Spolucestování Afrika

Afrika 2013

Klara

Zdravim vsechny cleny hedvabne stezky, s cestovanim mam jiz mensi zkusenosti a rada bych si je rozsirila. Planujeme cestu na pristi rok pres nektere africke staty a chtely bychom tomu dat mesic minimalne. Prilet by byl pravdepodobne v Etiopii a pak bychom se chtely presunout pres ostatni staty Afriky az k jihu ke Kapskemu mestu a to by byla i konecna. Presny plan zemi pres ktere se dostat na jih jeste stanovany neni. Zalezi i na soucasnem denim v zemich. Jsme jen dve a hledame vice lidi, kteri by se zucastnili 🙂

Klara

Zkušenosti čtenářů

Míša

Ahoj,
taky na rok 2013(leden-březen, můžu max.6 týdnů)plánuju Afriku – zkušenost mám pouze s Namíbií a s Egyptem. Pokud by vám nevadila další holka ozvěte se.
Jaký plánujete rozpočet?
Když bych se k nikomu nepřidala, asi bych zvažovala i cestovkou, nemám parťáka. Měj se.
c.****@se****.cz

Klara
Míša:

Ahoj,

Pro nas bohuzel neni realne si vzit volno zacatkem Noveho roku a proto jsme premyslely nad kvetnem, cervnem a cervencem. Myslim, ze sem i cetla ze toto obdobi by bylo i nejlepsi na cestovani. No rozpocet bude pravdepodovne vysokej. Chtely bychom si tam uzit vseho, co Afrika nabizi. Obe dve pracujeme v UK. Ona v Londyne a ja v Edinburghu, takze rozpocet pro nas neni tim nejvetsim problemem. Neznamena to ale, ze se chceme financne znicit 😀 :D. Chtely bychom se udrzet na cca 3000liber.

K.

Jenda

z Addis Ab. za měsíc do Cape Townu ? myslíš vážně ??

Klara
Jenda:

Ciao 🙂

Ja tam ale napsala na mesic minimalne 😛 😀

Andrea

Ahoj Kláro.
Narazila jsem tady na Tvoje vlákno….

Plán, itinerář máš hezký, ale musela jsem Ti sem napsat komentář k tomu času! Jeden měsíc z Addisu do Cape Town je absolutní nesmysl! Tedy pokud jedeš jen s batohem… pokud budeš mít auto až na jih, tak to můžeš zvládnout za třeba i 6 týdnů ;o)) Už pár takových skokanů to dokázalo. Důležité ale je, co chceš vidět a kam chceš jet. Afrika stojí dost peněz a je škoda tam jen vlítnout, vidět NĚCO za letu a pak hlásat „projel jsem Afriku“ To je o ničem. Pokud opravdu ráda cestuješ a poznáváš místní kulturu, tak si tu cestu rozděl na několik etap…. Já bych se tam takhle nikdy nehnala ;o( je to škoda…

Andrea
http://www.divokaafrika.cz

Jára
Andrea:

Opět se připojuji k Andrejce – má pravdu. J.

Klara
Jára:

Urcite ma 🙂 ….Nejradsi bych si vzala alespon rok off a jen cestovala Afrikou 😀 …ale bohuzel v mem pripade pracujici a studujici v cizi zemi, finacne zavisla jen na tom, co vydelam a nepropiju 😀 😀 si spise urcuju, co si momentalne muzu dovolit, aby mne to nezruinovalo 🙂 …Mozna v budoucnu si budu moct dovolit klidnejsi cestovani, ale uprimne zatim mam energii toho videt co nejvice ve velice kratkem intervalu 😀 …Ono pokud se mi bude nekde hodne libit, tak neni problem se tam vratit znovu 🙂 … Jinak bych chtela pripomenout, ze sem napsala minimalne mesic, coz ono z mesice muzou byt dva 🙂 a docela bych si to i prala 😀 😀

Dekuju anyway 😛
K.

Vašek

Ahoj Kláro,

Je to pořád aktuální? Kdyby jste tam jeli v prvním čtvrletí a max na 4 týdny, tak by jsme se možná mohli domluvit.. Jsem pracující a díl dovolenou nedostanu. Cestoval jsem většinou přes cestovky, tak nemám moc zkušeností, ale s přípravou bych vám rád pomohl.. je mi 23 a jetli vám nebude vadit pánskej doprovod, tak se rád přidám.
Kolik je vám?, jestli chceš, tak se ozvi..

Klara
Vašek:

Hey,

Tak to je skoda, my si bohozel nemuzeme dovolit prvni ctvrtleti kvuli praci. No a panskej doprovod potrebujeme jako sul :D.

Ahoj,
já bych jel, ale jako pracující člověk jsem dost omezený časem. Utrhnul bych se na 2-max 3 týdny. Z toho důvodu bych raději navštívil méně míst, za to si je vychutnal..
Např. Etiopie, Keňa..

Dan

kdyžtak se ozvi.
ahoj

Míša

Ahoj,
a co se nějak domluvit? : 1, max.2 země ( třeba Tanzánie + Zanzibar, Etiopie,…), 3-4 týdny na začátku roku 2013, půjčit auto a naplánovat pohodovou cestu….

Vašek

Míšo, myslím, že by jsme to společně domluvit mohli, mě osobně by se libila Tanzánie a Zanzibar na 3 týdny.. ale pokud by jste chtěli jinak, přizpůsobím se. Společně to naplánovat by nemusel být problem.. nikam bych to taky nehnal, spíš aby jsme si výlet vychutnali v klidu..

Andrea
Vašek:

Ahoj Vašku,
štu tady, že Tě láká Tanzánie a Zanzibar… Co Tě tam tak láká? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že mnohem lepší zážitky a prožitky získáte v Keni… jednak tam jsou příjemnější lidé (v Tanzánii tak vřelí a kamarádští nejsou), pak tam je co vidět (Mt.Kenya, Nakuru a Naivasha, Maasai MAra, Amboseli, pobřeží a Tiwi beach, ostrov LAmu, spousty malých rezervací a parků od Nairobi na sever, jezero Turkana…. pak Masajové, Samburu, Turkana a další a další), podél silnice se perfektně nakupuje jak suvenýry, tak i ovoce a zelenina, jiné dobroty a med… Keňa je taková ta pravá Afrika s prašnými městečky a vesnicemi… Letenky do Mombasy nebo Nairobi jsou za hubičku a asi tu bude i jednodušší si pronajmout auto, meziměstská matatu tu jezdí častěji než pražská MHD…

O Tanzánii moc lidí nemluví jako o úžasné zemi, když opomeneme Ngorongoro a Serengeti a západní cesty země. Zanzibar je dost komerční..

Ale samozřejmě záleží na Tobě, pokud Tě Tanzánie láká, tak tam jeďte. Na 3 týdny bych asi volila Keňu…

V každém případě, krásnou cestu a moře zážitků

Andrea

Míša
Vašek:

Ahoj Vašku, tak mi, prosím tě, písni na email c.****@se****.cz a můžem si o tom dál popovídat.

pro Andreu : každý má na ty země jiný názor, co článek to jiné zážitky. Ani v jedné jsem zatím nebyla…je těžké soudit. Dobrá rada se ale hodí vždycky.
Mějte se.

Andrea
Míša:

Pro Míšu: Přesně tak jsem to i myslela… psala jsem reakci na uveřejněné 3 týdny a s tím, že jste tam asi nikdy nebyli! Spíše to je taková rada ze zkušenosti jednoho ;o)))
Každý se stejně zachová dle svého…

Klara

Ahoj 🙂

Dekuju moc za komentare i kritizaci, co se tyce navrhovaneho casu. Bohuzel moje kamaradka se nemuze utrhnout na delsi dobu z prace. Ja sem zprvu navrhovala alespon mesic a pul a na delsi dobu bych si take nemohla vzit volno v praci. On je tohle spise plan, kterej se na zaklade ziskanych informaci bude menit, tak aby to bylo realny. Proto dekuju za rady, protoze mam zkusenost jen s procestovanim Maroka ze spanelske Malagy a niz sem se zatim nedostala. Ale urcite bych toho chtela videt co nejvice, spise nam vyhovuje takovej ten rusnej travelling, kdy jsme porad in rush :). Valet se potom muzeme doma a nebo si vybrat jinej typ dovolene, ale odpocivat tam nejedeme 🙂

Klara 🙂

Jára
Klara:

Ahoj Kláro, tak jak to vypadá – je už něco konkrétního, nebo si stále jen s Míšou a Andreou dopisujete? J.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: