Dan se rozhodl zdolat vlastními silami vzdálenost mezi Vídní a Großglocknerem (3798 m) – tedy mezi hlavním městem a nejvyšším vrcholem Rakouska. Jak to dopadlo?
K myšlence ho inspiroval původ názvu hory odvozený od jejího tvaru, který připomíná velký zvon. Ve vídeňské katedrále Stephansdom se nachází Pummerin – druhý největší zvon v Evropě, který patří k jedněm ze symbolů Rakouska, stejně tak jako vrcholový kříž na Großglockneru. Nápad propojit tyto dva symboly na sebe nenechal dlouho čekat.
Začátkem srpna využil velmi příznivé předpovědi, a tak společně s bratrem Martinem a kamarádem Petrem „Ňůmenem“ Novákem vyrazil do rakouské metropole, aby 1. srpna ve 14:30 odstartovali pouť vedoucí celkem přes šest z devíti spolkových zemí (Vídeň, Dolní Rakousko, Štýrsko, Salcbursko, Korutany a Tyrolsko). Bratr řídil doprovodný automobil a Petr Novák pořizoval záběry pro dokumentární film.
Nejširší nabídku průvodců a map Rakouska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz
Porci kilometrů a výškových metrů mezi hlavním městem a nejvyšším vrcholem Rakouska se Danovi podařilo překonat za 22 hodin a 15 minut. Z Vídně dojel na silničním kole nad vysokohorskou obec Kals. Tento úsek čítající 452 kilometrů a 5400 výškových metrů zdolal průměrnou rychlostí 27,9 km/h v čase 16 h a 13 min.
Následně přesedlal na horské kolo, na kterém vyjel po strmé a technicky náročné pěšině k chatě Stüdlhütte (2801 m), odkud se společně s kameramanem Petrem Novákem a přítelem – horským vůdcem Franzem Holzerem vydal vstříc lezeckému výstupu přes hřeben Stüdlgrat k vrcholu Großglockneru (3789 m). Následně sestoupil po normální cestě zpět k chatě Stüdlhütte, kde chatař Georg Oberlohr připravil malou oslavu. Pak už Dana čekal jen dlouhý sjezd do obce Kals, kde po 27 hodinách celou „šílenou pouť“ ukončil.