

Jirka

Ahoj Terko můžu na tebe mít pár dotazů ohledně Filipín…?? Díky Jirka

Jirka:

Ahoj Jirko, jasný, napiš email.

jarka

prosím dcera se vrivést mušle ne korály ale drobné mušle je to možné děkuji

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: