Bolívie je na evropské poměry obrovská země, její rozloha přesahuje milion kilometrů čtverečních. Z toho pramení mimořádná rozmanitost, jak přírodní, tak etnická, pojem mnohonárodnostní se dokonce stal součástí oficiálního názvu státu. Od amazonské džungle po šestitisícové andské vrcholy lze jen těžko najít nějaký jednotící prvek. Pokud ale něco dokáže symbolizovat bolivijskou duši, domnívám se, že jsou to právě dosud přetrvávající syrovost a zdánlivě nekonečné, liduprázdné prostory Altiplana
Populární kolekce Thule Paramount byla vylepšena o nové funkce a styly, díky nimž je pohyb po městě jednodušší než kdy jindy. Kolekce nyní obsahuje širší řadu tašek, včetně batohů, crossbody brašen, tašky přes rameno a nové inovativní hybridní brašny na kolo.
V atlasu světa je Belize poměrně lehce přehlédnutelný stát, co byste ale přehlížet neměli je jeho krása. Vypravte se do Belize a navštivte tropický deštný les, pozorujte jaguáry, plavejte se žraloky, nebo obdivujte starodávná Mayská města. Unikátní je i v tom, že se zde jako v jediném státě Střední Ameriky namísto španělštiny domluvíte anglicky, což může být pro někoho velké plus.
Některá města vykročila ze stínu svého regionu a stala se slavnější než samotná oblast. Takový je osud Santiaga de Compostela, hlavního města nejzápadnějšího cípu Španělska, Galicie. O této oblasti se toho ví u nás málo, ale Santiago je díky poutníkům známé až dost. Letiště nese název galicijské spisovatelky Rosalíe de Castro. Nic o ní nevím, ale protože se do Santiaga a Galicie vracím po několikáté a mám pocit, že o něm skoro všechno vím, je to výzva se dozvědět něco nového.
Nicolette se vydala na pěší pouť z rodného Havířova až do dalekého Turecka přes Slovensko, Maďarsko, rumunský Banát, Srbsko a Bulharsko. Jak její cesta probíhala? Jaké útrapy a patálie jí potkaly, a co si naopak z cesty odnesla? To vše se dozvíte v rozhovoru, který je zároveň i pozvánkou na banátské slavnosti k 200. výročí od příchodu prvních krajanů.
Ptali jsme se moderátorky, herečky a scénáristky Terezy Tobiášové, jak lze spojit čas s dětmi a cestováním i do těch náročnějších destinací.
V létě sytě zelené, v zimě zahalené do bílé, rozlehlé klidné, navíc překypující množstvím nejrůznějších aktivity, které tu lze celoročně provozovat. Takové je hluboké údolí Pillerseetal. Rozkládá se v tyrolských Kitzbühelských Alpách. Poskytuje prostor pro pět malebných městeček – Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring.
Většinou je konec září v údolí Lauterbrunnen úchvatnou hrou barev. Ze skalní rokle se vlevo i vpravo řítí sedmdesát dva vodopádů, jejich kapky a kapičky se rozstřikují do daleka a vytvářejí závoj prosvětlený paprsky slunce. Hluboké tóny barev dělají na podzim zelenou ještě zelenější a zlatí modříny i buky v hustých lesích. Jméno Lauterbrunnen pochází z keltského výrazu pro „samá voda“.
Za Severní Kalifornii se někdy uvádí oblast až nad San Franciscem, jindy již od Bakersfieldu, kde končí pouště a začínají horské lesy. Nás v této oblasti nejvíc zajímaly mohutné Sekvoje, Yossemický národní park a jezero Tahoe, kde byl natáčen druhý Kmotr. A samozřejmě jsme se těšili i na květinové centrum Hippies, San Francisco.
Poblíž hranic Evropy a Asie leží v horách na jihu Zakavkazska menší vnitrozemský stát Arménie, kterého si však při zběžném pohledu na mapu jen sotva všimnete. Tato drsná země obklopená mohutnými horami nepatří zrovna k vyhledávaným turistickým destinacím, přesto zde však najdeme mnoho atraktivních míst, které stojí za pozornost.