Blízký východ

Alkohol z lékárny v arabských zemích

Kuba

Ahoj, při cestování po Ománu jsem po vypití zásob koupil líh z lékárny za cca 160 Kč / litr. Namíchala se z něj dobrá vodka s džusem. ( lepší něž z u nás prodávaných dražších vodek).
 
Chtěl bych se zeptat, máte taky nějaké takové zkušenosti s nákupem lihu v lékárně v arabských zemích? Zajímal by mě zejména Írán a Jordánsko, ale budu rád za každý komentář.
 
Díky,
Kuba

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Já s tím žádné zkušenosti nemám.
 
Ale abych se přiznal, moc nechápu proč by někdo něco takového dělal. Každý ví že v Muslimských zemí alkohol je zakázán nebo hodně omezen.  Proč by si někdo chtěl zbytečně vytvářet problémy?
 
Taky mi to trochu připadá jako neúcta k místní kultůře, nebo škoda.  Nemusíme se vším kam jedem souhlasit, ale myslím že prožívat si čas v cizý zemi po stylu (alespoň jak to jde) té zemi je lepší zážitek.  Jinak to je jako někteří Američani kteří přijedou do Prahy a chtějí McDonalda a americké pivo, než aby si ochutnali českou kuchyň a pivo.

pdmlynek:

„v cizÝ zemi“?

Marek

To snad neni možný s tim lihem v lékárně, to jste na tom docela bledě 😀
V Jordánsku každopádně koupíte alkohol na mnoha místech ve specializovaných prodejnách, není tam prohibice. vaří tam slušné místní pivo (hlavně skvělý rodinný pivovar Caracal) a dělají moc dobré víno.
V Íránu je alkohol prostě zakázaný a legálně ho nekoupíte (místní samozřejmě pijou, alkohol se pašuje z Íráku, ale turistovi bych rozhodně nedeporučoval se snažit kopit něco na černém trhu – v nejlepším případě vás vyhostí)
Jo a Írán není arabská země, zkuste si zjistit něco o destinaci,kam se chystáte a ne jestli se dá v lékárně koupit líh 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: