Volná diskuse

Aklimatizace a postup do výšky 5610 m – Damavand

Dan

Ahoj, v létě se s kamarády chystáme na Damavand v Íránu, budeme postupovat patrně klasickou jižní trasou, předtím budeme trekovat v Arménii – okolo 2-3 tisíc m. n m. Budeme bivakovat ve 2000 a 3000 m. Slyšel jsem, že je dobré každý den vylézt klidně bez batohů ještě 100-200 m výše, aby si tělo zvyklo. Někteří předtím lezou na jiný kopec, ale prý aby ti pro tělo mělo význam, musí se v dané výšce člověk vyspat.
Máme 2 varianty příjezdové cesty – přez Teherán, který je okolo 1200 m n m. nebo okolo Kaspického moře, které je 28,5 m pod hladinou moře. Myslíte, že kdybychom jeli okolo Kaspiku a spali tam, že to bude mít vliv na následný výstup? Kamarád mi předepsal nějaké léky proti vysokohorské menoci – Diluran, Dexametazon a Coranfir, ale ty se používají opravdu v krizi, máte někdo kušenost? Myslím, že na bolest hlavy stačí Ibuprofen, nebo něco takového, ne?
Díky za rady.

Zkušenosti čtenářů

Mirek

ahoj,
muzes mi simte napsat na phenixdb_at_gmail_dot_com ???
docela me ta vase akce zaujala..
diky

vita

2 roky zpet sme vylezli Damavand vychodni cestou s tim,ze sme prijeli od kaspickeho more.Autobus nas vyhodil cestou do Teheranu a jeste ten den sme vylezli do shelteru ve vysce 4400m kde sme kvuli pocasi byli 2 noci a az 2 den rano kolem 5 sme vyrazili na vrchol.Ani jeden z nas nemel vyskovou nemoc.Takze nez si nejakyma praskama podlamovat zdravi,tak radeji jeden den prozit kousek pod vrcholem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: