Práce v zahraničí – nabídky neziskových organizací

Dobrovolniceni, woofing nebo prace Pacific islands,Asia,Indonesia,Thai,Sri Lanka,NZ

Radule

Ahojte,
doporucite mi prosim nekdo agenturu na prace v techto oblastech? Idealne bez poplatku? Prace v zemedelstvi, eko projektech, budovani, pomoc komunitam atd. Jsme 2 a jsme flexibilni. Jen bychom neradi platili za to,ze pro nekoho zadarmo pracujeme jak uz je u vetsich „neziskovek“ zvykem.  Idealne ubytko a strava zdarma. Diky moc

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Nerad bych byl za prudiče (ač to tak nejspíš nevyhnutelně skončí), vynechám i to, že dobrovolníky nesnáším, i proč…
Mám spoustu zkušeností, a bohužel krom jisté naivity je tam to, co vždycky – dnešní dobrovolničení je jen ta nejhorší forma konzumního turismu. Neexistuje nic, co by nějaký nezkušený a neznalý Evropan uměl lépe než místní, a k ničemu ho tam nepotřebují.
Pokud by někdo chtěl skutečně nezištně pomáhat, měl by pomáhat babičkám, bezdomovcům, nebo v Romských komunitách v ČR – tam znáte jazyk i kulturu a celou problematiku do hloubky… Jak by takový Australan pomohl českým bezdomovcům, že?
To ale ne, každému se dnes líbí „pomáhat“ v exotice. Ve finále ty dnešní hordy dobrovolníků honících si ego na „pomáhání“ dělají jen to co misionáři: bez jakékoliv znalosti jen šíří konzum, poškozují svou ignorancí místní komunity a myšlení lidí…
Jak jsem v červenci, při návratu z mé poslední cesty, odlétal z Kathmandu, potkal jsem sympatického
Taiwance – lámanou angličtinou se chlubil, že prý dobrovolničil. Co že dělal? Učil angličtinu a zpěv. „Ty umíš zpívat“? Ne, jen trochu. A jak tam byl dlouho? Týden…
V životě jsem nepotkal dobrovolníka, který by neškodil.
http://vanishingworldphotography.com/

Radek

Zdravím, pokud jde o zemědělství a ekoprojekty, je nejlepší asi ten zmíněný WWOOFing, ale vše si člověk musí zařídit sám. Což tolik nevadí, není to zas tak složité a ti lidé vycházejí dle mých zkušeností často vstříc. Pak jsem při svém hledání narazil i na spolek Brontosauři a jejich dobrovolnické akce , ale tam někam do Himalájí mě to neláká.
A k těm dobrovolníkům obecně, nevím o tom, že by byla nutnost, že dobrovolníci musejí něčemu dobře rozumět, než budou s něčím pomáhat. Ba naopak, právě proto, že jsou dobrovolníci a za odvedenou práci nic nechtějí, dá se počítat s tím, že podle toho bude ta kvalita práce vypadat. Naopak ten, kdo tomu fakt rozumí, si za to nechá dobře zaplatit. Ale pokud dobrovolníci vysloveně všechno nezpackají, přesto mohou pomáhat a něco užitečného udělat, nicméně pořád by měli být v roli spíše čeledínů než rádců.
S tou angličtinou, tam už by se dalo tvrdit, že třeba i dnešní průměrný Čech asi umí anglicky lépe než někdo tamější v nějaké zapadlé exotické vesničce, na druhou stranu, k čemu takovým domorodcům ta angličtina bude, když ji asi nikdy potřebovat nebudou…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: