Volná diskuse

Batůžkářem po 40 až do 100 část 6.

Michaela

Prostor pro všechny batůžkáře po 40, kteří chtějí čímkoliv přispět, o cokoliv se podělit, cokoliv vědět, sehnat či jen sdělit. Každý pak, komu se líbí naše srazy ať se zamyslí nad uspořádáním dalšího, 7., někdy v březnu či dubnu 2011 ? Víkendový sraz s možností výletu , posezením a promítáním je preferován !

Zkušenosti čtenářů

Vlaďka

Teda Míšo, to je diskriminační, já míním být baťůžkářem
ve 101 letech :-)Jinak díky za poslední sraz, opět nezklamal!

Michaela
Vlaďka:

Vladko, to uz tady ale nechci a nebudu ja, tak si zalozis „batuzkarem po 100 “ 🙂 Jenom se obavam ze si budes dopisovat sama se sebou !

Petr Laky

Tak jsem tu s prvními dílčími informacemi o případném srazu na území Turecka.Takže abychom se posunuli kousek dále,potřebuju v první řadě nejprve takovou formou krátkého kvízu zjistit tři základní informace:

JAKOU ČÁST BYSTE NEJRADĚJI NAVŠTÍVILI,

KTERÝ MĚSÍC BY VÁM NEJLÉPE VYHOVOVAL a

KOLIK ZÁJEMCU BY BYLO

Takže tady jsou tři lokality,které jsem schopen po všech stránkách zabezpečit(ubytování,strava,program,doprava i jazykově díky tomu že turecky už docela obstojně hovořím)

1.)KUŞADASI-víceméně takové malé Las Vegas s nočním životem v blízkosti třetího největšího města Turecka Izmiru.(bary,restaurace,muzika,pláže,hodně hystorických památek v blízkém okolí jako Effes,Heraklea,Didim,Selcuk,dále pak krásné přírodní útvary jako Pamukkale atd.
2.)GÖREME a okolí- malé skalní městečko uprostřed Anatolie(krásné pískovcové objekty,dlouhé kaňony Ihlara a pod.,muzeum v přírodě,výlety balonem,je možné navštívit blízká podzemní města Derinkuyu a Kaymakli a samozřejmě večerní posezení s hudbou,dobré jídlo a pití
3.)YUSUFELI-krásné horské městečko uprostřed pohoří Kačkar(trecking,rafting,skalní klášter Sumela,středověké hlavní město Armenie jménem Ani rozkládající se na území dvou států,hamamy,tvrz v Erzurumu,bájný Ararat,případně jezero Van a krásné hystorické objekty v jeho blízkosti.)Koncem června je možné navštívit i vyhlášený“Kavkazský Festival“ v Artvinu s býčími zápasy,muzikou a dalším zajímavým programem.

Myslím že není třeba se dále rozepisovat o jednotlivých místech,když je dneska ta doba internetové techniky.:-))To si každý dohledejte sami.

Další dotaz zněl na termín,který bych navrhoval v období od začátku června do konce zaří,kdy začíná zhruba v Turecku sezona a tímpádem je všechno povětšinou už otevřené a připravené pro návštěvníky.Délka pobytu by byla podle letenek 6-8 dnů.

No a v poslední řadě bych potřeboval aspon částečně zjistit počet potencionálních zájemců,abych mohl začít následně dojednávat cenu a ostatní náležitosti včetně letenek a oznámit včas vám po té částku pro jednotlivce,která by obsahovala letenku,ubytování,alespon polopenzi a případně dopravu až do místa pobytu.Ostatní náklady by se odvíjely a hradily až na místě podle toho na jakém programu bychom se domluvili.
Pro dnešek si myslím že jsem vás dostatečně zavalil informacemi,tak se budu loučit a budu se těšit na spoustu zájemců,kteří se rádí zůčastní prvního zahraničního,v řadě však už šestého,srazu“Baťůžkářů“:-)

Dáša
Petr Laky:

Ahoj Petře, vidím, že jsi to Turecko vzal vážně :o)) Je to úžasná země na cestování, příjemní lidé a spoustu věcí k vidění.
Pokud mi to práce jen trochu umožní, jela bych. Nejlépe první polovina června. Preferuji variantu č. 3, protože jsem tam nebyla. Asi bych se přidala i ke dvojce, Kappadokii je možní vidět víckrát. Zdraví Dáša z Brna

Pavel (On Roads)
Petr Laky:

Já nejraději GÖREME, kdy je celkem jedno, ale myslím, že by se to mělo odvíjet od nabídky zajímavých letenek. Určitě bych si raději užil za svý peníze víc tam na místě, než to vyhodil za letenku předraženou kvůli termínu.
Iniciativu určitě chválím, ale tohle mi už začíná svou přeorganizovaností připomínat cestu s cestovkou, což – Petře – právě Ty radikálně odmítáš. Abychom se z „baťůžkářů“ nemuseli překvalifikovat na „klienty cestovní kanceláře Petr&spol.“ :)) Ale pokud součástí programu bude ta na srazu předváděná turecká koupel s Marcelou, jedu i tak :)))

Dáša
Pavel (On Roads):

Petrovo organizování je víc než chvályhodné! V Kappadokii jsem byla v květnu, chartrový let za pár korun a počasí bylo na cestování tak akorát.

