Ahoj. Všimli jsme si, že máš zapnutý AdBlock. Prosím, pozastav si pro HedvabnaStezka.cz blokování reklamy. Díky tomu můžeme zajistit více zajímavých článků o zemích světa, cestopisy, reportáže. Navíc se snažíme zobrazovat jen reklamy s cestovatelskou tématikou, podporujeme touto cestou i mnohé charitativní projekty a neziskovky. Snad tě nebudou moc rušit. Děkujeme! Redakce HedvabnaStezka.cz
Hledám spřízněnou duši na cestu po Austrálii i Oceánii – Malý nebo Velký okruh. Termín dle dohody.
Zkušenosti čtenářů
iveta
Ahoj, jsem iveta a je mi 36 let a chystam se i ja do australie. Bylo by to fajn kdybychom jeli ve dvou.
Napismi jestli jsete mas zajem.
Jaroslav
iveta:
Ahoj Iveto,
platí to ještě u Tebe?
maan
budo moc rad jo mam zajem
Elen
Zdravím,
mám drobný „problém“. Chceme se s přítelem přestěhovat do Austrálie. Dostal tam pracovní nabídku, kterou nelze odmítnout :).
Co ale s pejskem? V každém případě ji chci vzít s sebou, ale mám hrůzu z letu a karantény. Je to kříženec boloňského psíka, má pět kilo.
Tedy, můj dotaz:
1) Zkušenosti s dovozem psa do Austrálie (Queensland)
2) Doba karantény a podmínky
3) Co všechno potřebuji, aby vše proběhlo hladce
Upřímně mám z karantény hrůzu. Moje fenka prožila trauma a je teď docela „posera“ a opravdu se bojím její reakce a vůbec všeho… Snad mi rozumíte.
Moc děkuji za každou užitečnou radu…
Elena
Zdravím,
mám drobný „problém“. Chceme se s přítelem přestěhovat do Austrálie. Dostal tam pracovní nabídku, kterou nelze odmítnout :).
Co ale s pejskem? V každém případě ji chci vzít s sebou, ale mám hrůzu z letu a karantény. Je to kříženec boloňského psíka, má pět kilo.
Tedy, můj dotaz:
1) Zkušenosti s dovozem psa do Austrálie (Queensland)
2) Doba karantény a podmínky
3) Co všechno potřebuji, aby vše proběhlo hladce
Upřímně mám z karantény hrůzu. Moje fenka prožila trauma a je teď docela „posera“ a opravdu se bojím její reakce a vůbec všeho… Snad mi rozumíte.
Moc děkuji za každou užitečnou radu…
Karel
Elena:
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Elen
Karel:
No, ona je moje srdeční záležitost. Malý zachráněnec, který zachránil mně, takže bez ní ani ránu :D.
Ano chápu, je to jen pes, ale znamená pro mě opravdu hodně a byla bych nerada, kdyby hrůzy, které zažila, zažila znovu s novým majitelem (v rodině zůstat nemůže).
Je mi jasné, jak hloupé Vám to připadá, ale jinak to asi nepůjde.
Takže prosím, o co možná nejpodrobnější popis všech náležitostí, které jsou nutné, aby se mnou mohla být i u protinožců.
Děkuji
Martina
Elena:
Dobrý den Eleno,
napište mi jak jste to vyřešila, a co ta karanténa. Jsme v podobné situaci. Děkuji
Hanka
Elen vubec to neres. Jestlize mate dobrou nabidku tak v Australii si muzes koupit 10 takovych psu.
Daubner
Pomozte radeji tem unesenym holkam v Pakistanu a vykaslete se na cokla.
Elen
Daubner:
Ten „čokl“ pro mně znamená víc, než leckteří lidé.
Bohužel, jsou lidé, kteří se k těm „čoklům“ chovají katastrofálně, a taky to tak potom vypadá…
Takže rady tohoto typu si můžete nechat.
Já potřebuji informace, ne hloupé tipy.
PaV
Elen:
Kontaktuj leteckého dopravce. Nastuduj si podmínky na: http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/cat4?name=Czech%20Republic
Počítej s tím, že půjde do karantény, která bude zpoplatněná. Menší psy smí ve schránách do kabiny, ale těžko soudit, jak to bude vypadat na tak dlouhé cestě při přestupech mimo EU. Větší pes poletí s bagáží, kde si za několik desítek hodin cesty určitě užije stresu a strachu. Vídávám psi s dokrve rozedřenými čumáčky, jak jedou v schránách mezi kufry po pásu.
Další neméně nepodstatné riziko je, že v Austrálii je hodně nebezpečná příroda – prudce jedovatí hadi a pavouci, i flóra. A psi jsou často uštknuti či kousnuti a odnesou to. Zvlášť, když z našeho prostředí nemají proti těm jedovatým a nečekaně agresivním predátorům vyvinuté instinkty. Zapomeň na nějaké volné pobíhání v lese nebo na loukách apod. Pes by mohl být na australského neplachého hada zvědavý a špatně by to mohlo skončit. Takže očekávaných komplikací je více, nežli radosti, že psa po několika týdnech či měsících trápení a trmácení dopravíš do svého nového domova. Bohužel:-(
Petr
PaV:
Tak nechte Australii plavat a zustante doma. Je zde take pekne, prace dost a nebudete mit problem s pejskem.
Elena
PaV:
Upřímně řečeno, mám z toho hrůzu… Ale děkuji za info 🙂
Je smutné, že se to nedá zjednodušit, když jde o jednoho malého psa. Nechci přece smečku…
Neexistují nějaké lepší způsoby dopravy pro psa? Pro mně sice komplikovanější ale pro psa přívětivější? Díky 🙂
PaV
Elena:
Není zač:-) Ale doopravdy nejprve kontaktuj přepravce a důkladně to s ním prober, včetně tranzitních přestupů apod. A pořádně zvaž, kde budeš bydlet. V Austrálii se běžně jedovatí hadi promenují i v zahradách a i v parcích. Ještě nebezpečnější jsou až třeba dva metry útočící pavouci. Člověk se s tím časem nějak vyrovná, když zachovává obezřetnost a po určitém čase má i bezpečnostní návyky v krvi a prostředky vždy s sebou či na sobě např. návleky přes kalhoty v přírodě, odpovídající obuv atd. Ale z Česka v bezpečí vychovaný pes může velice rychle narazit. Takže to ještě jednou pořádně raději zvaž a hledej náhradní řešení… Ne náhodou je Austrálie velice málo osídlená země:-( A mimo aglomerace je netušené množství prodávaných či prázdných a opuštěných usedlostí na nejnádhernějších místech, jaké si člověk může představit… Možná i proto dostal manžel nabídku, která nejde odmítnout. P.S. Každý 3-4 Australan kupodivu žije mimo Austrálii. Velice signifikantní na to, kolik lidí, plných nadějí a ideálu se do Austrálie tlačí zvenku…
J.
PaV:
Co to tu placas za blbosti, opravdu mam rad mentaly co tu nikdy nebyli a vymyslej si….
Elena
J.:
No to je pekne. Tak pes mi chcipne po ceste a me s pritelem sezere pavouk? Proc jste vsichni tak zli?
Elena
Elena:
To s tím chcípnutým psem neberte vážně. Někdo se asi nudí…
Tento příspěvek jsem já nepsal. Bohužel je tu na HS čím dál tím víc duševních mrzáků, kteří nejenom urážejí ostatní, ale ještě mají tu drzost vydávat se za někoho jiného…
Predevsim, hady moc neni videt, ani v bushi, ani ve mestech. Jedovati jsou, nekteri velice, ale jak jsem jiz rekl, musite je vetsinou hledat. Horsi jsou klistata ktera zpusobi ochrnuti, zvlaste psu a kocek. Nastesti v Australii je normalni koupit ruzna leciva proti ochrnuti. Take je tu srdecni cerv (heart worm), ale i proti tomu jsou tablety. Nevetsi problem je karantena, ktera trva tri mesice a kterou musite zaplatit. Jinak, Australie je civilisovana a lide jsou slusni, i v Queenslandu. Je tu pomerne teplo a take vlhkost vzduchu je pomerne vysoka, to ale zalezi kde budete bydlet. Brisbane ma v lete teploty okolo 30C pres den a prez noc asi 25C. Take dost prsi(vetsinou), zimni teploty tu klesnou i na 5C prez noc a prez den muze byt cokoliv mezi 14-30C. Samozrejme, vice na sever je tepleji ale ne tolik, vetsinou je vlhkost vzduchu problemem. Co se tyce psu, tem to nevadi.
Pokud chcete neco dalsiho vedet, poslete mi e mail. Ja ziju v Queenslandu vice nez 40 let.
PaV
walter Libl:
Opak je pravdou – hadi lezou i do domů. Právě v Queenslandu jsou běžně každodenně v domech loveni specialisty. Je jasné, že málokterý „take it easy“ Australan tam žijící si to chce připustit. Na druhou stranu každý myslící Australan má panicky vysekanou trávu a domy staví na kuřích nohách, aby měl „vše pod kontrolou“, pod kterou stejně nic nikdy nemá a ani mít nemůže. Úmyslné lži či wishful thinking – o tom, že „hadi nejsou moc vidět“ – jsou zavádějící.
Právě aglomerace Brisbane a okolí je plné hadů: „Brisbane snake catcher Geoff Jacobs said …he removed two to three dangerous snakes a day(!!!) from Brisbane homes and buildings.“ To znamená, že jen jediný profi hadař loví 2-3 hady z domů průměrně denně!!!
Ročně je ušknuto hady průměrně okolo 600 Australanů, naštěstí umírají jen 2-3 ročně. Na pouhých 20 milionů obyvatel to ale zase tak malé číslo není, aby rozumný člověk nechránil svého psa a nemyslel na a za něho:-)
Já jsem během téměr 9 měsíců projel celou Austrálii a hada jsem viděl jen 2-krát – na severu u Katherine spal stočený na zídce a v pobřežním pralese v Queenslandu se malý had rychle plazil pryč. Jednou v Tasmánii byla nedaleko na cestě pakobra, kterou viděl jen kamarád. Občas byl na silnici nějaký přejetý. Jiných zvířat včetně různých druhů ještěrů, papoušků, klokanů jsem viděl stovky jako nikde jinde na světě (myslím množství zvířat). Viděl jsem i mnoho méně obvyklých druhů zvířat. Na předměstích velkých měst ale problém být může, někde i s jedovatými pavouky, když se lidi tak roztahují do přírody. Pro zájemce o cestu do Austrálie je ale teď asi největší problém s tím, jak je tam draho. Já tam byl ještě v levnějších časech.
Brisbane primator
Takkze to vypada tak, ze kdyz pes prezije strasny letecky prevoz tak ho nakonec stejne sezere had.
Tak kampak zmizeli Austrálie znalí suveréni?!
Had z videa byl SCHOVANÝ v bytě uvnitř ihned za vstupními dveřmi. Copak by asi nastalo, kdyby zaútočil jakmile by se vylekal při příchodu obyvatelů domů? Uštkl a pak utekl, třeba ve tmě?!
Ta zdravotní sestra, co zemřela v Queenslandu, zkolabovala na srdeční zástavu záhy po uštknutí, protože se jí had trefil přímo do krevního oběhu, i když to bylo přes kalhoty! Zemřela do tří hodin po uštknutí:-( Ani nezjistili, o jakého šlo hada…
Kam jste zmizeli – hey, what’s goin‘ on mate?! Take it easy 😀
no nevím, byla jsem v Austrálii 5 měsíců, projela ji celou a „potkala“ 1 hada. Pavouci, to je něco jiného, ti jsou bohužel všude a už po pár týdnech jsem z nich měla noční můry. Hned u bazénu (bydlela jsem v Sydney)jsem měli pavouky Redback (nevím v češtině), ale jsou 3 nejjedovatější na světě
Jaroslav
Přemýšlí někdo naprosto vážně o cestě k protinožcům?
Jana
Jaroslav:
Ahoj,
na začátku července mám v plánu jet za sestřenicí do Adelaide.
Plánujete někdo také v tuhle dobu stejné město?
Ahoj Eleno,
osobni zkusenosti s dovozem psa do Australie nemam, ani nikdo z mych pratel. Nicmene bych to s temi hady a spol. nevidel tak cerne. Castecne souhlasim s nazorem, ze evropsky pes na toto nemusi byt zvykly, nicmene nemyslim si, ze by to mela byt nejaka vyrazna prekazka k tomu, abyste leteli do Australie spolu.
Jina vec je karantena. Kompletni informace najdes na: http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/cat4?name=Czech%20Republic
Diky a ahoj, PM
Ahoj, jsem iveta a je mi 36 let a chystam se i ja do australie. Bylo by to fajn kdybychom jeli ve dvou.
Napismi jestli jsete mas zajem.
Ahoj Iveto,
platí to ještě u Tebe?
budo moc rad jo mam zajem
Zdravím,
mám drobný „problém“. Chceme se s přítelem přestěhovat do Austrálie. Dostal tam pracovní nabídku, kterou nelze odmítnout :).
Co ale s pejskem? V každém případě ji chci vzít s sebou, ale mám hrůzu z letu a karantény. Je to kříženec boloňského psíka, má pět kilo.
Tedy, můj dotaz:
1) Zkušenosti s dovozem psa do Austrálie (Queensland)
2) Doba karantény a podmínky
3) Co všechno potřebuji, aby vše proběhlo hladce
Upřímně mám z karantény hrůzu. Moje fenka prožila trauma a je teď docela „posera“ a opravdu se bojím její reakce a vůbec všeho… Snad mi rozumíte.
Moc děkuji za každou užitečnou radu…
Zdravím,
mám drobný „problém“. Chceme se s přítelem přestěhovat do Austrálie. Dostal tam pracovní nabídku, kterou nelze odmítnout :).
Co ale s pejskem? V každém případě ji chci vzít s sebou, ale mám hrůzu z letu a karantény. Je to kříženec boloňského psíka, má pět kilo.
Tedy, můj dotaz:
1) Zkušenosti s dovozem psa do Austrálie (Queensland)
2) Doba karantény a podmínky
3) Co všechno potřebuji, aby vše proběhlo hladce
Upřímně mám z karantény hrůzu. Moje fenka prožila trauma a je teď docela „posera“ a opravdu se bojím její reakce a vůbec všeho… Snad mi rozumíte.
Moc děkuji za každou užitečnou radu…
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
No, ona je moje srdeční záležitost. Malý zachráněnec, který zachránil mně, takže bez ní ani ránu :D.
Ano chápu, je to jen pes, ale znamená pro mě opravdu hodně a byla bych nerada, kdyby hrůzy, které zažila, zažila znovu s novým majitelem (v rodině zůstat nemůže).
Je mi jasné, jak hloupé Vám to připadá, ale jinak to asi nepůjde.
Takže prosím, o co možná nejpodrobnější popis všech náležitostí, které jsou nutné, aby se mnou mohla být i u protinožců.
Děkuji
Dobrý den Eleno,
napište mi jak jste to vyřešila, a co ta karanténa. Jsme v podobné situaci. Děkuji
Elen vubec to neres. Jestlize mate dobrou nabidku tak v Australii si muzes koupit 10 takovych psu.
Pomozte radeji tem unesenym holkam v Pakistanu a vykaslete se na cokla.
Ten „čokl“ pro mně znamená víc, než leckteří lidé.
Bohužel, jsou lidé, kteří se k těm „čoklům“ chovají katastrofálně, a taky to tak potom vypadá…
Takže rady tohoto typu si můžete nechat.
Já potřebuji informace, ne hloupé tipy.
Kontaktuj leteckého dopravce. Nastuduj si podmínky na: http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/cat4?name=Czech%20Republic
Počítej s tím, že půjde do karantény, která bude zpoplatněná. Menší psy smí ve schránách do kabiny, ale těžko soudit, jak to bude vypadat na tak dlouhé cestě při přestupech mimo EU. Větší pes poletí s bagáží, kde si za několik desítek hodin cesty určitě užije stresu a strachu. Vídávám psi s dokrve rozedřenými čumáčky, jak jedou v schránách mezi kufry po pásu.
Další neméně nepodstatné riziko je, že v Austrálii je hodně nebezpečná příroda – prudce jedovatí hadi a pavouci, i flóra. A psi jsou často uštknuti či kousnuti a odnesou to. Zvlášť, když z našeho prostředí nemají proti těm jedovatým a nečekaně agresivním predátorům vyvinuté instinkty. Zapomeň na nějaké volné pobíhání v lese nebo na loukách apod. Pes by mohl být na australského neplachého hada zvědavý a špatně by to mohlo skončit. Takže očekávaných komplikací je více, nežli radosti, že psa po několika týdnech či měsících trápení a trmácení dopravíš do svého nového domova. Bohužel:-(
Tak nechte Australii plavat a zustante doma. Je zde take pekne, prace dost a nebudete mit problem s pejskem.
Upřímně řečeno, mám z toho hrůzu… Ale děkuji za info 🙂
Je smutné, že se to nedá zjednodušit, když jde o jednoho malého psa. Nechci přece smečku…
Neexistují nějaké lepší způsoby dopravy pro psa? Pro mně sice komplikovanější ale pro psa přívětivější? Díky 🙂
Není zač:-) Ale doopravdy nejprve kontaktuj přepravce a důkladně to s ním prober, včetně tranzitních přestupů apod. A pořádně zvaž, kde budeš bydlet. V Austrálii se běžně jedovatí hadi promenují i v zahradách a i v parcích. Ještě nebezpečnější jsou až třeba dva metry útočící pavouci. Člověk se s tím časem nějak vyrovná, když zachovává obezřetnost a po určitém čase má i bezpečnostní návyky v krvi a prostředky vždy s sebou či na sobě např. návleky přes kalhoty v přírodě, odpovídající obuv atd. Ale z Česka v bezpečí vychovaný pes může velice rychle narazit. Takže to ještě jednou pořádně raději zvaž a hledej náhradní řešení… Ne náhodou je Austrálie velice málo osídlená země:-( A mimo aglomerace je netušené množství prodávaných či prázdných a opuštěných usedlostí na nejnádhernějších místech, jaké si člověk může představit… Možná i proto dostal manžel nabídku, která nejde odmítnout. P.S. Každý 3-4 Australan kupodivu žije mimo Austrálii. Velice signifikantní na to, kolik lidí, plných nadějí a ideálu se do Austrálie tlačí zvenku…
Co to tu placas za blbosti, opravdu mam rad mentaly co tu nikdy nebyli a vymyslej si….
No to je pekne. Tak pes mi chcipne po ceste a me s pritelem sezere pavouk? Proc jste vsichni tak zli?
To s tím chcípnutým psem neberte vážně. Někdo se asi nudí…
Neexistuji.
Petře, holkám asi my moc nepomůžeme. Rád bych, ale jak?
Tento příspěvek jsem já nepsal. Bohužel je tu na HS čím dál tím víc duševních mrzáků, kteří nejenom urážejí ostatní, ale ještě mají tu drzost vydávat se za někoho jiného…
Míněno ten příspěvek o pár odstavců výše…
😀 😀 😀
Predevsim, hady moc neni videt, ani v bushi, ani ve mestech. Jedovati jsou, nekteri velice, ale jak jsem jiz rekl, musite je vetsinou hledat. Horsi jsou klistata ktera zpusobi ochrnuti, zvlaste psu a kocek. Nastesti v Australii je normalni koupit ruzna leciva proti ochrnuti. Take je tu srdecni cerv (heart worm), ale i proti tomu jsou tablety. Nevetsi problem je karantena, ktera trva tri mesice a kterou musite zaplatit. Jinak, Australie je civilisovana a lide jsou slusni, i v Queenslandu. Je tu pomerne teplo a take vlhkost vzduchu je pomerne vysoka, to ale zalezi kde budete bydlet. Brisbane ma v lete teploty okolo 30C pres den a prez noc asi 25C. Take dost prsi(vetsinou), zimni teploty tu klesnou i na 5C prez noc a prez den muze byt cokoliv mezi 14-30C. Samozrejme, vice na sever je tepleji ale ne tolik, vetsinou je vlhkost vzduchu problemem. Co se tyce psu, tem to nevadi.
Pokud chcete neco dalsiho vedet, poslete mi e mail. Ja ziju v Queenslandu vice nez 40 let.
Opak je pravdou – hadi lezou i do domů. Právě v Queenslandu jsou běžně každodenně v domech loveni specialisty. Je jasné, že málokterý „take it easy“ Australan tam žijící si to chce připustit. Na druhou stranu každý myslící Australan má panicky vysekanou trávu a domy staví na kuřích nohách, aby měl „vše pod kontrolou“, pod kterou stejně nic nikdy nemá a ani mít nemůže. Úmyslné lži či wishful thinking – o tom, že „hadi nejsou moc vidět“ – jsou zavádějící.
Právě aglomerace Brisbane a okolí je plné hadů: „Brisbane snake catcher Geoff Jacobs said …he removed two to three dangerous snakes a day(!!!) from Brisbane homes and buildings.“ To znamená, že jen jediný profi hadař loví 2-3 hady z domů průměrně denně!!!
Ročně je ušknuto hady průměrně okolo 600 Australanů, naštěstí umírají jen 2-3 ročně. Na pouhých 20 milionů obyvatel to ale zase tak malé číslo není, aby rozumný člověk nechránil svého psa a nemyslel na a za něho:-)
http://www.couriermail.com.au/news/queensland/woman-dies-after-bite/story-e6freoof-1226185218167
Já jsem během téměr 9 měsíců projel celou Austrálii a hada jsem viděl jen 2-krát – na severu u Katherine spal stočený na zídce a v pobřežním pralese v Queenslandu se malý had rychle plazil pryč. Jednou v Tasmánii byla nedaleko na cestě pakobra, kterou viděl jen kamarád. Občas byl na silnici nějaký přejetý. Jiných zvířat včetně různých druhů ještěrů, papoušků, klokanů jsem viděl stovky jako nikde jinde na světě (myslím množství zvířat). Viděl jsem i mnoho méně obvyklých druhů zvířat. Na předměstích velkých měst ale problém být může, někde i s jedovatými pavouky, když se lidi tak roztahují do přírody. Pro zájemce o cestu do Austrálie je ale teď asi největší problém s tím, jak je tam draho. Já tam byl ještě v levnějších časech.
Takkze to vypada tak, ze kdyz pes prezije strasny letecky prevoz tak ho nakonec stejne sezere had.
What it’s really like to live in Australia:-)
http://www.bobinoz.com/blog/6850/snake-in-the-house-australia/
Enjoy!
Tak kampak zmizeli Austrálie znalí suveréni?!
Had z videa byl SCHOVANÝ v bytě uvnitř ihned za vstupními dveřmi. Copak by asi nastalo, kdyby zaútočil jakmile by se vylekal při příchodu obyvatelů domů? Uštkl a pak utekl, třeba ve tmě?!
Ta zdravotní sestra, co zemřela v Queenslandu, zkolabovala na srdeční zástavu záhy po uštknutí, protože se jí had trefil přímo do krevního oběhu, i když to bylo přes kalhoty! Zemřela do tří hodin po uštknutí:-( Ani nezjistili, o jakého šlo hada…
Kam jste zmizeli – hey, what’s goin‘ on mate?! Take it easy 😀
no nevím, byla jsem v Austrálii 5 měsíců, projela ji celou a „potkala“ 1 hada. Pavouci, to je něco jiného, ti jsou bohužel všude a už po pár týdnech jsem z nich měla noční můry. Hned u bazénu (bydlela jsem v Sydney)jsem měli pavouky Redback (nevím v češtině), ale jsou 3 nejjedovatější na světě
Přemýšlí někdo naprosto vážně o cestě k protinožcům?
Ahoj,
na začátku července mám v plánu jet za sestřenicí do Adelaide.
Plánujete někdo také v tuhle dobu stejné město?
Děkuji za odpověď
Jana
Ahoj Eleno,
osobni zkusenosti s dovozem psa do Australie nemam, ani nikdo z mych pratel. Nicmene bych to s temi hady a spol. nevidel tak cerne. Castecne souhlasim s nazorem, ze evropsky pes na toto nemusi byt zvykly, nicmene nemyslim si, ze by to mela byt nejaka vyrazna prekazka k tomu, abyste leteli do Australie spolu.
Jina vec je karantena. Kompletni informace najdes na:
http://www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs/cat4?name=Czech%20Republic
Diky a ahoj, PM
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Olinalá: poklad na konci světa
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Nové články
Olinalá: poklad na konci světa
Neznámá Mauritánie
Vánoční trhy od Brém až po Berlín.. a mnohem dál
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.