V Olomouci studuje žurnalistiku společně s politologií, mimo to se ale urputně zajímá o historii. Právě proto vyráží do světa, kde cestuje především po všech historicky významných místech, známých i neznámých. Nebojí se ani hor a těžkého batohu a v přírodě se cítí jako doma. Ráda cestuje na úplně všechna místa, kde je krásně a ráda se pak vrací domů. Jejím koníčkem je orientační běh a čtení cestovatelských průvodců, na cestách se snad tedy neztratí.
Východofríské ostrovy se nacházejí na severozápadě Německa v srdci Waddenského moře, přírodního světového dědictví UNESCO, kde je čas udáván silou vln, větru a vody. Jedním z těchto německých ostrůvků je Norderney, který je zároveň nejstarším lázeňským resortem v Severním moři. Svět se v tomto písečném přímořském letovisku točí především kolem thalassoterapie, která v sobě spojuje léčivou sílu mořské vody, rostlin a bahna a je považována za dar moře lidem.
Zelený a hornatý přírodní ráj, alespoň tím se stala země Asturie v severozápadním Španělsku v minulém i letošním roce pro mnoho Španělů, kteří si tuto oblast vybrali jako svoje dovolenkové útočiště. Daleko od měst, daleko od lidí. V lůnu přírody. Mohli bychom s jistou nadsázkou konstatovat, že povinné covidové rozestupy a izolace se tu dodržují samy bez větší snahy. Pro mnohé Čechy je Asturie znovuobjeveným rájem, v zimě i v létě tu příroda kvete a hory sahají až vysoko k nebi.
Na břehu Bodamského jezera už za časů Římanů vyrostlo město s léčivými prameny. To dnes jako jediné lázeňské město v regionu Baden-Württemberg poskytuje léčbu inspirovanou filozofií slavného Sebastiana Kneippa, přezdívaného vodní doktor. Voda v Überlingenu léčí návštěvníky obklopené historickými památkami, tichým Bodamským jezerem a stínem nedalekých zasněžených Alp.
Možná vás překvapí, co vše se ukrývá v malém lázeňském městě na západě Německa. Mezi léčivými prameny tu každý rok kvete nejstarší německá vesnice růží a centrum města je asi nejkrásnější ukázkou německé secese. Město Bad Nauheim, do kterého se zamiloval i Elvis Presley, tak nezklame milovníky umění, květin ani odpočinku.
Ulice druhého největšího města v Litvě jsou většinou klidné a tiché. A to i přesto, že je Kaunas jedním z kulturních center země. Místní univerzita, stejně tak jako galerie a kavárny, lákají na klidný život daleko od hlučícího davu. Kaunas trpí vůči hlavnímu městu Vilniusu tak trochu syndromem mladšího nedoceněného bratra, zdání ale může klamat. Právě to se město bude snažit dokázat příští rok jako Evropské hlavní město kultury.
Malý přelidněný stát Malta, skládající se z celkem tří malých ostrovů, je právem oblíbenou turistickou destinací. Návštěvníci se tu mohou ztrácet v úzkých kamenných uličkách, objevovat nejstarší chrámy světa nebo procvičovat angličtinu. Ačkoliv cestování za teplem je populární českou letní disciplínou, na jihoevropské Maltě teploty často dosahují závratných výšin.
V západoněmeckém Hesensku se ukrývá jedno z nejstarších lázeňských měst v Evropě, kterému se někdy přezdívá Nice severu. Turisty oblíbené Wiesbaden láká kromě odpočinku v lázních i na historické a kulturní památky a velké množství tichých parků. Okolní region Rheingau je zase populární u milovníků přírody nebo cyklistiky a Wiesbaden je tak ideálním místem pro nabrání energie a druhého dechu.
Litva je malý národ s velkou duší. Možná právě proto, že většina Evropanů si není úplně jistá její polohou na mapě a místní jazyk není pořádně podobný ničemu jinému, Litevci si opravdu cení svojí země. Stejné je to i s hlavním městem Litvy – Vilniusem. Před pár lety médii proběhla kontroverzní reklama, která přirovnávala Vilnius k ženskému G-bodu. „Nikdo neví, kde se nachází, ale když ho objevíte, je to úžasné.“ Ačkoliv v katolické Litvě vyvolala reklama pořádný rozruch, něco na tom je.
Jedno z vůbec nejznámějších lázeňských měst v Německu Bad Kissingen leží na západě Bavorska a pro české turisty je tak dostupnou destinací. V 19. století se městu přezdívalo Weltbad, tedy světové lázně, a ty dnes kromě léčebných pramenů lákají i na jedinečnou architekturu a mnohé kulturní akce. Společně s dalšími proslulými lázněmi v Evropě zažádalo vedení města o zapsání Bad Kissingen na seznam světového dědictví UNESCO.
Jihofrancouzské město Nice je bezesporu jedním z největších lákadel Francie. Přímořské letovisko se stalo jedním ze symbolů francouzského turistického ruchu, nadšenými turisty je vyhledávané už od 19. století a počet cestovatelů se každým rokem stále zvyšuje. Přesto by byla škoda si při návštěvě tohoto regionu prohlédnout pouze metropoli. I v okolních vesnicích se totiž ukrývají krásná místa, která v mnohém předčí samotné Nice a která mají stále nádech staré kouzelné Francie.