Petr laky
Pavel (On Roads):

Ahoj,ahoj baťůžkáři
Takže prvně bych tu rád vysvětlil myšlenku,proč sraz v zahraničí a proč v Turecku.Domníval jsem se a snad se nemýlím,že HS je portál,kde se lidé schází a hledají nejen rady,ale také parťáky na cestování,nebo třeba jen společnost lidí,kde si odpočinou od běžných celodeních stresů a podobně.Každý z nás máme nějakou svou oblíbenou destinaci,kde se rádi vracíme a určitě bychom rádi sdělili všem,co nejvíce informací o dané lokalitě a ukázali spoustu krásných míst,které vám jisto jistě žádná cestovka neukáže a hlavně díky programu,který by se dělal až na místě samém,je větší pravděpodobnost,že si každý najde to,co ho zajímá a baví,takže si samotnou cestu užije více než podle předem stanoveného harmonogramu nějaké CK.Mojí duševní záležitost je Turecko,kde se cítím jako ryba ve vodě a dokážu vám vytvořit program na tělo.Tři destinace jsem nabídl nejen proto,že je dobře znám,ale taky proto že každá z nich je svým způsobem zajímavá něčím úplně jiným a já momentálně nevím jestli potencionální zájemci o sraz preferují to či ono.Nemluvě o tom,že nevím jestli o samotný sraz v zahraničí bude zájem.Ale proč to nezkusit.Připadá mi to jako docela zajímavá myšlenka.No a vposlední řadě bych chtěl reagovat na Pavlovu poznámku ohledně toho,že je lépe jet v termínu,kdy budou v nabídce nějaké akční letenky.Jsem samozřejmě stejného názoru,že je lépe utratit peníze za zážitky a ne za dopravu,ale nedokážu si představit,že se najde dostatek lidí,kteří si mohou na povel „TEĎ“ udělat volno,jako já nebo ty Pavle,nebo dát výpověď v práci,protože právě nedostal volno a cestování je pro něj tak silnou motivací,že přijde raději o práci.Hodně jsem o tom přemýšlel a došel jsem k závěru,že si každý,kdo opravdu chce strávit čas s partou dobrých přátel na nějakém exotickém místě,spíše popustí trochu kapsu.Ale aktivitě se meze nekladou,pokud máš nějaký nápad,jak získat levné lety a ještě dostatek zájemců na daný termín,tak sem s ním.Mimochodem tě podezřívám,že Goreme si zvolil záměrně,protože víš,že je tam nesnesitelné horko a počítáš s tím,že Macek pod tlakem tropických veder bude předvádět své nudistické kreace :-))
Takže pro dnešek je to vše,co jsem vám chtěl říct a těším se,že vás snad moje myšlenka prvního zahraničního,ale celkově už šestého srazu vpořadí osloví a že společně zažijeme spoustu hezkých chvil na cestách za poznáním.
Mějte se hezky a pište o svých zážitcích,ať máme tady na těch našich baťůžkářských sekcích stále co číst.

Pavel (On Roads)
Petr laky:

Akce na letenky mají vždy nějaké trvání a nemusí to být vždy na poslední chvíli. Jestli poletíme za 2 nebo 3 tisíce je asi celkem jedno, ale pokud pak bude možnost jedině třeba za 8, může to původní nadšence odradit. Proto bych navrhoval termín stanovit v přibližně dohodnutou dobu, třeba i na základě nějaké delší aktuální letenkové akce.
Teď očekávám advent u airberlin.com, ale to bude vždy jen na den, tak i když se objeví Turecko, obtížně stihneme reagovat… Ale pokud by termín byl dohodnut, třeba by se tahle akce do toho trefila. (Vloni byla typu 2 letenky za cenu jedné, využil jsem thajský Phuket a izraelský Tel Aviv.)

Petr Laky
Pavel (On Roads):

Ahojky,jen chci reagovat na Pavlův příspěvek.Vím že akce dost často mají nějaký termín trvání,ale jistojistě nejsou dostatečně dlouhé na to abych stihl zajistit ubytování,stravu a případně aspon nějaký základní program.Pokud by nás jelo šest,tak to není problém,ale určitě není jednoduché zajistit veškeré náležitosti třeba pro 15 lidí.I když samozřejmě o tak velké účasti si nedělám iluze :-).Vycházet ale i z téhle možnosti musím.Ale pokud se dohodneme že prostě odletíme za levno v nějaký termín a všichni zájemci budou mít tu možnost v tom období dostat volno,tak samotný program a ubytování můžu zajistit i na místě.Bude se ale muset počítat s tím,že občas budeme hledat a jezdit,místo abychom se vklidu mohli věnovat prohlídce krásné země a užívaly jejich krás.

Marcela
Pavel (On Roads):

To Te Pavle musim zklamat. 🙂 Rozhodne nepatrim mezi exhibicionisty a vedet,ze tam budou prezentovany i tyto fotky,tak bych to zcenzurovala. Priste si to ohlidam .-D

Pavel (On Roads)
Marcela:

No to jsi mě vážně zarmoutila a připravila Petra o klienta :)))

Marcela
Pavel (On Roads):

Ale jdi Pavle,vis jake krasy v Turecku jsou? Prece se neochudis? 🙂

Jarda

Ahoj všichni, Petrovi extra …
Ať žije Turecko …, se tímto hlásím …
Oblast č. 1 – neznám, ale Las Vegas a noční život mne trochu děsí, i když další jmenované zajímavosti by mohly být lákadlem.
Oblast č.2+3 jsem již navštívil, ale určitě neznám na 100%, Kackar je super,Yusufeli jsem nenavštívil a festival v Artvinu by byl pro mne určitě obrovským lákadlem.
Takže asi ta trojka …

Pavel (On Roads)

Tak jsem si zasoutěžil o sedačku z letadla domů 🙂

http://www.austrian.com/TheNewOne/?rrid=69979114&rmid=10877478

Dejte vědět, až ji vyhrajete – odkoupím :))

Pavel (On Roads)

Vraťme se z tureckého teploučka zpět do středoevropské zimy: i když X6ka má pouze 4 sedačky, dvě jsou stále volné na víkendovou cestu za lyžováním v Heiligenblutu s výhledem na nejvyšší kopec Rakouska Grossglockner. Pokud by někdo měl zájem jet, mohu mu poskytnout nocleh před a případně i po cestě z Rakouska. Odjezd z Českých Budějovic v sobotu v 6:00, návrat někdy později večer v neděli.

Iva

Nazdar, nemáte někdo zkušenosti s potápěním v Turecku?
Okolí Istambulu, teď kolem vánoc?
Dík za každou radu:-)

No a kdyby se teď někdo v Praze přidal na festival outdoor filmů, tak budu taky ráda 😉

Iva (37/180)

Pavel (On Roads)

Tak co, ulovil jste někdo to Thajsko za necelých 5 tisíc od FTI (viz akcniletenky.com)? Já to prošvihnul a tak teď roním krokodýlí slzy…

Romana

Ahoj cestovatelé!
Ráda bych našla kamaráda,pohodáře a trochu dobrodruha ke společnému putování českými lesy,hvozdy apod.
Jsem z Prahy,nekuřačka.(38)
Romča.kontakt: ic*****@se****.cz

Pavel (On Roads)

Doporučuji adventní kalendář u airberlin.com. Na každý den až do vánoc nějaká nabídka. Vloni jsem využil Tel Aviv a Phuket za 50%. Pokud by někdo měl lichou partu, nabízím se na doplnění, protože většinou je potřeba nakupovat 2 letenky.
Přeji všem z naší party hezký advent:))

Jorg
Pavel (On Roads):

Pavle, ja se na ty letenky do Thajska hned dival a zkusil se na to nejak dostat, ale nic jsem tam nenasel,tak nevim – bud tam nic nebylo, nebo neumim hledat. A to jsem zkousel na Air Berlin zadat ta presna data a potom i na tom FTI. Tys to nekde v nabidce primo videl??

Pavel (On Roads)
Jorg:

Takhle to šlo bookovat jen přes lastminute.de stejně jako Jamajka za 109EUR ve středu ráno. Dnes už je za 299EUR (odlet zítra).
V adventním kalendáři airberlin.com je vždy jen jedna denní nabídka – otevírám hned v tuhle (0:20) dobu, ráno může být už vyprodaná; Thajsko vloni bylo až 24.12. Dneska je Řecko a Turecko (2 za 1 cenu).

Jorg
Pavel (On Roads):

Pavle diky moc za tip, na tohle bych asi sam neprisel…

Jorg
Pavel (On Roads):

Nevim… Ma me hanba fackovat uz ted?? Pavle, ja tam zadny adventni kalendar na Air Berlin nevidim… Toz jsem fakt uplne mimo? Porad, pls…

Pavel (On Roads)
Jorg:

http://www.airberlin.com/advent
každý den se otevře jedno políčko – dnes 3.12. s trojkou , zítra v 0:30 se 4 atd.
Některé nabídky nestojí za nic, jako ta dnešní do Anglie:(

Pavel (On Roads)

Petře, dneska byla chvíli – asi omylem – adventní nabídka 2 za cenu jedné pro Turecko. Místo toho je tam teď GB, ale předpokládám, že zítra nebo někdy brzy se Turecko definitivně objeví. Nešlo by stanovit termín srazu, abychom si mohli výhodné letenky nakoupit?

Jirka

Salaaam aleikum lidi.
Cetl jsem, ze se sraz v Praze vydaril k cemuz gratuluji a ze se okruh nas, batuzkaru, opet rozsizil. Bohuzel mi to tentokrat nevyslo. Ctu ted na netu, jake jsou v Cesku kalamity a obzvlast v Praze u muzea, kde je vzdycky o nejaky ten centimetr vic, hahaha, jak to ten Jarek dobre napsal.:-D
Tady v Islamabadu je slunecno, pres den neco pres 20 stupnu, takze snad nezmrznu.
Ted k tomu Turecku. Petre je to vskutku chvalyhodny pocin pokusit se usporadat sraz prave tam.
Osobne bych rozhodne preferoval variantu c.3 protoze je to jeste nejmene turisticky zasazena oblast a je tam nadherna, neporusena priroda a krasne hory. Asi bych se tam ale vydal na vice nez na zminovanych priblizne 8-11 dni, takze uvidim, na jake oblasti se nakonec domluvite a pak budu zvazovat dopravu. Mozna se tam vydam opet, jako uz minule autem, cimz bych mohl byt silne mobilni a nezavisly. Uvidim, jak budou vychazet letenky do Istanbulu. Obavam se ale, ze na sezonu nic levneho hromadne nesezeneme. Jak bylo Pavle na lyzovacce? Skoda ze jsem jinde, asi bych jel tenkrat s Vama.
Tak se drzte a nezmrznete jeste pred tim srazem.Jirka.

Dáša
Jirka:

Trošku, Jirko, s těmi 20 stupni provokuješ :o)) Pořád sněží, člověk nic jiného nedělá, než čistí auto od sněhových vloček. Tak si to teplo užij i za nás :o))

Pavel (On Roads)
Jirka:

No Jirko, nějak se tam nahoře s tím sněhem netrefili a shodili to na nás místo na Alpy. Zatím sjezdovky otevřené jen zčásti, čekám co zítra.. Kromě říjnového Kitzteinhornu jsem si letos ještě nezalyžoval, permanentku žerou moli…. Sbaleno máme na neděli, když nebude sníh na Hinterstoderu, pofrčíme holt 460km na ten Heiligenblut.

Michaela

Jeste chvilku a mizim nekam pod palmy! Auto nemuzu najit,kdyby nahodou, tak stejne do dubna nevyjedu, snih se samozrejme hrne do stran, tak jsem v zaveji i kdyz v centru Prahy. Tak doufam, ze vam brzo napisu, kolik stupnu je treba v Bocas del Torro 🙂

btw nemate nekdo nejaky osvedceny pripravek proti muchnickam?

Petr Laky

Než se mi tu všichni rozjedete někam na hory,nebo jako třeba náčelnice do teplých krajin,tak vám chci říct,že co se týká potencionálního prvního zahraničního srazu,tak jsem založil nové vlákno na srazech pod názvem Turecko Kačkar a okolí.

Vladka

Ahoj všichni, sdílím pocity s Míšou a doufám, že až bude nad Betlémem vycházet hvězda, budu se dívat na
oblohu Jižního Pacifiku a popíjet kavu /ne kávu/ -přípravu vysvětlím na příštím tuzemském srazu.Krásné bílé vánoce všem, co zůstávají doma a teplé a slunečné všem, co razí s baťůžkem za exotikou.

Laky

Míšo ,i když se to nepovedlo,díky za snahu změnit název vlákna.Budu tady aspon semtam připomínat všem,že náš další sraz má samostatnou sekci a to pod názvem Turecko Kačkar a okolí pod hlavičkou srazy.Tam bych prosil potom,abyste se všichni hlásily,pokud budete mít zájem s námi vyrazit do krásných končin východního Turecka.Předběžně je nás už 7 ,jestli dobře počítám.Kdyby se někomu povedlo někde narazit na levné lety do těchto končin,tak dejte všem tady vědět,at si včas zajistíme levné letenky.:-)

laky

Tak vás tu bando všechny zdravím a dříve než se plně oddám na pospas všem těm svátkům,tak vám tu ještě s čistou hlavou přeju naprostou pohodu bez jakéhokoliv stresu a užívejte každého dne,jako by měl být váš poslední.Jak zpívá Jarek Nohavica,každý máme ten svůj kopec a jdeme po něm nahoru,jediné co nevíme jak je vysoký,a tak musíme žít každý den na plno.A já vám všem tady ted chci přát,aby se vám dařilo v životě prožít co nejvíce těch krásných okamžiků a nejen na cestách za poznáním,ale i v soukromém životě a at se vám na tvářích rýsují jen ty pozitivní křivky táhnoucí se od ucha k uchu.No a po svátcích se těším na nějaké to naše další batůžkářské setkání,kde si pak povyprávíme naše nejnovější zážitky.
TAKŽE V NOVÉM ROCE 2011 VÁS TADY VŠECHNY ZASE OČEKÁVÁM !!!!!!!!:-))

Dáša Brno
laky:

Díky Petře . Taky přeji Tobě i všem cestovatelům +- 40 a celé HS pěkné vánoce a v novém roce hodně zajímavých cest a příjemných setkání.

Věruš

Ahojte všichni baťůžkáři!! Hlásím se také a snad stihnu nějaký další sraz.

Zatím přeji hezké svátky a do nového roku vše nej nej a především zdraví!!! Bez toho by nám byly baťůžky na nic.

Věruš

Pavel (On Roads)

24.12.2010 Air Berlin – Levné letenky – Thajsko – Bangkok – 10 590 Kč
Pro cestovatelské dvojice přichystaly německé aerolinie Air Berlin na Štědrý den vánoční dárky v podobě akčních letenek za přijatelné ceny do Spojených států amerických a Thajska.

Na období od 1. května do 6. června 2011 lze při současném nákupu dvou letenek, pořídit dvě zpáteční letenky z Berlína či Düsseldorfu do Bangkoku za 829 EUR, což je 415 EUR za osobu. Obdobně lze koupit letenky do New Yorku za 315 EUR a Miami 365 EUR. Letenky je nutné rezervovat přes adventní kalendář nejpozději dnes, neboť akce trvá pouze 24 hodin.

Pavel (On Roads)

Všem známým (i budoucím) přeji pěkné vánoce a do nového roku se přidávám rovněž s přáním pevného zdraví, které nezdolají ani indické bakterie! 🙂

Pavel

Jarda

Ahoj Ježíšku,
přines nám spoustu kamarádů, vhodných k použití i do náročnějších terénů a situací …
Mysli i na naše zdraví, občas trochu podpořit by neškodilo …
Na vše ostatní ti kašlem …, to už je o komerci a tu nepodporujem …

Všem perspektivním spolucestovatelům, ale i jiným, pod stromečkem samá pozitiva a pohodu …

Jarda

Vladka

Ahoj, zdravim vsechny z dalekeho Soulu. Je tu priserna zima, ale dnes se snad uz posuneme trochu do tepla na Fiji. Zdravi Vladka a Ondra

Pavel (On Roads)
Vladka:

Ahoj Vlaďko a Ondro, jak probíhá cesta? Už jste v teploučku?

Jana

Zdravím. Musim se podělit o své pocity Za necele 3 měsíce mám svoji premieru. Letím ….aha…tak dvě premiery:-) poprvé poletím:-) a poprvé jiný kontinent:-)
14.3.-5.4.
Konkretně do Hanoje a pak pokud štěstí popřeje do Laosu a Kambodže. Díky Pavlovi Česalů jsem ušetřila na letence víc jak 3000Kč a díky Jardovi Vlkovi, který mi nabídl, že pokud mi to nevyjde, můžu vyrazit s ním na jiny kontinet přes ocean:-)
No..jediný co me ted trochu mrzí, že zustanu na Silvestra sama…tož to je trochu neveselá premiera:-(
Kamaradka onemocněla a nikdo jiný mě nepozval. Tak kdyby se ještě někde našlo mistečko kam bych se vetřela, budu ráda. Mno..ti co mě znají z Radavy, tak ti mě určitě nepozvou:-) hahaha…směji se.
A jinak všem přeji v novém roce hodně sluníčka a také trochu kapek deště, abychom veděli, že je na svetě krásně a že máme kolem sebe lidi, co nás mají rádi a dejme si novoroční předsevzeti jako Pajda z Radavy-mít celý příští rok jen veselou náladu. Jana

Pavel (On Roads)

Kdyby se někdo chtěl v dubnu mrknout do lesíků kousek od Kuala Lumpuru ( http://www.cestovatel.cz/clanky/np-taman-negara-nejstarsi-prales-na-svete/ ), jsou aktuálně výhodné letenky z ORY do KUL za 9700,-Kč. Kdybychom byli 4, mohl bych vzít na cestu na letiště auto, jinak Easyjet.
Nebo jestli máte někdo ještě zajímavější tip na jaro a volnou „pozici v partě“, rád se přidám.
Pavel

Milena
Pavel (On Roads):

Pavle na jak dlouho by jsi to plánoval?

Pavel (On Roads)
Milena:

Za tuhle cenu jsem našel letenky jen na 14 dnů a to konkrétně od 4. do 18.4. Trochu dráž (360GBP)a ve vícero termínech jsou z Londýna už třeba v únoru, viz dnešní akcniletenky.com

Milena

Ahoj přeji všem do nového roku spoustu krásných cest a hodně zdraví,protože bez toho se cestuje blbě :-))) a obzvlášť Janě,která bude mít teda tu premiéru :-))))
Jani hlásila jsi Indii a je z toho Kambodža a Laos k čemuž Ti gratuluju,protože i já bych tam ráda ….kdy že to jedeš???? počítám konec února ?
Jinak já budu zcela jistě veselá ,teda zatím se mi to daří,protože jsem nabitá energií ještě z Barmy a doufám,že mi to chvíli vydrží 😉

Pavel (On Roads)

Kdyby někdo měl zájem se v létě toulat po JV Asii z Hanoje až do Barmy atd., letíme 12.7.2011. Letenka tam je za 4122,-.
TAM znamená KONEČNĚ opravdu nezávislé cestování :), nezávislé i na datu odletu zpět. Ale nejspíš časem stejně vyměknu a zpátečku si taky koupím…

Míra Suchý
Pavel (On Roads):

Ahoj Pavle.
Mohl bys upřesnit, kde jsi získal letenku za 4122 (předpokládám Kč) do JV Asie? Díky Míra S.

Renáta
Pavel (On Roads):

Ahoj,
no to by mě taky zajímalo, za 4 klacky ….

Pavel
Renáta:

Jde to bookovat kdekoli, já to vzal přes superletušku z akcniletenky.com/galileo, ale lze i přímo na webu aeroflot.ru (156EURo). Nutno zadat odlet z BUD do HAN a hlavně zvolit jednosměrný tarif! Při jakémkoli pokusu kombinace se zpátečkou to vyskočilo na nesmyslnou cenu.

Letenku už mám vystavenou, tak snad to aeroflot nezruší. Je to zatím v podstatě na jakékoli datum (od teď do zimy), ale ne na každý den v týdnu.

Kdyby někdo letěl v létě, dejte vědět, můžeme část cesty spojit.

Milena
Pavel (On Roads):

Pavle v létě do Barmy ? Ale to je vzhledem k období dešťů komplikované na cestách,je jich spousta nesjízdných a na mnoho míst se nedá vůbec dostat .

Pavel
Milena:

Já vím, Mileno. To v celé té oblasti. Ale už jsem byl v JV Asii v červnu i září a pořád jsem žádný monzun nezažil, ani v červenci v Indii a Nepálu, tak holt za ním musím do Barmy ;-). Počasí je vrtkavé v celém světě, zajetá pravidla platí čím dál méně, tak třeba bude zase hezky. A když ne, jde to vždycky otočit do Číny, Mongolska a pak vlakem přes Rusko domů… Ale raději bych z Hanoje přes severní Laos do Barmy, pak Thajskem na jih do Indonésie a letět domů z KUL s AirAsia až bude promo tarif.

Jenda

proto to je tak levné.

Pavel
Jenda:

Levné to je proto, že je to chybný tarif, kde jim vypadla nula. Místo 380EUR to je jen 38EUR + poplatky, které dělají majoritní část ceny.

Jo a v Asianě mi při vystavování letenky řekli, že Aeroflot vrací polatky, takže nemá ani smysl pojišťovat storno, rozdíl by byl jen pár stovek.

Cesta BUSem do BUD je za 300 z Brna, za 400-450 z Prahy.

Petr Laky

Zdravím všechny baťůžkáře v novém roce a chci vám tu sdělit,že jsem pro Vás připravil další ze srazů,tentokráte ve stylu tradiční moravské zabíjačky s vepřovými hody a cimbálovou muzikou.Každý si navíc odnese část výslužky z prasátka domů.Kompletní informace najdete v sekci srazy pod názvem baťůžkářský sraz Moravské Slovácko.

Laky

Nazdar baťůžkáři,
tak jsem včera dopiloval jízdu na snowboardu a za asi 14 dní odjíždíme na pořádné hory do Francie,kde se doufám jako začátečník v jízdě na prkně snad nezabiju.:-))Docela by mě mrzelo,kdybych na vás v lepším případě mohl koukat na moravském srazu jen ze sádrového krunýře.:-)

Pavel (On Roads)

Euro kleslo, takže Hanoj je už jen za 3900,-:). Kdo se přidá?
1 Adult: 38.00 + taxes: 118.57 = 156.57 EUR
Budapest , HU (BUD)
Tuesday, 12 July 2011

Renáta
Pavel (On Roads):

Ahoj Pavle,
tu Hanoj máš z KL nebo z Budap.??? Má někdo typ na levnější Hanoj z Evropy pod 13.000,- Kč nejlép 3,4 měsíc ?? Díky.

Pavel (On Roads)
Renáta:

21.3. – 15.4.2011 je se slevovým kuponem u Pelikana za 12100,-
zbytek v mailu

Dana z Pardubic
Pavel (On Roads):

ahoj, na jak dlouho to plánuješ ?- tedy alespoň orientačně, protože jsem samozřejmě zaregistrovala, že letenku zpět nemáš a že se taky třeba vrátíš zpět přes Grónsko, pokud tě tam nohy dovedou :-))
Dana

Pavel (On Roads)
Dana z Pardubic:

Ahoj Danuško,
to je právě to krásné na téhle letence, že je jednosměrná 😉 Naprostá svoboda pohybu…
Variant je mnoho, dá se třeba udělat jen menší okruh do Číny a skrz Vietnam (moře, ostrovy…)do Saigonu, odkud jsou asi za 50USD letenky do Kuala Lumpur. Tam se lze rozdělit, někdo může odletět do Evropy, ale já bych chtěl pokračovat – buď letět do Barmy nebo na Borneo nebo na Bali… Když by nikdo brzy odletět nechtěl, dá se z Číny přes severní Vietnam jet do Barmy po zemi a pak přes Thajsko dál vlakem do KUL.
Vše záleží i na tom, jaké budou monzuny, kde bude hezky a kde povodně.
Letenky na přesuny po JV Asii lze za dobré ceny zakoupit tak do 60 dní předem, pak se ceny většinou zvedají. Takže bych to řešil tak koncem dubna, s ohledem na přání cestovatelů.
Kamarád co jede v září mi dnes říkal, že oni pojedou domů v polovině října po železnici Transsibem, tak kdybych tam zkejsnul do té doby, je to možná trasa domů…
Jak se synovi líbilo v Číně?

Dana z Pardubic
Pavel (On Roads):

Ahoj, píšu ti mail a zkusím ti zavolat ohledně letenky. Ondrovi se v číně líbilo, nějakou dobu trávili na čínské vesnici ve škole taiči, nějakou dobu projízděli klasické památky, takže to měli rozmanité. Dana

Vladka

Vietnam máme projetý od severu k jihu, takže info ráda poskytnu. Jinak zdravím všechny z Fiji

Pavel (On Roads)
Vladka:

Super Vlaďko, tak já se někdy stavím na Kladně na detailní individuální prezentaci, ok?

Vladka
Pavel (On Roads):

Jasňačka Pavle, podotýkám, že jsme tam byli 3 týdny a bylo to MÁÁÁLÓÓÓ, je to na délku cca 3500km a to jsme si z Hanoje ještě odskočili 350km do hor. Ale žádnou část bych nevynechala, každá byla jiná a v každé co k vidění. A nejpříznivější info, Vietnam je levný!

veronika
Vladka:

Ahoj Vlaďko,

vrátila jsem se z krásného a jednoduchého (co se cestování týká)Thajska a už se těším na příští zimu, kdy plánuju Vietnam. Nemohla bys někdy během roku zajet do Prahy a nám všem zájemcům o tuto zemi trochu poreferovat třeba v Karavanseráji?? Asi by nás přišlo víc. Je mi taky už dost přes 40,přesněji i dost přes 50, takže nejsem „mimo mísu“.
Díky za odpověď.
Veronika

Vlaďka
veronika:

O Vietnamu moc ráda popovídám, projeli jsme ho celý, ale za 3 týdny to byl docela fofr, takže bych se tam ještě někdy ráda vrátila. Povídání můžeme udělat i na Kladně Da*********@se****.cz

Jarda
Vlaďka:

Ahoj Vlaďko,
tak kdybys dělala na Kladně nějakou akci, dej vědět, jelikož Vietnam už též dlouho mám na seznamu, tak si o něm alespoň rád poslechnu ….

laky

Nazdar baťůžkáři.
Ještě týden a jedu zkontrolovat teplotu sněhu do Francie.Už se těším jak pokořím konečně to prokleté prkno.Už by bylo po čtyřech sezonách načase.Cítím v kostech,že tentokrát to vyjde a zařadím se mezi snowboardáky.No a co vy jak a kde trávíte zimní radovánky?

Pavel (On Roads)
laky:

Já se raduju na sněhu poměrně často, včera Wurzeralm, příště nejspíš od neděle bude 3 dny Grossglockner/Heiligenblut.
Ale mám zatím 2 nohy, tak potřebuju 2 prkýnka 😉 Je fakt, že závidím klukům, co se pustí mimo sjezdovky do prašanu a skáčou desítky metrů na prknech…

Dasa
laky:

Ahoj Petre, zdravim nejenom tebe, ale vsechny cestovatele, po ctyrictce obzvlast, ze Sri Lanky. I tady je velmi prijemne traveni zimniho casu, i kdyz nam spoustu dnu proprselo. Zacina se to usmernovat, tak zdravim z tepla.

laky

Tak uz radime na snowboardu a uzivame krasneho slunce.Jedina vada na krase je,ze je tu 19 stupnu a to neni zrovna idealni teplota na lyzovacku.Odpoledne je to uz trochu mokre a zledovatele.Aspon budeme opaleni.Akorat ceny pivka se pohybuji ve vysokych nadmorskych vyskach,tak na nejake velke rosombo to nevypada.Nu co naplat ono se to zprumeruje potom doma nebo nekde na ceste po dalnem vychode.

laky

Tak jsme se vrátili,nezmokli jsme,naopak jsme krásně opálení,protože přes den byla teplota kolem 20 stupnů.Snowboard jsem pokořil a zvládl jsem i černé sjezdovky,bohužel jsem si vyhodil ve snowparku rameno na skokánku.To je tak když se starej v… nechá ukecat od dítěte a myslí si že zvládne to samé co ve dvaceti.Macek ale dopadl trochu hůř a dnes možná půjde na operaci vazů.Takže konečný výsledek je dva zraněný z toho jeden těžce a jeden bez škrábance.:-)Sníh byl totiž většinou mokrý a dost často zledovatělý,takže jízda byla možná víceméně jen ve vyšších polohách.Myslím že příští týden už nebude v Alpách po sněhu ani památky.No a co vy,jak trávíte zimní radovánky?

Pavel (on roads)
laky:

V Alpách je stále sněhu dost, ve středu tam bylo minus 15. Ale pro jistotu to zase tento týden překontrolujeme 😉

Maya2

kruci vot technika teď jsem vložila příspěvek a zmizel))) tož jsem na vás natrefila a Turecko se mi moc líbí 2 i 3 vůbec ho neznám) a plánovala jsem ho někdy, jen nevím jak s datumem 15.6. a budu vědět za měsíc)Kdy budete kupovat letenky ?? přidala bych se k případné koupi.Četla jsem že tak za měsic takže to už bych mohla vědět) Zatím mohu jen sledovat dění a připadně se někde s vámi srazit) Mája

laky
Maya2:

Májo žádný problém,letenky jsou zatím normálně za 4500 a charterová až do Trabzonu za 3900,což samo o sobě je docela dobrá cena.Čekáme ale až bude něco v akci.Zatím se vždycky něco objevilo.Všichni to sledujeme a když něco bude,tak jsme domluveni že to tu umístíme a koupíme si to pokud možno společně.Jinak není problém si koupit i individuálně.Na místě se budeme pohybovat nějaký čas,takže případné opozdilce si někde vyzvednem.:-)

petr laky

Tak vás tady zase všechny vítám a chci vám sdělit,že v sekci srazy,pod názvem Turecko Kačkar a okolí,jsem pro nás účastníky prvního zahraničního srazu a samozřejmě i pro případné další zájemce,a to nejen o sraz,ale i případnou účast v klubu,připravil další akci,kde si budeme povídat o naší první klubové zahraniční cestě za poznáním,ladit podrobnosti a detaily výletu a jak už je na našich sešlostech zvykem budeme si povídat taky i o všem co kdo a kde zažil během té doby co jsme se zase neviděli.Termín navrhuju na květen a otázka zní,co vy na to?

Dáša Brno
petr laky:

Dobrý nápad se sejít, určitě máme o čem povídat :o))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: