Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

BALI 2014

Romana Helclová

Zdravím všechny,

byli jste někdo v posledních měsících na Bali? Plánujeme cestu v listopadu na 3 týdny a hodně by se mi hodily aktuální ceny za běžníé věci jako ubytko, jídlo, cestování atd. Jde mi hlavně o to, do jakého budgetu se člověk může vejít. Samozřejmě rozdíly v cestování udělají hodně, ale přecijen bych si ráda udělala základní obrázek. Díky Romana

Zkušenosti čtenářů

bali

Bol som tam vo februari. Ono ceny su podla toho, ake si ich urobis a tiez zalezia od lokality. Ak budes v Kute (nechapem, preco tam vsetci chodia na tie spinave plaze), tak tam je to predrazene. Za noc mozes pocitat s min 20 eurami u miestnych (hotel aj dvojnasobok) a jedlo mas za este vyssie ceny ako u nas. Ak sa ale vyberies na miesta, kde nie je natresk turistov a budes sa natahovat o ceny, tak mozes mat ubytko za 5 eur na noc a obed za euro. Ja som cestoval velmi nizkonakladovo, takze som sa v pohode vosiel do 10 eur na den. Inak fakt neviem, co tam chces robit 3 tyzdne, ja som sa tam po tyzdni nudil (vysplhal som sa na ten vulkan, co tam maju, pozrel som Ubud a dalsie „must see“ miesta, nechal sa uhryznut opicou – slak aby ju trafil), tak som siel na Lombok, co bola rovnaka nuda (vulkan Rinjani je fakt pekny, ale cestou sa brodis v odpadkoch), jedine ten Kalimantan (Indonezske Borneo) za nieco stoji. Mimochodom na Bali nemam moc dobre spomienky aj preto, ze mi tam ukradli fotak.
No dufam, ze som pomohol a neodradil 😀

Jo, ale musim povedat, ze na Bali som videl uplne najkrajsi zapad slnka v zivote a bolo to na uplnom zapade, ked vidis tie obrovske vulkany na Jave v kombinacii s ruzovou oblohou. Toto sme sledovali v objati s frajerkou z mora – so nice!

bali

Este doplnim ceny za prepravu. Vramci mesta je to zvacsa cca 1$ na osobu bez ohladu na vzdialenost – takym modrym cudom. V dialkovych autobusoch mozes pocitat s cca 1$ na 30 km na osobu. Musis sa vsak o cenu bit, inak Ti nauctuju ovela viac. Treba sa na cenu popytat vopred. A kludne chod na 30% toho, co povedia ako prve, pripadne si zisti, kolko za rovnaku trasu platia miestni. Za ubytko a stravu chod cenou na pollovicu toho, co Ti povedia ako prvu cenu. Musis fakt bojovat, ak nechces, aby Ta osklbali. Niekedy byvaju agresivni, tak ich len posli prec a pockaj si na ineho predajcu, sofera. Je tam velmi vela Australcanov, ktori maju dost penazi, tak to miestni vyuzivaju a snazia sa z nich vytiahnut co najviac.

Jana

Čau Romčo, bylas tam nakonec? Doufám že ano, mně se tam líbilo hodně, cestování na skůtrech, život bez bot a to moře, super. Byla jsem tam v březnu 🙂 Jana

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: