Putování světem se už neodmyslitelně stalo součástí mého života. Moji „iniciační“ destinací se stal Nový Zéland, který nabízel mladé generaci Work and Holiday víza. Po této zkušenosti jsem se už nedokázal zařadit do „obyčejného“ života v Česku. Následujících deset let jsem strávil na cestách s otrhaným batohem na zádech, v němž jsem si nosil stan, spacák, trochu nutného oblečení a vždy nějakou hezkou knížku. Pro své cesty si především vybírám zapomenuté a turismem zcela nedotčené oblasti světa. Povětšině mířím do tzv. rozvojových zemí, a i tam se pohybuji v co možná nejodlehlejších končinách.
Když se řekne Amišové, většina z vás si asi představí podivnou náboženskou sektu odmítající jakékoliv technologie a výdobytky dnešní civilizace. Žijící kdesi v ústraní v uzavřených komunitách odříznutých od většinové společnosti a jejich zákonů, v silně patriarchálních mnohočlenných rodinách, živících se především zemědělstvím a chovem dobytka.
V posledních letech se na svých toulkách světem, které se už staly neodmyslitelnou a podstatnou součástí mého života, s chutí vracím do republik bývalého Sovětského svazu. Snad pod vlivem krásných poetických knížek Miloslava Nevrlého o nezávislém putování horami, které jsem hltal v době svého dospívání, stejně tak mé přirozené touze po dobrodružství a poznání rozmanitosti světa, vyrážím většinou do odlehlých horských koutů, kterým se rychlost a zmatek dnešního světa stále vyhýbají.