Japonsko, Korea

Do Japonska v kvetnu/cervnu 2013

Verumi

Krasny den vsem,

Prosim o rady na cestu do Japonska na cca 10 dni! Uvitam jakekoliv informace, napr. co sebou nutne vozit co naopak nechat doma, jak je to se zasuvkami, signalem, kolik penez sebou pokud chceme navstivit nasledujici destinace – Tokyo, Osaka, Hiroshima Kyoto (mozna neco vic) a jestli vyuzit rail pass nebo se staci spolehnout na tamni autobusy? Kolik stoji rail pas na 14dni? Dekuji moc, nechysta se nekdo nahodou take? V obdobi konec kvetna az zacatek cervna? 🙂

Verumi

Zkušenosti čtenářů

Petr K.

Dobrý den 🙂
Pro mě osobně byla naprostou nezbytností mapa Tokia a systému metra a jeho železniční dopravy. Redukci na zásuvky můžete koupit už tady u nás doma (http://zasuvky.hw.cz/index.php?kod_zeme=JP), když zapomenete, nic se neděje – za pár jenů si ji můžete koupit v každém elektru přímo až v Japonsku (mě to tam dokonce vyšlo i levněji – elektronická velmoc, co naděláte :-D).
V době, kdy jsem tam pobýval, byl znatelně nepříznivý měnový kurz, a proto se mi RailPass příliš nevyplatil (vyšel mě dráž než celá letenka). Po nedávných politických změnách v zemi a následné změně japonské ekonomiky se ovšem měnová situace znatelně pozměnila a jestliže plánujete hodně cestovat, RP se Vám rozhodně vyplatí! Ceny naleznete například tady: http://www.studentagency.cz/ostatni-produkty/jizdni-doklady/japonsko.html
Jen upozorňuji, že RP platí POUZE pro linky největšího dopravce: JR (Japan Railways) – za vlaky jiných společností si musíte stejně zaplatit. Ovšem do Vámi zmiňovaných destinací se s JR dostanete naprosto pohodlně a rychle, nemějte strach 😉
Hotovost si rozhodně vezměte s sebou. S japonskými ATM je ten problém, že prakticky žádný neakceptuje jiné než japonské platební karty. Pro takový výběr hotovosti doporučuji navštívit kterýkoli convenience store (japonci jim říkají konbini) 7/11 (Seven Eleven) – naleznete je takřka na každém rohu. Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční společnost, spolehlivě berou i české karty 😉 Každopádně při příletu vyplňujete imigrační dotazník, ve kterém je povinná kolonka o hotovosti, kterou si s sebou vezete – to aby japonské úřady měly jistotu, že se o sebe dovedete postarat sama a nezůstanete jim v případě nouze na krku.
Dále pro účely tohoto dotazníku doporučuji si někam na papírek do pasu vypsat jakoukoli adresu a telefonní kontakt, kde se za dobu svého pobytu zdržíte – ušetříte si tím horečné hledání papírů v kufru před kontrolním stanovištěm 🙂
S telefonním signálem je to horší. Evropské telefony vám tam fungovat NEBUDOU. Pokud vlastníte smartphone nebo iPhone, fungoval by pouze s japonskou SIM kartou. Na letišti si lze na určitou dobu nějaký telefon pronajmout a co si tak pamatuji, ceny nebyly nějak příliš vysoké. Bohužel už o tom nemám uloženou webovou stránku, ale pokud byste měla zájem, napište mi e-mail (ku*******@gm***.com) a já se Vám po tom ještě poohlédnu 😉
Pokud byste měla jakýkoli další dotaz ohledně Vaší cesty do Země vycházejícího slunce, dejte mi vědět – rád Vám pomůžu 🙂

Jinak přeji šťastný let a pozdravujte tam (hned bych letěl zas!¦)

Petr K.

Petr K.
Petr K.:

OPRAVA:
omlouvám se za dezinformaci o telefonním sygnálu. Jestliže vlastníte smartphone nebo iPhone, signál mít budete i s českou SIM, ale klasické mobilní telefony na japonské síti nepoběží, ani když si koupíte japonskou SIMku.

Petr K.

monika
Petr K.:

Ahoj Petře,
skvělé informace,půjčuji si 🙂 Mohla bych poprosit také o pár tipu? Začátkem června odlétám na 10 dni do JAP. Ráda bych 3 dny courala v TOKIU (ubytko na booking), pak přesun (asi rychlovlakem) do KJOTO, pobýt den-dva, přespat dále busem do NARA, pobýt den-dva a pak do OSAKA (lze se nějak dostat z Nara do Osaka?). Opět přenocovat a zpět rychlovlakem do Tokia. Je výše popsané OK? Nebo je jednodušší a levnější způsob? Popř. jsou něktará města více zajímavá?
Moc díky za info
Monika

káťa

Dobrý den, byli jsme v Japonsku v roce 2012 Rail Pass se nám opravdu finančně vyplatil. Byli jsme tam přibližně na stejně dlouho jako vy a Rail Pass jsme si kupovali na 7 dní, s tím že první dny jsme strávili poznáváním Tokya, kde jsme ho stejně nepotřebovali 😉 Jinak si myslím, že stojí za to, se jet podívat i do Nary a na plovoucí tóry na Miyajima Island.

káťa
káťa:

Úplně jsem zapoměla ještě na Nikko, určitě stojí taky za návštěvu 🙂

Verumi

Káťa: Velmi děkuji, jsi zlatá 🙂 opravdu si cením každé rady a osobních zkušeností, v Asii jsem byla jen při návštěvě Indie a to je úplně jiný kraj než Země vycházejícího slunce 🙂 pokud máte i nějaký tip, čeho se vyvarovat, moc nám to pomůže~! Děkujeme s kamarádkou z celého srdce a přejeme monoho dalších krásných cestovatelksých zážitků ¦

Verumi
Verumi:

Petr. K: Opravdu hrozně moc děkuji, Petře, takový příval informací si musím poznačit do deníku 🙂 jak tak koukám, asi si Rail pass pořídíme, i když jak zmiňujete bude zřejmě nákladnější než celá letenka, ale na té ušetříme tak můžeme dát více právě za vedlejší poplatky 🙂 Také děkuji za tipy kam se podívat. V Tokyu neplánujeme být příliš dlouho, spíše nás láká příroda a možná nějaký budhistický klášter, pokud máte nějaký tip sem s ním 😉

Jinak chytré telefony mít budeme a možná se opravdu vyplatí, pořídit si simkartu, přeci jen po zkušenostech z Indie …:D

Měla bych ještě dotaz ohledně dorozumění se v angličtině, jsou Japonci opravdu tak „negramotní“ v AJ nebo jste s tím neměli problém? Mám malé (ale opravdu malé) základy v japonštině, ale na porozumění to asi stačit nebude, jak se chovají k turistům a je tam hodně evropských turistů?

Děkuji, určitě se ozvu i na Váš osobní mail, krásný den přeji a také super další cestovatelské zážitky ^_^

Martin
Verumi:

Ahoj, po Japonsku se dá velmi dobře jezdit i stopem, pár informací najdeš zde:
http://mc.posvete.cz/japonske-hory.html
http://mc.posvete.cz/japan08/

Káťa
Verumi:

S tou angličtinou je opravdu problém. Stalo se nám, že ani v hotelu na recepci nerozuměli. Nicméně to vždy bylo vykompenzováno jejich ochotou a vstřícností, takže nějak jsme se domluvili vždy. Jinak lidí kteří nebyli asiati, jsme opravdu moc nepotkali. Většinou to byli Japonci, zbytek jiné asijské národnosti, ale byli jsme tam v září, což není hlavní sezóna.

Verumi

Ahojky Martine, děkuji za tip x) já bych se ale stopem po Japonsku docela bála a raději bych na to nespoléhala. Navíc pro dvě slečny to zní i trochu nebezpečně, kdyby nás bylo víc a i klučičí obsažení, pak proč ne ,) kažopádně děkuji za stránky, určo na ně mrknu!

*V*

Martin
Verumi:

Další možností jsou autobusy, zní to možná divně pro zemi šinkansenů, ale je to tak. Nejezdí na minutu přesně jako vlaky, občas se zpozdí v zácpě, ale jsou výrazně levnější a jezdí i do hor.

Petr

Ahoj Verumi,
Japonsko je prima a rád se tam vracím. Je to jedna z mála zemí na světě, která skloubí duch exotična, spočívající v rozdílné kultuře, jiných zvycích i často rozdílných hodnotách, spolu s velkou mírou bezpečí a pohodlí, na které jsme zvyklí z našeho kouta světa. V druhé polovině května se budu toulat někde mezi Tokiem a Kyotem, třeba se tam potkáme :o). Když by jste chtěli, rád se podělím o zážitky z minulých cest po Japonsku (ale mám dost děravou hlavu, přespříliš si toho nepamatuji :-)).
Petr

Mara
Petr:

CAU
Muzes poslat tel. zavolal bych zajimalo by mne spousta veci . Jsem Mara a pochazim Cheb

Mara
Petr:

Petre

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: