Na pobřeží Atlantského oceánu v Maroku se můžete setkat s 3. největší mešitou na světě. Větší jsou už jenom v Mecce a Medině v Saúdské Arábii. Určitě vás překvapí otevírací střecha nebo vytápěná podlaha.
Strávili jste letošní Velikonoce podle svých představ a nebo přemýšlíte, že byste chtěli odjet příští rok mimo Českou republiku a chtěli poznat svátky trochu jinak. Co třeba velká procesí ve španělské Málaze?
11.4. Útrpná cesta k trajektu Dopoledne jsme si koupili lístek na autobus do Pagimany a byli jsme ujištěni, že máme štěstí a trajekt do Gorontála pojede dnes večer.
5.4. Poso – Ampana Dneska máme v plánu sehnat někde auto, podívat se na okolní vodopády a dojet do Ampany. Hrozně prší. Ono neprší, ono leje. Losujeme, kdo z nás dvou se obětuje a půjde sehnat auto. V tom přichází Karel se slovy: „Prší co?“
3.4. Tana Toraja – jezero Poso Všechny autobusové společnosti (dvě) chtějí za cestu z Rantepaa do Pendola 50.000Rp/os. Po zralé úvaze se svěřujeme do rukou autobusové společnosti Batatumonga. Ono víc jak deset hodin v autobuse… Problém je teď právě v tom, že autobus má rozdělaný motor a není stále jasné, jestli se ho podaří opravit. Čeká už tady víc lidí, ale na rozdíl od nás je časové zpoždění vůbec nepřekvapuje. Vypadají naprosto spokojeně.
První starostí, která nás v Aucklandu čeká, je koupě auta. Kiwi, jak si Novozélanďané říkají, kupují ojetá auta nejčastěji přes internetovou aukci www.trademe.co.nz , nebo na tzv. car marketech. Jeden takový se každé nedělní dopoledne koná v městské čtvrti Ellerslie.
Ostrov Perhentian je malebný tropický ráj, pravé eldorádo pro milovníky šnorchlování, potápění a nádherných pláží s bílým pískem. Tato místa patří k nejkrásnějším v celé jihovýchodní Asii, takže pokud chcete strávit dovolenou téměř ve stylu Robinsona Crusoe, stojí i poněkud delší cesta za absolvování.
Fidži je osamělá skupina 320 ostrovů korálového, nebo vulkanického původu v jihozápadní části Tichého oceánu. Obyvatelé se dělí na dvě zcela odlišné etnické skupiny. Původními obyvateli jsou Melanésané.
Celkové náklady na šestiměsíční cestu po Hedvábné stezce dosáhly 75 600 Kč/osobu, což zahrnuje všechna víza, pojištění, veškerou dopravu, vstupy, ubytování, jídlo, drogerii, internet a drobnosti.