Volná diskuse

Cestování versus práce

Lucie

Dobrý večer, ahoj, chtěla bych s přítelem odjet do zahraničí za prací v březnu příštího roku. Mám takovou zvláštní (asi nereálnou) představu. Ráda bych zůstala v nějaké zemi jen kratší chvíli 2-3 měsíce, pracovat, něco procestovat a přemístit se do jiné země, abysme stihli vidět co nejvíc míst. Nechceme odjet napořád, jen třeba na 2-3 roky. Proto prosím o rady/zkušenosti, zda je reálné pracovat jen takovou chvíli někde, cestovat a přitom si ušetřit i nějaké peníze. Děkuji za každou rekci. Lucka

Zkušenosti čtenářů

na kvalifikovanu pracu sa asi vzdycky ocakava dlhodobejsi kontrakt a pracovne povolenie. v jv azii som stretol ludi co robia aj kratkodobo (pripadne s pravidelnym viza run), su to budto instruktori potapania alebo programatori, novinari.. (laptop job). v rozvinutych krajinach sa asi da zarobit dost penazi na cestovanie aj pracou v hoteli alebo v restike, zberom ovocia atd, toto by v jv azii neslo, tento typ prace je plateny mizerne. ale asi zalezi kam chcete vycestovat, co viete a chcete robit a ake mate naroky. tiez som stretol manika co pol roka makal na plosine na severe kanady a teraz dva roky cestuje

V některých zemích to takto jde, ale je třeba získat working holiday víza.

J.

Zni to pekne, ale praxe pokulhava. Daleko efektivnejsi je vydelat penize v jedne zemi a pak cestovat. Ne v kazde zemi je snadne ziskat job, platy se lisi, naklady na zivot jsou jine…Spoustu casu sebere rozkoukavani. cekani na prideleni danoveho cisla, sehnani ubytovani apod.  Ver mi… mam 7 danovych cisel…. 😀

Na severu Kanady zadny plosiny nelsou ten mladik si z tebe delal srandu a lhal.

M.

Ano, my sme tak boli v Norsku 🙂 Tiez sme mali naivnu predstavu, ze tam budeme iba 2-3 mesiace a zarobime si na cestovanie.. nakoniec sa to podarilo, no trvalo to takmer dva roky. Prvy mesiac sme nevedeli kde je sever a boli kruto v minuse.Druhy pre zmenu podobne. 🙂
Vacsinou zastavam nazor, ze nic nie je nemozne ale toto vidim celkom bledo-sedo.
Marushka

Jirka

Já to už roky dělám tak, že rok pracuju (teď v Anglii, dříve i v Austrálii a USA), a pak mám 2-3 roky volno na cesty na kterémkoliv kontinentě.
Kdyby součástí mých cest nebyly náročné expedice, ale jenom se (jako převážná většina) poflakoval po Thajsku a Indii, tak by mi rok práce dal na 7 let.
Ale ani v Anglii to není hned, je třeba něco umět, vědět, jak to tady chodí. I se svýma zkušenostma, jsem celé září hledal přežitelné bydlení, ve městě, kde jsem si našel dobrou práci.
To co píše původní tazatel je velmi naivní, a šlo by toho docílit jen s velkýma zkušenostma a obrovskou energií. Jinak bude po hledání druhé práce tak vyřízená, že to potřetí (a ve třetí zemi už prostě nedá). Neříkám ale že to nejde.
Taky je naivní si myslet, že za dva tři měsíce se dá poznat země a ještě něco vydělat. Třeba v UK tazatelka nebude o té zemi za 3 měsíce mít ani mlhavou představu.
Přímo tak to dneska už jde asi jenom v Austrálii, která je na sezónních pracantech stavěná. jak jsem posledně dojel do Darwinu z Indonésie, hned v Katherine mě vzal první farmář, s tím, že jim chybí v Northern Teritory 20 000 sběračů. Ale pro zelenáče dnes už asi jen s pracovním vízem – trochu se změnila doba.
Ač se tam platí slušně, Austrálie je drahá, a tak si reálně vydělá jen ten, kdo jezdí stopem. Většina backpackers utratila za dva týdny jen za dopravu to, co já za půl roku za všechno.
http://vanishingworldphotography.com/po-zemi.html

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: