Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Březen2014-Do Bangkoku ci Kuala Lumpur

Katt.

Ahoj všem, obracim se na vas s prosbou o radu a nazor. V breznu bych rada s kamoskou vyrazila na 3tydny do Thajska, obe v Thai poprve. Chteli bychom relax na nekterem z krasnych ostruvku, uzit si plaze, dobre jidlo a piti s tim, ze pak presun na druhe misto, kde to bude o trochu vice zit, ale pritom stale s minimem turistu. Doporucili byste nam prilet do Bangkoku a orientovat se na ostruvky na severu nebo prilet do Kuala Lumpur a navstivit ostuvky v jiz.Thajsku.??? Dekuju vsem za vase nazory.

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj Katt, můžete zvolit tzv. multiple destinations. Například přílet do Kuala Lumpur, odtud přelet na ostrov Langkawi, který nám se velmi líbí a jezdíme tam opakovaně. Odtamtud můžete přejet lodí na thajské Ko Lipe, kde to žije, ale těch turistů tam není tak moc. Odtud odjet lodí na sever, na Ko Lantu, která je také moc hezká a poté přeletět z blízkého Krabi do Bangkoku a domů.

Katt
Jirka:

Jirko, dekuji velmi za tip 🙂

Zdenka
Jirka:

Ahoj Jirko,Tvuj prispevek se mi moc libi.Muzes se mi ozvat.Rada bych se dozvedela vic. Diky mocl

Markoff

ak chcete relax s minimom ludi tak v thajsku trebats Ko Chang (Ranong!!!), Ko Jum prip. nejaky ostrov v narodnom parku ako Ko Adang a pod., na Ko Lipe mam zle referencie, vraj prepchaty turistami, ko lanta je celkovo biedna a prepchata turistami, samozrejme phuket je na tom najhorsie a ko samui bude tiez bieda, vsetkym tymto miestam sa odporucam vyhnut, naco sa trepat tam kde cedokari s cestovkami

ostrovy na severe thajska su v zasade odpad nakolko su blizko bangkoku a tak su prepchate ludmi a voda tam za moc nestoji, tam sa chodi „z nudze cnost“ ked je to pohodlne blizsie k bangkoku ale urcite nie za kvalitou, tomu sa vyhnut este pri planovani

ja mozem odporucit moj oblubeny ko phangan kde ma clovek vsetko, ak chce tak ma nocny zivot, ak chce totalny relax prestahuje sa na inu plaz a moze mat fajn klud, je tam toho na vyber az az event. by sa to dalo skombinovat s navstevou ko samui, ale celkovo uroven mora/ostrovov v thajsku nie je ktovieco, nemal by som nejake nadmerne ocakavania, v marci na vychodne pobrezie malajzie ktore je vyrazne lepsie sa stale este neda velmi ist, takze by som zvazil ci kysnut len na ostrovoch

radsej dat trebars ko phangan, bangkok a prihodit k tomu nieco ine, trebars kanchanaburi a okolie alebo severne thajsko, trebars aspon chiang mai+pai je fajn relax, obzvlast ak by ste sa nebali pozicat si automaticku motorku, jazdu na nej zvladaju 5r thajske decka, je to jednoduchsie ako bicykel

Markoff
azia.markoff.biz

Katt.
Markoff:

Markoffe, i Tobe VELKE DIKY za rady a nazory. Bude se od nich odvijet nas plan. Je mozno potkat Te nekde v Asii? Mas u me panaka 🙂 cau

Jakub

Ahoj Katt
Taky se chystáme s kamarádem to Thai,ale v termínu asi 2-17 dubna a podle všeho co jsme se dočetli, tak rušíme phuket a budeme střídavě na Ko Tao a Ko Phangan. Když tak pak napiš tvoje postřehy, rádi se přiučíme 🙂

Zdenka

Ahoj Katt,mas uz cestu naplanovanou?Taky chceme s manzelem podniknout neco podobneho a to i ve stejny termin (brezen 2014).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: