Spolucestování Asie/ Australie

Altaj 2008

Charley

Ahoj letos bych chtěl vyrazit na Ruský Altaj. Předpokládaný termín červenec/srpen, délka asi 5 týdnů, nejlépe nízkonákladově, skupina max. 6 lidí. Sháním touto cestou spolucestovatele a jákékoliv informace. Co vidět, jak se tam nejlépe dostat, finanční náklady, víza, potřebné dokumenty, bezpečnostní situace, zajímavé odkazy atd. Dík Karel

Zkušenosti čtenářů

Bars Tat

Ahoj Karle, byl jsem na Altaji sám natěžko celý měsíc právě srpnu a myslím, že to je ten nejlepší čas i když v půlce srpna musíš počítat i s trochou sněhu a počátkem září s častějšími dešti. Ten srpen je velmi výhodný z dalšího prostého důvodu – turistů již není mnoho a všude je dost jídla (rybíz, brusinky, borůvky, houby, cibule, cedrové oříšky, golubníky…) takže nedostatkem vitamínů při té zátěži jsem netrpěl i když jsem tam nechal 12 kilo. Strašně rád bych jel znovu, ale letos mám volný akorát červen a tak až v 2009. Pokud máš zájem, tak se mi ozvi. Jediné čeho jsem se bál to byl čas strávený v metru v Moskvě při přestupu – měl jsem výhodnou letenku a myslím, že to je nejlepší způsob jak se tam dostat. Praha-Moskva – Barnaul a pak autobusem do Gorno-Altajska – ceny mírné. Jak doprava tak i jídlo, ale to je na dlouhé povídání. Každopádně máš teď čas na absovování očkování a doporučuji to nepodcenit -toulavých psů je někdy dost a dobrá hůl Tě nemusí vždy ochránit. I hygiena hostitelů se Ti asi nebude na první pohled zamlouvat. Je ale jedna věc před kterou Tě varuji – onemocníš tím prostorem a bezčasovostí a budeš se chtít vracet i když je to tak daleko – zvláště pokud půjdeš po vlastní ose a dostaneš do krajiny a osud Ti do cesty postaví pár místních lidí. Rusy nebo Altajce – je to jedno – budeš chycen:)).

Tomáš

Taky se chystám tím směrem, pojedu po vlastní ose autem koncem července. Hlavním cílem je Novosibirsk a úplné zatmění Slunce. Pak chci dál do hor Altaje a možná až do Mongolska. Bude to roadrip. Možná vás to bude zajímat, aspoň na část cesty. Moc informací zatím nemám, ale kdyžtak mrkněte a napište na stránky http://zatmenislunce2008.blog.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: