Japonsko, Korea

Cestování po Japonsku jaro 2016

JIPI

Ahoj lidičky, předem děkuji za užitečné odpovědi. Vím, že cestování do japosnka je nákladné. Nicméně mohl by mi někdo osvětlit jak moc?? Chtěl bych slyšet různé příklady o délce cestování po Japonsku a s tím spojené náklady, jak dílčí, tak třeba i celkové. Případně nějaké užitečné rady pro tuto zemi.  Ještě jednou děkuji. Mějte se pěkně a cestování zdar.

Zkušenosti čtenářů

vojta

ono tam neni zase tak moc draho -jidlo v hospode klidne za 100kc cepovane pivo jde klidne sehnat za 30Kc

Ined

Ahoj,
10 dní v Japonsku (Kjoto, Osaka a okolí) mě vyšlo na 35 tis. Kč vč. letenek, ubytování (v apartmentech typu ryokanů), rail pasu (regionální varianta JR West Kansai), vstupů, jídla a nákupů. Ubytování doporučuji přes airbnb.cz. Jídlo není o moc dražší než v ČR. Oběd v restauraci vyjde na 140-200Kč a je toho hodně. Všude mají různé stánky s jídlem a minimarkety, dá se koupit třeba sushi s sebou za 80Kč. Všude berou karty visa a mastercard. Nikde jsem neměla problém s navigací ani komunikací. Vždycky ochotně poradí.
Obecně je Japonsko mnohem dostupnější (i finančně) než si lidé myslí.
Šťastnou cestu!

JIPI

Děkuji za odpovědi, no plánuji města jako ty ined + něco navíc zhruba na 14 dní a dle předběžných kalkulací 35 – 40 tisíc, takže jsem rád, že za tvůj příspěvěk, který mé propočty potvrzuje 🙂

tomik

Ahoj, 16 dnů, Tokio (+Kamakura, Nikko), Matsumoto, Nakasendo, Kjoto, Nara, Okinawa (zpáteční letenka z KIX 3000Kč), Koyasan, Osaka (+Himeji), celkem 60000Kč. Bydlení tak různě, většinou levnější + několikrát něco lepšího (1x ryokan v Kjotu, temple v Koyasan) spíš na vyzkoušení. Jídlo zhruba 2x dražší oproti ČR. Využil jsem 7denní Rail pass (asi 7000Kč, výlety z Tokia + přesun Tokio – Kjoto,) + 2denní Kansai west (pohyb po Ósace + výlet do Himeji). Na ubytování se dá ušetřit asi nejvíc, záleží na požadavcích.

Vendy
tomik:

Ahoj Tome, vypadá to, že jsi toho stihl opravdu hodně. My s přítelem letíme v květnu do Japonsku na 16 dní, ale naším výchozím bodem bude Osaka, jelikož přiletíme právě tam. Mohl bys mo prosím tě dát pár tipů, co určitě z tvé cesty stojí za vidění a co bysme neměli zmeškat? A ještě se chci zeptat, jestli je v Rail Passu zahrnutá i metro doprava v Osace a Tokyu. Díky!! V.

tomik
Vendy:

Ahoj, já jsem při plánování cesty využíval stránky http://www.japan-guide.com, obsah vytváří místní a jsou tam různé praktické informace o vstupech i fórum pro dotazy. Nevím, v jaké oblasti se budete pohybovat, obecně jakýkoli přesun z Ósaky někam dál (Tokio/Hirošima) zvedne cenu o pár tisíc a vyplatí se rail pass, když byste chtěli být jenom kolem Ósaky, tak bych ho nekupoval, max. nějakou regionální variantu. Kolem Ósaky za vidění stojí určitě Kjóto (nějaký chrám typu Nanzenji, svatyně Fushimi Inari, Národní muzeum s buddhistickými sochami, oblast Arashiyama kolem mostu má pěknou atmosféru, večerní Gion, … je toho hodně), Nara (chrámy, zahrady, jelínci 😉 ), hrad Himeji + zahrada Kokuen (plus se dá zkombinovat s horou Shosha, kde se natáčel Poslední samuraj), akvárium v Ósace. SV od Nagoye je zachovaná část poštovní cesty Nakasendo, jestli chcete trochu historického venkova. Tokio je spíš moderní velkoměsto pro milovníky elektroniky a popkultury, ale za vidění taky stojí třeba oblast kolem Odaiby/Rainbow bridge. Okinawa mi přišla jako taková japonská Havaj, taková uvolněná atmosféra, teplo, nejlepší japonské akvárium, pěkná jeskyně, působivý Peace Memorial park. Jinak Rail pass neplatí na metro, ale kolem Ósaky i v Tokiu jsou železniční tratě, které lze využít pro dopravu po městě, akorát se takhle prostě nedostanete všude, takže buď dojít pěšky nebo to zkombinovat s metrem.

KL

No žil jsem v Japonsku(služebně) skoro tři roky,ale oběd v restauraci za 140 jsem tam tedy neviděl! A pivo za tři pětky ?! možná nejlevnější plecháč v supermarketu,čepované ani omylem!                                                                                                                 V klasické restauraci střední třídy s nápojem se najíte v přepočtu za 400-500czk! Za 140 tak někde něco u stánku maximálně,rozhodně ne oběd či večeři!

Aneta

Byli jsme tam v červenci 2016 a jídlo skutečně kolem 100 Kč v restauraci žádný problém. Standardně tak 120-200 Kč, ale dá se samozřejmě zajít do restaurace i za 400 Kč nebo si prostě dát něco hodně drahého (což ale možské plody zpravidla nejsou). Pamatuju si, že jsme šli do pizzerie a ta byla fakt drahá a ještě nedobrá. Prostě raději něco klasicky místního a dobrého než pizzu 🙂 Pivo čepované jsme nepotkali pod cca 60 Kč (300 jpy), ale zase za tu cenu bylo běžně, v obchodě o moc levnější nebylo. Jedli jsme výhradně v restauracích, jen párkrát jsme si koupili večeři v supermarketu. Celkově tři týdny 60 tis. Kč od A do Z. Letenka 13 tis., Rail Pass na 14 dní asi 9 tis. Ubytování levnější, ale vždy pěkné, většinou bez snídaně. 2x s polopenzí a to noc vycházela na cca 4-5 tis. pro dva. Tokyo (celkem týden) – Kawaguchiko (u Mt. Fuji) – Matsumoto – Nakasendo (Magome, Tsumago) – Osaka (+Kobe, Nara, Nagoya, Toyota, Hamamatsu) – Koya-san – Hiroschima (+Kure) – Kyoto. Na cestování super hyperdia.com. Ubytování přes booking.com zarezervované v cca dubnu se tak od května už jen neustále zdražovalo. Výhoda je, že všechny hotely, ryokany mají zpravidla zrušení rezervace zdarma (vybírali jsme ty, co měli cca 2-3 předem, kdybychom změnili plány).

Aleš
Aneta:

Zdravím,
chci se zeptat, když mám v bookingu rezervované ubytování ale nezaplacené, ona se mi mění cena? Myslel jsem že je to už fixní, třeba až do zaplacení na místě?
Dík za odpověď.

Aneta

oprava: červenci 2015

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: