Ve třetí zprávě přímo z Majajsie nám Alena Žákovská a Milan Daněk představí přímého potomka náčelníka Gadora, který je zachycen na fotografii v knize Pavla Šebesty.
Pravidla (i ta fotografická) jsou od toho, aby se porušovala. Ale i to se musí umět. V posledním díle se podívejme na méně obvyklé pohledy na formát či vyznění fotografie
Celým rozhovorem se známým českým cestovatelem, vodákem a válečným reportérem probíhá jako červená nit téma změny. Jak se mění dnešní svět pro cestovatele a dobrodruhy? Jak se mění zobrazování i vedení válek či jaké změny právě probíhají v Rusku a na Balkáně?
Jak se můžete v indické Chennai dostat do popředí zájmu novinářů i policistů? Snadno. Milan, Eva a samozřejmě i Heduš si podobné nedorozumnění prožili na vlastní kůži a nám posílají své zážitky on-line přímo z cesty.
Mnoho věřících i turistů přijíždí do Jeruzaléma, aby si připomněli poslední dny Ježíše Krista. Kdokoliv se zde může pustit na Cestu utrpení a zažít Jeruzalémský syndrom pod tíhou kříže. Jeruzalém je ale zároveň místem, kde jsou si muslimové, židé a křesťané nejblíž a nejdále zároveň.
Chystáte na prodloužený víkend pořádnou oslavu? Nebo jen malé posezení s přáteli u pivka? A co kdybychom vám nabídli pivo citrónové, třešňové, zázvorové nebo s panákem kvasinek? V pivním ráji v Belgii je to možné. Mají tam totiž na 400 druhů piv.
Pondělí 19.3. Vstáváme o půl deváté a rovnou na terasu nám servírují snídani – plný talíř ovoce, toasty, vajíčko, džus a kávičku. S plnými žaludky jdeme procházkou do městečka Lamu, vzdálené 3 km od Shelly. V Lamu si vyřizujeme let zpět do Nairobi za 122 USD/osobu se společností 54. Procházíme krásně nepravidelnými, úzkými uličkami, fotografujeme co to jde a prolézáme místní obchůdky. Mezitím hledáme vhodnou restauračku na oběd a přímo do rány nám přijde černoch, který nám nabízí jídlo v jeho restauraci.
V historii tohoto malého ostrůvku uprostřed vod Tichého oceánu máme jasno v jediné věci: že existuje.