Odpočinek i lehoulinké ochutnání Mexika. Počasí je na Yucatánském poloostrově slunečné a teplé, moře smaragdově modré, písek skoro bílý, jídlo všude výborné a nějaké ty památky se tady také najdou.
Češi jsou obecně vnímání jako velmi chladný a cynický národ, který se často staví velmi skepticky k okolnímu světu. Někdy se není čemu divit, náš smysl pro humor je opravdu jedinečný. Srovnání s Tolkienovým Krajem a malými Hobity není vždy úplně nepřesný. Máme rádi své pohodlí a to, co se odehrává za našimi hranicemi, nás až tak nezajímá. Na druhou stranu, Češi patří mezi jedny z nejštědřejších dárců na charitu a při přírodních či jiných katastrofách u nás či v zahraničí jsme každý rok překvapeni, kolik peněz se vybralo na transparentní účty různých organizací.
Další, desátý a velmi úspěšný ročník festivalu Obzory je za námi! Pojďme se společně mrknout na menší shrnutí celé víkendové akce.
Existuje jemenský vtip, v němž se Adam a archanděl Gabriel vracejí na Zemi. Když dvojice přelétá nad různými zeměmi světa, Gabriel se ujímá role průvodce. „Tohle je Francie a tady zase Itálie,“ popisuje anděl. „Tady leží Řecko a tady je Jordánsko.“ Adam se však celou dobu tváří zmateně, až nakonec přizná: „Gabrieli, víš co, já to tady vůbec nepoznávám.“ „A co?“ ptá se. Nakonec oba letí do jižní Arábie a zde se Adamova tvář rozjasní. „Aha, to je Jemen,“ zvolá a na Gabrielův tázavý pohled dodá: „Tady se nic nezměnilo.“
Zahrnuje vaše představa dokonale stráveného volného času během zimních měsíců horské túry, které jsou spojené s čerstvým vzduchem, nepřekonatelnými výhledy a radostí z těsného kontaktu s přírodou? Připravili jsme si pro vás přehled několika evropských hor, které jsou na zimní túry jako stvořené.
Jihovýchodní Asie je již cestovatelským evergreenem. Většina fanoušků baťůžkářství, ale i klasické odpočinkové dovolené, již objevila kouzlo tohoto koutu světa. Vietnam, Thajsko nebo třeba Indonésie, to jsou asi nejčastější destinace. Zůstává ovšem pár zemí, které zůstávají neobjevené nebo méně navštěvované. Řeč může být třeba o Laosu nebo také o Kambodži.
Její dobrodružná cesta přes Nový Zéland a Jižní Pacifik by vydala za tři. Jižní Ostrov přešla s blížící se zimou sama pěšky po Te Araroa (1300 km), Severní Ostrov projela po též trase na kole (1700 km). A protože jí to nestačilo, stopla si plachetnici a přeplula 2 300 námořních mil Jižním Pacifikem. O své neuvěřitelné cestě bude vyprávět už 12.listopadu v letenském kině BIO OKO v rámci cestovatelského cyklu Diáky.
První výzvou je správně naplánovat celodenní výlet, trasu, počasí a neztratit se. S tím vám ale pomohou mapy. Tou pravou výzvou ale často bývá, jak si na takové cestě rozvrhnout energii a jak ji efektivně během výletu doplnit. A s tím vám pomůžeme my. Připravili jsme pro vás tipy na ty nejlepší potraviny, které vám pomohou překonat dlouhé kilometry bez únavy.
Podzim v Německu se nese ve znamení 35. výročí pádu Berlínské zdi, které připadá na 9. listopadu. Příští rok si připomeneme 200. výročí Muzejního ostrova v Berlíně. Čeká nás množství uměleckých a kulturních akcí – například 20 let Festivalu světel, 55 let berlínské televizní věže, které jistě zaujme turisty z celého světa.
Samburové jsou nilotským etnikem v současnosti žijícím převážně v oblasti severní Keni v rovníkové Africe. Hovoří samburským dialektem jazyka maa, konkrétně masajské podskupiny, patřící do východní skupiny nilo-saharských jazyků. Ačkoli je Keňa masově navštěvovanou turistickou destinací, je třeba ji rozdělit rovníkem na bezpečný a hojně navštěvovaný jih a velmi nestabilní, v mnoha oblastech nebezpečný sever, kam cizinci prakticky necestují.