Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Dlouhodobější pobyt ve Vietnamu – sháním praktické inormace + česko-vietnamsky mluvícího „poradce“

Petra

Najde se zde někdo, kdo delší dobu pobývá ve Vietnamu, případně má s tímto zkušenosti? Navštivili jsme zemi několikrát, vždy na dobu jednoho měsíce. Vážně uvažujeme o delším pobytu – něco jako trvalé žití na zkoušku. Zajímají mě tedy praktičnosti tipu jak s vízem, zdravotnictvím atd. Taktéž bych ráda sehnala někoho, kdo ve Vietnamu dlouhodobě žije a umí česky, pro setkání ve Vietnamu (je jedno jestli je to Čech nebo Vietnamec – důležité pro mě je, aby se domluvil Vietnamsky a Česky). Děkuji.

Zkušenosti čtenářů

Jitka

Znalost vietnamskeho jazyka je snad zakladni podminkou. Cesky muzete mluvit doma. Kde je problem?

Petra
Jitka:

No, asi jsem se špatně vyjádřila. Zkrátka sháním kontakt na někoho, kdo zná velmi dobře veškeré podmínky pro žití ve Vietnamu a mluví česky. Nejlépe Vietnamce, který tam žije, ale hovoří česky. Ráda bych zjistila vše potřebné než se definitivně rozhodneme.

Jitka
Petra:

Znate nejaky cizi jazyk? Cestina,slovenstina a polstina se nepocita.

cestovatel

A proč proboha musí umět česky? Snad anglicky, ne?

Libor

Ja jsem myslel, ze vetsinou lide maji zajem se z Vietnamu dostat. Muzete sdelit nejake podrobnosti co tam tam tak zajimave k dlouhodobemu pobytu? Urcite to bude zajimat vic ctenaru. PS Ve Vietnamu jsem nebyl a nemam v planu tam nikdy cestovat, jinak Vietnamce mam rad.

Irena

od Tomase Prochazky E-book-Vietnam

Petra

No, myslela jsem, že se mi ozve někdo, kdo mi bude ochoten a schopen jakkoliv pomoci, ale nečekala jsem, že svým dotazem, ke kterému mám své důvody (jinak bych ho pochopitelně nepokládala) vyvolám samé negativní reakce a ještě budu vyzývána k „obhájení se“. Tak tedy:
– k otázce cestovatele: zkrátka moje angličtina není na takové dobré úrovni, abych si s ní vystačila při řešení daných témat
– k otázce Libora: většina lidí se určitě z Vietnamu dostat nechce. Nehledě na to, že my se zaměřujeme spíše na jižní Vietnam, který se v mnohém od severního liší, i přesto, že se jedná o jednu zemi. Jestli máte na mysli, že se jedná o komunistickou zemi, nesrovnávejte s námi – rozhodně není komunismus jako komunismus. Vietnam je nám sympatický z mnohých důvodů, stylem života a přístupem k životu. Ve střední Evropě si život nelze užít tak jako si ho umí užít vietnamci ve Vietnamu. Nic si neidealizuji, vím, že všechno má svá pro a proti, nicméně už o této zemi víme natolik, že jsme dospěli k závěru, že by nám tam bylo dobře. Pokud někdo jede do Vietnamu na dovolenou do resortu, nepochopí o čem mluvím. Lidé jsou si mnohem blíže, neuzavírají se do sebe, jsou stále v kontaktu, žijí „venku“, nejsou uzavřeni v krabicích, jako my (v práci, doma – sama žiji na celkem hezkém místě poblíž velkého města, v kamenném domečku – to jen pro info, že nejsem třeba z paneláku – aby mi někdo nenapsal, ať se přestěhuji na hezčí místo v ČR), jejich priorita není vidělat víc a víc peněz, aby si mohli pořídit lepší bydlení, lepší auta apod. Jejich priorita je zkrátka žít. Je nám příjemnější jejich klima (ano, milujeme vedro ať se to někomu líbí nebo ne), jejich víra. Jsou nám milé jejich povahy, milujeme Vietnamský venkov. Všechno je tam pomalejší, Evropa se stále žene kamsi kupředu a všichni pospícháme…
Všude po světě žijí Češi, Vietnam nevyjímaje, myslela jsem, že tyto stránky čtou i Češi žijící „venku“. Takže, prosím, pokud mi nemůžete nijak pomoci, neopírejte se do mě negativními reakcemi, proč proboha chci žít ve Vietnamu.
Doufám, že jsem vás odpovědmi alespoň částečně uspokojila 🙂

Pavel
Petra:

Koukam že kdo může tak pomůže 🙂
zkus https://twitter.com/cechvevietnamu

petr

No nevim ale Vietnam se zene kupredu jeste rychleji nez Evropa rekl bych ze mas trosku slunickove iluze o Asii

Karel
petr:

Myslim, ze Petra vi co dela. V Evrope je zatim nejhorsi valka na spadnuti tak proc se neuklidit do Vietnamu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: