Volná diskuse

do 7000t v softshellce?

Petra

mám kamaráda, který má, podle mne, šílený nápad vydat se na pik lenina v softshellce (navíc koupené v indii). jsem jediná, kdo si myslí, že je blázen? na mě nedá, prosím o vaše názory, děkuji! ps. prosím slušně 🙂

Zkušenosti čtenářů

Ivan

A co bys mu radila ty? Jestli s sebou bude mít ještě fleesku a pláštěnku, tak nevidím problém…

Petra
Ivan:

fakt? pláštěnku a pořádnou down jacket

bk

Plastenka do vysokych hor? Co je tohle za silenost? Tam opravdu moc neprsi, ale muze hodne foukat. Idealni kombinace gtx bunda a perovka. A indicky softshell bude jiste original s pozadovanou funkcnosti…proste vysoke hory neco stoji.

Nechce kamarad radeji do Krkonos?

Ivan

Probůh, jak před dvaceti lety lezli na ty hory když ještě nebyl gore-tex, šílenci!

Petra
Ivan:

vidím to podobně jako anonym bk. ač odpůrce růstu atd, argument typu „bejvávalo“ mi obecně nepříjde moc dobrý, že se tak něco dělalo dřív, ještě neznamená, že to tak bylo dobře. v tomto případě taky že jich tam dost zůstavalo…

Ivan

Mě osobně to příjde jako ujetý marketing. Vy vážně chcete jet na hory bez gore-texové bundy za 6000? To tam určitě zůstanete!

Já teda membránovou bundu mám, ale zodpovědně můžu říct, že při průtrži mračen do ní stejně zateče a při namáhavých pasážích se v ní stejně spotím, pot se pomaličku odpaří, to jo, ale taky to trvá.

Naprosto zodpovědně nevidím důvod, proč nemít svetr nebo fleesku a obyč. větrovku, oboje je x-krát prodyšnější než goráč. A v případě deště poncho-pláštěnka ochrání lépe než goráčová bunda. Výhodou goráče je, že teoreticky spojuje obě výhody – prodyšnost a nepromokavost, ale v praxi obojí neumí dokonale.

S úsměvem vzpomínám na obrázek z hor: tůristé v hi-tec výstroji za xxx a místní jak ze sekáče, všichni na jedné trase…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: