Ahojky,
příští léto plánuji menší cyklocestu po Evropě a potřebovala bych poradit s výběrem vhodného vařiče na cesty.
Vzhledem k tomu, že s vařením v terénu nemám absolutně žádné zkušenosti, potřebuju začít u toho, jaký typ vlastně zvolit… Lihový, plynový, benzínový nebo na pevný líh?
Něco, čemu by příliš nevadilo natřásání v cyklobrašnách. Lehké, skladné…
Předem dík za případné info,
Peťa
Ahoj, na takovou akci jednoznačně plynový, je to čisté a rychlé, třesení nevadí … A v Evropě všude dokoupíš (při delší cestě).
Nejlepsi je vysrat se na vareni a skocit do Mekace.
Předem dík za případné info,
Peťa
Nebo nikam nejezdi.
Pokud ráno vylezu ze stanu někde na louce u lesa, rozhodně se nebudu shánět po mekáči. Těmto zařízením se i za normálních okolností vyhýbám velkým obloukem a ani na cestách na tom nehodlám nic něnit.
Jinak nechápu lidi, kteří mají potřebu psát blbiny pod cizím jménem, viz přízpěvek výše (21. 12. 2012, 14:56:39). To nemáte jiný způsob, jak se zabavit? Je to víc než trapné…
Petro a Jardo, díky za rady, které jsou tady jediné k tématu. Trochu jsem si prošla diskuze jinde na internetu a na vařiče na pevný líh jsem nenašla zrovna pozitivní ohlasy („nic moc se na tom neuvaří, stačí to tak akorát na čaj…“ apod.), takže jsem spíš přemýšlela nad tím plynovým… Ale vzhledem k tomu, že moje „vaření“ se bude omezovat opravdu jen na ten čaj a konzervu, tak dám tomu na pevný líh ještě šanci. Zvlášť při té ceně… 😉 a je supr, jak je malinký, do cyklobrašen asi fakt nejlepší. Díky moc!
Možná jdu s křížkem po funuse… Dcery na podobné akce berou plynový vařič, déle vydrží a je výhřevnější. Kdysi jsem někam jela s pevným lihem a neměla jsem ho moc dobře zabalený, načichlo, co mohlo.
Ahoj Peťo,
nevím, jak moc budeš vařit, ale nám se osvědčil takový ten vojenský kapesní vařič na tuhý líh. Nezabere žádné místo (krabička má tak 10x7x2,5cm), což je do cyklobrašen určitě výhoda a je za pusu (v army shopech ho mají za desetikačku – http://www.armypoint.cz/kapesni-varic-na-tuhy-lih/d-90318/ ). Na jednu kostičku tuhého lihu ohřejeme bez problému vodu na čaj a konzervu, takže na základní vaření naprosto dostačující.
Dřív jsme brávali plynový vařič, ale byl hrozně neskladný.
Přeju šťastnou ruku při výběru!
Pokud nepoletíš letadlem, kam tě s plynovou bombou nepustí, tak je nejlepší plyn. Pokud si plynový vařič vemeš do letadla, nemáš jistotu, že seženeš na místě pl. náplň. Ale záleží na typu vařiče. Takže do letadla bych brala po zkušenostech benzín. ten seženeš všude. pak s emusí dobře zase do letadla vyčistit. Líh jsme měli jako rezervu, fakt je třeba dobře zabalit. Osvědčil se i na těstoviny. Pokud fouká vítr, dávali jsme více tablet.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Vodopády kam se podíváš…
Cestobraní – festival, na který se nezapomíná
Dokonalé holení nejen na cestách
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru