Uprostřed vodního labyrintu, který vytvořila řeka Spréva, je usazené lázeňské město Burg. Jedna z nejlákavějších lokalit Braniborska leží mezi Drážďanami a Berlínem a od Čech je vzdálená jen několik málo kilometrů. Poznejte německý Burg obklopený podmáčeným Sprévským lesem, kde voda i příroda skutečně léčí.
Za orchidejemi do Botanické zahrady Praha! Tradiční a nejoblíbenější výstava orchidejí vás letos přenese do jihoamerického Ekvádoru a představí rostlinné bohatství i extrémy této pestrobarevné země. Soutěžíme o 5 kalendářů s motivy orchidejí a 10 vstupenek na výstavu (ke každému kalendáři vyhrajete 2 vstupenky).
Společně s Niceboy jsme pro tebe připravili skvělou soutěž o mix produktů, které se ti budou hodit (nejen) na podzimní výlety a cestování! Sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou lehká, pohodlná a vydrží hrát až 32 hodin. Přenosný reproduktor RAZE 4 Origin ti umožní poslouchat s partou či rodinou kdekoli si zamaneš a díky chytrým hodinkám X-fit Watch 2 Lite budeš mít přehled o veškerých svých aktivitách a sportovních výkonech.
Vydejte se po „českých“ turistických značkách na Stezku legend do jižní Arménie! Je to 130 km dlouhý trek. Jednou z nejhezčích zastávek je zaniklá vesnice Starý Khot. Člověk v tísni s partnery v regionu Syunik podporuje odpovědný turismus, který nabízí místním možnosti obživy. Projekt financovala Evropská unie.
Pytláctví je jednou z hlavních příčin ubývání živočišných druhů. Proti nelegálnímu lovu a obchodu s divokými zvířaty bojuje pozoruhodným způsobem záchranný program Kukang na severu ostrova Sumatra. V rámci spolupráce s místními komunitami zaměstnal dva bývalé pytláky outloňů a luskounů, kteří se stali terénními ochránci přírody. Své skvělé dovednosti orientace v pralese a sledování ohrožených divokých zvířat nyní rozšířili o moderní prvky využívané v ochraně přírody – instalaci a kontrolu fotopastí. Na ty se nedávno podařilo zachytit mj. i kriticky ohroženého orangutana sumaterského a vzácnou kočku Temminckovu.
Bönští mágové, buddhističtí meditační mistři, hinduističtí svatí muži, jógini, muslimští mystikové, ale (možná překvapivě) také řečtí filozofové nebo Moravští bratři – ti všichni nazírali propastné hlubiny duchovního světa ze břehů řeky Indus; řeky, jež dala jméno zemi z hlediska náboženských tradic zcela výjimečné – Indii. Indus napájel historická sídliště tak zvučných jmen jako Mohedžodáro a stál tak u samých počátků zrodu fascinujících indických náboženských tradic.
Podívejme se na osm pozoruhodných faktů o Zemi vycházejícího slunce. Co všechno museli muži podstoupit při výrobě katany? A co žena samurajka? Osmičku jsme vybrali proto, že je v Japonsku považována za šťastné číslo. Kandži, tedy znak, který se pro ni používá, totiž připomíná znak pro prosperitu a šťastnější zítřky.
Drama, nezávislé filmy i klasický Bollywood se budou promítat v rámci 18. ročníku Festivalu indického filmu. Festival do své „dospělosti“ vkročí po ročním odkladu ve čtvrtek 9. září a přinese s sebou hned několik novinek, nejen filmových. Letošní Festival indického filmu v Praze bude jedinečný jak dřívějším termínem (9. – 12. září), tak volbou dvou promítacích lokací. Jako tradičně je to Kino Světozor (ve čtvrtek a v pátek) a nově také Kasárna Karlín (v sobotu a v neděli).
Lidé přicházejí do pohoří Cordillera Negra nebo Cordillera Blanca v Andách západně-centrálního Peru, v regionu Ancash, aby spatřili úžasné přírodní scenérie a naladili se do pohody a klidu trojice horských měst: Huaraz, Carhuaz a Caraz. Celá oblast je prodchnuta tyrkysově modrými lagunami, jejichž voda je pitná, a genia loci zvýrazňují úchvatné výhledy na hory, které kombinují zelené lesy s čistě bílými vrcholky a dávají dojem všudypřítomnosti horského ducha.
Bad Reichenhall je výjimečné místo. Alpské město charakteristické pestrobarevnými budovami je ze všech stran obklopeno horskými vrcholky. I díky tomu Bad Reichenhall představuje jeden z nejvyhledávanějších cílů turistů.