Hosté podcastu SVĚTOVÍ s diváky a posluchači sdílejí příběhy z celého světa. Od zkušeností se životem v zahraničí, po dobrodružné výpravy do míst, kam turisté nejezdí. Jejich povídání navíc obohacují fotografie a videa z míst, o kterých je řeč.
V podcastu, který jsme natáčeli na cestovatelském festivalu Obzory, jsme se bavili s Lucií Kutrovou, alias Holkou s Bucket Listem.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Lenkou Hrabalovou o Senegalu a Gambii.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Juliem Lukešem, lékařem, vědcem a cestovatelem, který ve svých třiceti letech stihl procestovat 100 zemí a další si připisuje na seznam.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Martinem Půlpánem o jeho nové knize Ztracen na Hedvábné Stezce, ve které dokumentuje svou rok a půl dlouhou cestu napříč Asií.
V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Honzou Harudou na téma udržitelného turismu.
O Ukrajině asi nejčastěji slýcháte ve spojitosti s válkou a dalšími konflikty, a proto jste možná ani neuvažovali nad tím, že byste se tam podívali. My jsme vzali kameru a na Ukrajinu vyrazili, abychom vám tuto východní zemi ukázali v jiném světle.
Angličtina je světový jazyk a tématicky do podcastu SVĚTOVÍ rozhodně patří. A s kým povolanějším jsme si o ní mohli popovídat než s Broňou, nadšeným učitelem angličtiny?
Máme velkou radost, že pozvání do podcastu SVĚTOVÍ přijal Tomáš Vejmola alias Tomík na Cestách, který před pár lety odletěl do Thajska, koupil si tam 35 let starý tuktuk a do roka a do dne s ním dojel na Moravu. Během cesty ho potkaly neuvěřitelné příběhy, přes dvouměsíční čekání na tuktuk v Íránu až po moment, kdy zjistil, že mu Indové celý tuktuk vykradli. I přesto si však zachovává pozitivní náhled na svět a těší se na další cesty. V podcastu se dozvíte, jak se Tomík měl po návratu ze své cesty, jaká byla jeho „kariéra“ cestovatele na plný úvazek a třeba to, jak se dívá na aktuální situaci ve spojitosti s cestováním. A kam se vydá příště? To vše se dozvíte v dnešní epizodě. Díky a příjemný poslech!
Libor Mattuš je český biohacker a chladový instruktor, ale také člověk hovořící plynně čínsky. V rámci svých studií oboru Kulturní studia Číny strávil semestr v jihovýchodní Číně ve městě Fu-čou, kde se studiu jazyka intenzivně věnoval. Čínské znaky, tedy základní stavební kámen čínštiny, posléze zakomponoval do své biohackingové praxe – zjistil, že fungují skvěle při tréninku mozku a paměti.
Martin Půlpán alias Lost Czech Man je český cestovatel (nebo jak on sám sobě říká, kluk s baťohem), který se na podzim roku 2018 vydal toulat světem. Bez plánu se mu během rok a půl dlouhé cesty podařilo projet Hedvábnou Stezku, putoval z Evropy přes Turecko, Írán, Kavkaz, střední Asii až do Číny, odkud pokračoval do jihovýchodní Asie. Tam ho v březnu 2020 zastihla pandemie, která ho přiměla k návratu zpět a cestu tak nechala otevřenou k případnému volnému navázání. Jeho pravidlem č. 1 bylo cestovat výhradně po zemi, tedy bez letadel a přeletů z místa na místo. Tento způsob mu proto přinesl nespočet zážitků a historek s místními, kteří ho v průběhu cesty vítali, hostili a zpovídali o zajímavé příběhy.