Jak vybrat fotoaparát na cestu kolem světa, lezení po Alpách nebo výlet na Kokořín? Mám si koupit zrcadlovku, nebo něco menšího? Jak najít nejlepší poměr cena výkon? Poradí vám Honza Rybář, fotograf a cestovatel, který systematicky testuje foťáky pro svůj web Fotoguru.cz a který vám s případným výběrem poradí i na festivalu Obzory.
Festival alpinismu a dalekých cest slaví letos už své šesté výročí. Už 11. – 13. září přivítá na krásné stráni pasecké sjezdovky s výhledem na hřebeny Krkonoš milovníky horolezectví i hor.
Ať už se chystáte vyrazit ochutnat čaj na exotickou Srí lanku, jet počítat soby do Norska nebo snad hledat ztracený ráj na Vanuatu, můžete být v klidu. Aktualizujeme pro vás online průvodce. Na jednom místě tak najdete vše, co potřebujete. Kde se najíst, co nevynechat, jak ušetřit… a spoustu dalších rad k nezaplacení.
Honza „Horáček“ Horák se věnuje horolezectví už od kolébky, kdy vyměnil chrastítko za karabiny a místo s plyšákem, spával s cepínem.
Hlavní město Filipín, které si buď zamilujete, nebo už se do něj nikdy nebudete chtít vrátit. Někoho natolik odstraší jízda zamčeným taxíkem s poznámkou řidiče, ať za žádnou cenu neotvíráte okénko z důvodu častých krádeží, a také přeplněné silnice a ulice, že jedinou vaši touhou, bude se z tohoto města dostat co nejrychleji pryč.
Po projetí východoasijských zemí zamířila naše výprava do Barmy. O cestování přes Barmu vlastními stroji je toho na internetu mnoho. Všichni píší o výletu za velké peníze, který je určitě zajímavý. Téměř nikde ale není popsané, jestli to jde bez cestovky a jak to celé vlastně opravdu funguje.
Dan se rozhodl zdolat vlastními silami vzdálenost mezi Vídní a Großglocknerem (3798 m) – tedy mezi hlavním městem a nejvyšším vrcholem Rakouska. Jak to dopadlo?
Přesně před dvěma roky jsme při lovení magické polární záře na norských Lofotech odhalili dech deroucí působivost kontrastu moře a z něho se tyčících hor.
Na motorovém člunu překonáváme poslední metry k malinké osadě Hesteyri. Naše batohy napěchované jídlem na pár dní a vším potřebným ke kempování leží na molu. Okolo flordu je sice pár domečků, které místní v létě na pár týdnů zabydlí, ale pro turisty jsou vyhrazená pouze tábořiště.
Bublající a kouřící bahnitá jezírka, pach síry, fantaskní tvary lávových soch, sopečné krátery i temná lávová pole. To je drsně krásná krajina v okolí jezera Mývatn.